Автор Тема: Про укладення Договорів на технічне обслуговування систем газопостачання  (Прочитано 6221 раз)

ГО СМСБ Альтернатива

  • Гість
Починаючи з  лютого 2012 року  підприємці міста Калуша, Івано-Франківька обл., почали отримували листи Калуського управління по експлуатації газового господарства з вимогою про укладення Договорів на технічне обслуговування систем газопостачання. В додатку № 1 до Договору зазначено розрахунок вартості робіт, який незатверджений відповідно до чинного законодавства. Крім того, в листі зазначається, що в разі неповернення підписаного примірника договору Калуське УЕГГ буде припинено газопостачання.
Слід зазначити, що такі листи підприємці почали отримувати тільки цього року. Відповідно це викликало масу обурення у підприємців міста Калуша. Виникає запитання : «Чи правомірні такі вимоги щодо укладання платних договорів на технічне обслуговування систем газопостачання».
Відповідно до пункту 1.4.3 Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 1 жовтня 1997 р. N 254 (z0318-98) (далі - Правила безпеки) відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об'єктів, зокрема, газопроводів та газового обладнання житлових і громадських будинків, побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників. У пункті 4.5.6 Правил безпеки зазначено, що періодичність і порядок технічного обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будинків повинні виконуватися згідно з Положенням про технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення, затвердженим наказом ДАКХ "Укргаз" від 30.07.1997 N 35 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 жовтня 1997 р. за N 451/2255) за погодженням Держнаглядохоронпраці (далі - Положення).
Згідно Положення технічне обслуговування ВБСГ (ПТО чи ТОЗ) та дрібний ремонт газової апаратури і приладів, пов'язаний із заміною гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв, застосуванні зварювальних робіт на газопроводах ВБСГ виконується за рахунок експлуатаційних витрат спеціалізованого підприємства газопостачання та газифікації (СПГГ). Крім того, у договорі повинні бути визначені взаємні зобов'язання власника та СПГГ щодо безпечної експлуатації ВБСГ, порядок їх технічного обслуговування, відповідальність за додержання умов договору згідно чинного законодавства, в тому числі за якісне і своєчасне проведення технічного обслуговування ВБСГ, а також відповідальність за допущені збитки, що завдані власнику внаслідок нещасних випадків чи аварій, викликаних неналежним обслуговуванням систем газопостачання та газових приладів.
Також, вважаємо, що припинення газопостачання у зв’язку  з неповерненням підписаного Договору на технічне обслуговування є грубим порушенням Договору на газопостачання, оскільки у Договорі чітко вказано причини припинення газопостачання і відсутність Договору на технічне обслуговування не є підставою для такого.
 
  Просимо Вас, надати коментар щодо правомірності вимоги  Калуського УЕГГ щодо укладання платного договору на технічне обслуговування систем газопостачання.
 
  Чи така практика примусу укладання вищевказаних договорів є типовою для усіх Облгазів чи Івано-Франківький Облгаз є виключенням?
« Останнє редагування: 09 Березень 2012, 17:44:50 від ГО СМСБ Альтернатива »

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 28 Березень 2012, 11:20:55 »
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула Ваше звернення, та у межах компетенції, повідомляє наступне.
Обставини, викладені у Вашому звернені, потребують додаткового з’ясування.
Таким чином, пропонуємо письмово звернутися до Сектору НКРЕ у Івано-Франківській області (адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Максимовича, 7) або до центрального апарату НКРЕ (адреса: м. Київ, вул. Смоленська, 19) для з’ясування обставин та перевірки фактів, викладених у Вашому зверненні.
НКРЕ