Автор Тема: как сделать перерасчет при выписке и установить новый газовый счетчик  (Прочитано 2865 раз)

vala3001

  • Гість
          Я живу в Донецке, мой сын выписался с квартиры два года назад, в 2010 году. Прав ли горгаз, что отказывает мне в перерасчете за эти два последних года, если документы о выписке я им предоставила только в марте 2012 года?
          И еще вопрос. Мой счетчик "Каликалип" не прошел государственную поверку в лаборатории горгаза и со слов его работников, они не могут его настроить, так как отсутствуют запчасти из-за банкротства завода-изготовителя. Мне предложили купить новый счетчик "Галус".  Должна ли я покупать после госповерки новый счетчик или горгаз его купит и мне поставит?

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 30 Березень 2012, 10:02:28 »

Щодо проведення перерахунку за послуги з газопостачання у разі зміни кількості осіб, зареєстрованих у квартирі, приватному будинку. Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) – споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі - Правила).
Відповідно до вимог положень пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
Згідно з вимогами положень підпункту 5 пункту 28 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 (далі – Типовий договір), споживач зобов'язаний у разі відсутності лічильника газу або у разі здійснення обліку газу лічильниками газу (будинковими або на групу будинків) письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний строк виконавця про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Згідно з підпунктом 6 пункту 30 Типового договору виконавець зобов'язаний за відсутності лічильника газу та надання споживачем відповідних підтвердних документів проводити з моменту настання змін перерахунок розміру плати за послуги з газопостачання у разі, зокрема, зміни кількості осіб, зареєстрованих у квартирі, приватному будинку, та видів споживання природного газу за умови письмового повідомлення споживачем у місячний строк про такі зміни.
Таким чином, проведення перерахунку у разі зміни кількості осіб, зареєстрованих у квартирі, приватному будинку можливе лише за умови своєчасного подання споживачем письмової заяви з відповідними підтверджуючими документами.
У випадку недосягнення згоди між споживачем та газопостачальним підприємством про надання послуг з газопостачання, розміру їх оплати тощо спірні питання вирішуються в судовому порядку.
Щодо питань пов’язаних з встановленням лічильника газу. Згідно із частиною першою та другою статті 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон) засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється, зокрема, застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.
Відповідно до частини третьої статті 28 Закону порядок подання фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, - власниками засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань якими використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) на періодичну повірку цих засобів та оплати за роботи, пов'язані з повіркою, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Відповідно до пункту 161 Правил періодична повірка лічильників газу, їх технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.
На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду. У разі коли замість тимчасово вилученого лічильника неможливо встановити інший, розрахунки із споживачем здійснюються залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.
У разі коли лічильник газу, що встановлений у споживача та перебуває у власності газорозподільного підприємства, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, демонтаж, транспортування та монтаж нового лічильника газу здійснюються за рахунок зазначеного підприємства. При цьому газорозподільне підприємство встановлює споживачеві новий лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту.
Якщо встановити лічильник газу протягом двох місяців з дня визнання його непридатним до експлуатації та ремонту неможливо, газопостачальне підприємство здійснює розрахунки за спожитий споживачем природний газ відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.
У разі коли лічильник газу, що перебуває у власності споживача, визнано в установленому порядку непридатним до подальшої експлуатації та ремонту, розрахунки із споживачем здійснюються протягом двох місяців з дня письмового повідомлення газорозподільним підприємством споживачеві про визнання лічильника газу непридатним до експлуатації та ремонту відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців, а в подальшому - відповідно до встановлених норм споживання та вимог Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".
При цьому, відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» суб'єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:
комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;
для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;
тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.
У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, згідно вимог пункту 22 Правил, споживач за свої кошти може встановити лічильник природного газу в газифікованому будинку у більш короткі терміни та здійснювати відповідно до його показань розрахунки за спожитий природний газ.
НКРЕ