Автор Тема: Відносини основного і субспоживача  (Прочитано 8992 раз)

Вячеслав

  • Гість
Підприемство (ПАТ) утримує но балансі ТП. Воно є основним споживачем і має два підприємства - субспоживачі.Між основним і субспоживачем повинен бути 3-х сторонній договір на спільне використання техн.мереж. Платити за активну і реактивну в МЕМ (РЕС).Питання: Чи повинно щось платитись основному споживачу, на підставі якого закону(теоретично) і з урахуванням теперішнього тяжкого становища для всіх?

Вячеслав

  • Гість
Re: Відносини основного і субспоживача
« Reply #1 : 21 Лютий 2012, 17:46:32 »
Добрий день! Добродії "energy" і "НКРЕ" може напишите пару слів - дуже треба! Будь ласка!

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Re: Відносини основного і субспоживача
« Reply #2 : 21 Лютий 2012, 18:06:36 »
Вячеслав, звичайно повинно. У Вашому випадку між Вашим ПАТ - основним споживачем і субспоживачами мають бути укладені договори про технічне забезпечення електропостачання п.1.5. ПКЕЕ, після цього має бути укладений договір про спільне використання електричних мереж між Вами та обленерго абз. 3 п.1.10, п.1.7 ПКЕЕ. Додатком до цього договору повинен бути "Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж". Тобто обленерго має Вам компенсувати частину витрат на утримання мереж спільного використання. Цей розрахунок прописаний в методиці-Постанова НКРЕ №691 від 12.06.2008.

energy

  • Гість
Re: Відносини основного і субспоживача
« Reply #3 : 21 Лютий 2012, 18:16:58 »
Вячеслав, уважаемая Оксана предоставила Вам исчерпывающий и грамотный ответ.
От себя еще добавлю - оплата реактивной э/э, потребленной субпотребителем, производится Вам по указанному выше договору о техническом обеспечении, в соответствии с показаниями его счетчика.
« Останнє редагування: 21 Лютий 2012, 18:38:37 від energy »

Вячеслав

  • Гість
Re: Відносини основного і субспоживача
« Reply #4 : 22 Лютий 2012, 12:50:03 »
Добрий день! Дуже дякую за відповідь.
Ми є субспоживачами. Підключені давно, але є тільки договір на постачання ел.еннергії з обленерго, з основним споживачем нічого немає. ПАТ ( власник ТП) споживає 100тис. кВт і роздає орендарям. Ми споживали 1000 кВт. було все тихо. Тепер ми споживаємо 20 тис. кВт в місяць і ПАТу не вигідно робити розрахунки і подавати в НКРЕ звіти ради 6 частини свого споживання і тому стоїть питання ( в "тяжкі" для всіх часи) про сплату 3-8 коп. за кожний спожитий кВт активної енергії. Тому цей Закон "обленерго має Вам компенсувати частину витрат на утримання мереж спільного використання. Цей розрахунок прописаний в методиці-Постанова НКРЕ №691 від 12.06.2008. " в нашій Донецькій Україні не працює!

energy

  • Гість
Re: Відносини основного і субспоживача
« Reply #5 : 22 Лютий 2012, 13:46:01 »
Тепер ми споживаємо 20 тис. кВт в місяць і ПАТу не вигідно робити розрахунки і подавати в НКРЕ звіти ради 6 частини свого споживання і тому стоїть питання ( в "тяжкі" для всіх часи) про сплату 3-8 коп. за кожний спожитий кВт активної енергії. Тому цей Закон "обленерго має Вам компенсувати частину витрат на утримання мереж спільного використання. Цей розрахунок прописаний в методиці-Постанова НКРЕ №691 від 12.06.2008. " в нашій Донецькій Україні не працює!

ППЕЕ:
Цитувати
1.13. Укладення, внесення змін, подовження чи розірвання дії будь-якого із договорів здійснюються відповідно до вимог законодавства та цих Правил.
1.14. Спірні питання між споживачем та постачальником електричної енергії або електропередавальною організацією розглядаються в межах наданих законодавством повноважень НКРЕ, центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці, Антимонопольним комітетом України, Держенергонаглядом та судом.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #6 : 16 Березень 2012, 12:18:43 »
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила).
Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).
Відповідно до положень пункту 1.10 Правил, електропередавальна організація, що здійснює діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами в межах закріпленої території здійснення ліцензованої діяльності забезпечує передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та технологічними електричними мережами інших власників, які не мають ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами.
Для забезпечення передачі електричної енергії електричними мережами, що не належать електропередавальній організації, між електропередавальною організацією та відповідним власником мереж, який не має ліцензії на здійснення діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами, укладається договір щодо спільного використання електричних мереж.
Згідно з положеннями пункту 1.7 Правил, у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (Додаток 2 до Правил).
Положеннями пункту 6.29 Правил встановлено, що електропередавальні організації, які використовують технологічні електричні мережі інших власників електричних мереж, сплачують останнім плату за спільне використання технологічних електричних мереж, яка визначається відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 № 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за № 732/15423.
Порядок та розмір плати за спільне використання технологічних електричних мереж, умови спільного використання технологічних електричних мереж споживача (основного споживача) з електропередавальною організацією зазначаються в договорі про спільне використання технологічних електричних мереж (пункт 6.31 Правил).
Крім того, відповідно до пункту 1.5 Правил, у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (Додаток 1 до Правил) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.
Договори про технічне забезпечення електропостачання споживача, за необхідності, укладаються безпосередньо між суб'єктами господарювання, які мають спільну межу балансової належності (пункт 5.16 Правил).
Згідно з пунктом 6.33 Правил, величина плати за перетікання реактивної електроенергії на межі розділу електромереж визначається електропередавальною організацією відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між електропередавальною організацією та її споживачами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 17.01.2002 № 19, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.02.2002 № 93/6381     (далі – Методика обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії), та зазначається у відповідному договорі між електропередавальною організацією та споживачем, електроустановки якого приєднані до електричних мереж електропередавальної організації.
Величина плати за перетікання реактивної електричної енергії між основним споживачем та його субспоживачами визначається основним споживачем відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електричної енергії та зазначається у відповідному договорі, що укладається між ними.
Таким чином, питання, порушені у Вашому зверненні, мають вирішуватись з урахуванням вищенаведених вимог Правил.
НКРЕ