Автор Тема: Договір фізособи на постачання газу  (Прочитано 6108 раз)

Offline Костянтин

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Я, як фізична особа, маю у власності частину нежитлового приміщення (договір куплі-продажу з наступною реєстрацією в БТІ, земля під будівлею оформлена не мене, є Державний Акт). При намаганні заключити договір на постачання газу за тарифами для промисловості в місцевій філії облгазу мені відмовлено з підстав "Такі договори ми заключаємо тільки з підприємцями".  Я не підприємець (ФОП) і реєструватися не маю бажання. На це мені відповідають: "а Ви здайте в аренду і з ним ми заключемо договір". Здавати в оренду я теж не збираюсь. Запитую їх, з яких підстав мені відмовляють або пропонують неправильні варіанти - на будівлю фізособи заключати договір з ФОПом або іншими компаніями, які не мають відношення до цього майна. Відповідають - "так нельзя", а чому - "пишите письма руководству..."

Питання:
- як фізичній особі заключити договір на постачання газу до власного нежитлового приміщення за тарифами для промисловості;
- якщо "так нельзя", то яка нормативна база такої відмови. 

Offline НКРЕ

• Global Moderator
  • Hero Member
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 29 Лютий 2012, 10:34:20 »
            Відповідно до положень пункту 2 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 №2246 (далі – Правила) споживач - фізична особа (населення), якій надаються послуги з газопостачання для побутових потреб (приготування їжі, підігріву води та опалення приміщень) відповідно до договору; об’єкт споживача - територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування.
   Згідно з абзацом першим пункту 4 Правил  послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається ним відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
   Таким чином, постачання природного газу споживачеві -  фізичній особі на підставі вищезазначеного Типового договору має здійснюватись виключно для задоволення побутових потреб споживача.
   Відповідно до частини першої та другої статті 12 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов'язується поставити споживачеві природний газ, якісні характеристики якого визначено стандартами, в обсязі та порядку, передбачених договором, а споживач зобов'язується сплачувати вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором.
    Обов'язкові умови договору між гарантованим постачальником та споживачем природного газу за регульованим тарифом встановлюються в типовому договорі про постачання природного газу.
   При цьому, положеннями статті 1 вищезазначеного Закону України встановлено, що споживач - юридична особа або фізична особа - підприємець, яка отримує природний газ відповідно до договору про постачання природного газу та використовує його як паливо або сировину.
   Типова або примірна форма договору, що має укладатися між газопостачальним підприємством та фізичною особою власником нежитлового приміщення, який не буде використовувати природний газ для задоволення побутових потреб, чинними нормативно - правовими актами не визначена.
НКРЕ

energy

• Гість
Re: Договір фізособи на постачання газу
« Reply #2 : 29 Лютий 2012, 11:54:41 »
Я, як фізична особа, маю у власності частину нежитлового приміщення..
А что говорят остальные совладельцы Вашего нежилого помещения?
Мне кажется еще проблема в том, что договор заключается на помещение в целом, а не 15 договоров с 15-ю совладельцами одного помещения, с установкой 15-ти счетчиков...
.. При намаганні заключити договір на постачання газу за тарифами для промисловості в місцевій філії облгазу мені відмовлено..
А какую промышленность Вы, как фізична особа, собираетесь развить в своей части нежилого помещения?
Зачем Вам это? Магазин? Офис?
Питання:
- як фізичній особі заключити договір на постачання газу до власного нежитлового приміщення за тарифами для промисловості;
Мне кажется ответ очевиден - если необходимы тарифы для промышленности, необходимо быть (или стать), этой самой "промышленностью". :)
- якщо "так нельзя", то яка нормативна база такої відмови.
Ответ выше.
« Останнє редагування: 29 Лютий 2012, 11:56:17 від energy »

Offline Костянтин

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 02 Березень 2012, 17:22:14 »
 to energy
1. Часть здания во владении предприятия, часть - во владении физического лица. Деление здания по стенке. Мы не "совладельцы".  У каждого свои правоустанавливающие документы, где указан один владелец. И земля у каждого своя - акты без совладельцев.  Естественно и все коммуникации, котлы, счетчики и т.п. у каждого владельца свои.
2. Например, склад. Буду хранить свое имущество.
3. 4. по тарифам для населения не получится в силу того, что у меня не  "територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо)", а другое нежилое строение.
А по "другим" тарифам идет ссылка на "типовой договор", который с СПД.  Вот мне и не понятно, почему не заменить в договоре одну сторону - СПД на физика?. Ведь это "типовой" договор, а не "обязательный".

energy

• Гість
« Reply #4 : 02 Березень 2012, 19:53:54 »
1. Часть здания во владении предприятия, часть - во владении физического лица. Деление здания по стенке. Мы не "совладельцы".  У каждого свои правоустанавливающие документы, где указан один владелец. И земля у каждого своя - акты без совладельцев.  Естественно и все коммуникации, котлы, счетчики и т.п. у каждого владельца свои.
- У Вас право в собственности - 1? Не 1/2 или 1/100?
- Право собственности на "нежилое помещение"?
В таком случае мы друг друга не понимаем... Я спрашиваю - Чье здание, единое архитектурное сооружение (ЗУ Про архитектурную деятельность)?
К примеру граница "по стенке". Вопрос - чья стенка? Чьи стены, крыша, перекрытия, если Вам принадлежит только объем, ограниченный этими конструкциями.
Горсовета?
А в документах на землю какая формулировка?
2. Например, склад. Буду хранить свое имущество.
Я это для чего спрашиваю. Если мы определим собственника здания, Вы можете по отдельному договору с ним получать услугу "отопление". Чтоб не биться с Горгазом за договор на поставку газа.
Вам же не газ нужен, Вам нужно отопление и, может быть, горячая вода?
3. 4. по тарифам для населения не получится в силу того, что у меня не  "територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо)", а другое нежилое строение.
А по "другим" тарифам идет ссылка на "типовой договор", который с СПД.  Вот мне и не понятно, почему не заменить в договоре одну сторону - СПД на физика?. Ведь это "типовой" договор, а не "обязательный".
В том то и дело, что для использования помещения по назначению - для "производственных нужд", "не для жилья", "для складского назначения",  Горгаз требует от собственника этого самого помещения разрешающие документы на СПД, ООО, ЧП. Это же не кладовка в Вашей квартире!
Нонсенс, конечно, но Вы же не сможете там проживать?
Может там мастерскую организовать? Хотя бы формально?
« Останнє редагування: 02 Березень 2012, 19:57:42 від energy »

Offline Костянтин

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 03 Березень 2012, 11:25:12 »
В таком случае мы друг друга не понимаем... Я спрашиваю - Чье здание, единое архитектурное сооружение (ЗУ Про архитектурную деятельность)?
К примеру граница "по стенке". Вопрос - чья стенка? Чьи стены, крыша, перекрытия, если Вам принадлежит только объем, ограниченный этими конструкциями.
Горсовета?
А в документах на землю какая формулировка?

Договір купівлі-продажу "частини майнового комплексу, що складається з приміщень: їдальня зазначена літерою "Щ"; овочесховище "Я(3)"; склад "Я(1)"; загальною площею 695,5 кв.м., що знаходитсья в.....". Цей договір зареєстрований в Реєстрі прав власності на нерухоме майно. В Вітязі з цього Реєстру: власник - ФИО, підстави виникнення права власності - договір купівлі-продажу, тип обєкту - частина майнового комплексу, опис обєкта - частина майнового комплексу вартістю балансовою і таблиця з буквами, площами, матеріалами, відсоток зносу, загальна площа.
Про цільове призначення земельної ділянки по Акту повідомлю пізніше - зараз зі мною нема акту, він в іншому місці.

П.С. В силу служебных обязанностей был с клиентом в другой области Украины. Мой клиент прокладывает там газопровод и "тесно" сотрудничает с местной газовой конторой. Задал мой вопрос про заключение договора, показал документы. Сразу - "нет, так нельзя". В течении нескольких дней "доставал" вопросами, напоминаниями и т.п.. Они совещались, консультировались, думали... и ответили мне, что заключим с тобой "физиком" договор с тарифами не для населения. Вот такой частный случай - в одной области согласились, в другой - нет.