Автор Тема: Сьогодні набрали чинності Правила приєднання електроустановок до електромереж  (Прочитано 276450 раз)

Offline НКРЕ

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1132
 • На особисті повідомлення не відповідаю
  • Перегляд профілю
Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 17.01.2013 № 32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж», зареєстрована у Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768, офіційно оприлюднена сьогодні в „Офіційному віснику України” за № 14, ст. 515.

Постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування.

Постановою № 32 затверджено Правила приєднання електроустановок до електричних мереж.

Крім того постанова № 32 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ в мережі Інтернет і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».
http://www3.nerc.gov.ua/index.php?news=3142
НКРЕ

acuman

 • Гість
Сегодня обратился в структурное подразделение ЧАО "ЕК "Херсоноблэнерго"" - "Херсонские городские электросети" с заявлением о подключении.
Заявление работник ПТО не приняла, а попыталась навязать мне убеждение в необходимости заключения договора на разработку технических условий стоимостью 487 грн. с копейками.
По новым правилам, по моему заявлению компания должна подготовить технические условия в качестве неотъемлимой части договора о подключении БЕЗОПЛАТНО.
Я согласен был бы заплатить эту сумму, если бы она была впоследствии включена в общую сумму по подключению в качестве предоплаты, но компания хочет и деньги за техусловия получить и оплату за подключение в полном объеме.
Предполагаю, что в компании заочно приняли решение действовать именно так, в страхе того, что после получения техусловий заявитель может и не оплатить стоимость подключения в силу тех или иных обстоятельств.
Конечно, со стороны регулятора было бы мудрым предусмотреть первичную оплату техусловий по фиксированной ставке в качестве части оплаты за подключение. По моему мнению, подобная моей ситуация будет повторяться в многих регионах, пока не вмешается регулятор НКРЭ.
Послал документы на рассмотрение по почте непосредственно в ЧАО "ЕК "Херсоноблэнерго"". Надеюсь на соблюдение правил руководством и работниками компании.

Олександр99

 • Гість
14.02 отримав в Обленерго Договір і ТУ на однофазне підключеня 5кВт. В договорі немає суми вартості за приєднання. Проектно-монтажна організація вимагає перерахувати 1,5 тис/кВт на рахунок третьої фірми з зазначенням платежу "за консультаційні послуги електричних мереж".  В постанові №1695 ціна за таке підключення для сільської місцевості становить 1,085 тис грн за кВт. Наскільки це правомірно і що робити?

Offline PLOSKE

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
Так як правила про приєднання в силу вступили 01.03.13 року, то ніякої плати за приєднання не має, Вас хочуть "розвести" із за цього і така трактовка надання консультацій. Я б Вам совітува знайти іншу організацію яка виконає вимоги ТУ. У Вашому випадку плати за приєднання не має, на мою думку.

acuman

 • Гість
Пердлагаю всем не стесняться и описывать проблемы, возникающие при реализации новых Правил.

Олександр99

 • Гість
Обійшов кілька фірм - відповідь та сама, схоже на зговір. Виходить, мені вигідніше заплатити по новим правилам, економія 2000 грн. Чекаю відповіді від користувача НКРЕ.

acuman

 • Гість
Друзья, не спешите вы сильно подключаться, если это возможно.

28.02.2013 НКРЕ на заседании приняла такое постановление:
13. Прийняти постанову НКРЕ "Про внесення змін до постанови НКРЕ від 25.12.2012 № 1695 "Про затвердження ставок плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2013 рік".

Мне кажется, что там не верно был прописан пункт о налоге на прибыль предприятий. Это очень очевидно.
Надеюсь, этот пункт исключен и мы можем надеяться на снижение на 19 % стоимости подключения.

Думаю к апрелю-маю Минюст зарегистрирует постановление и мы узнаем в чем его суть. На сайте НКРЕ все покрыто мраком по этому вопросу.

daisys

 • Гість
У мене ситуація така ж як у Олександр99. Підрядник радить заплатити по 1500грн. за 1 кВт на рахунок лівої фірми (не Обленерго) за консультативні послуги. ТУ від липня 2012р.,в договорі про приєднання сум ніяких немає (строк дії договору 2роки). Електроопора на межі моєї зем. ділянки. За що і кому платити 7500грн. так і не зрозумів. Поясніть будь-ласка що робити?
Чи можу я виконати ТУ (тобто монтаж лічильника, кабелю, заземлення, укладання договору з РЕС на енергопостачання) не заплативши обумовлену вище суму до офіційного прийняття "Порядку розрахунку плати за приєднання..."?

Кременчужанин

 • Гість
Обращаюсь к представителям НКРЕ.
Сегодня позвонил в г. Полтаву в "Полтаваоблэнерго". На мой вопрос работают ли они по новым правилам услышал ответ НЕТ. На вопрос почему? - получил ответ - ПОТОМУ  ЧТО НЕ ПОДПИСАН ПРИКАЗ ПО ПРЕДПРИЯТИЮ.
1. Как НКРЕ собирается стимулировать ускорение Облэнерго по переходу на новые Правила.
2. Установлены ли НКРЕ какие то предельные сроки  для Обленерго для полного перехода на новые Правила.
3. Что делать мне,  если мне  отказывают в приеме документов на доступ к электросетям по новым Правилам.

Олег Степанович

 • Гість
Обращаюсь к представителям НКРЕ.
Сегодня позвонил в г. Полтаву в "Полтаваоблэнерго". На мой вопрос работают ли они по новым правилам услышал ответ НЕТ. На вопрос почему? - получил ответ - ПОТОМУ  ЧТО НЕ ПОДПИСАН ПРИКАЗ ПО ПРЕДПРИЯТИЮ.
1. Как НКРЕ собирается стимулировать ускорение Облэнерго по переходу на новые Правила.
2. Установлены ли НКРЕ какие то предельные сроки  для Обленерго для полного перехода на новые Правила.
3. Что делать мне,  если мне  отказывают в приеме документов на доступ к электросетям по новым Правилам.

Олег Степанович

 • Гість
Наше підприємство  має намір приєднатися до електроустановки певної потужності в смт. Полтавської області. Керуючись Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 32 від 17.01.2013 року яка набрала чинності 28 лютого 2013 року, нами було подано Заяву про приєднання електроустановки певної потужності (додаток № 2) та подали Заяву  на отримання вихідних даних для розробки техніко-економічного обґрунтування схеми приєднання об’єкта  за типовими формами (додаток 3).
ПАТ «Полтаваобленерго» не користується чинною Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 32 від 17.01.2013 року Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж та не виконує:
пункт 1.7.1. Постанови, відповідно до якого замовнику на протязі двох робочих днів повинне надаватись технічне обґрунтування у вигляді розрахунків, схем, виходячи із структури мереж та навантаження у зоні можливого приєднання.
пункт 2.1.2. Постанови, відповідно до якого електропередавальна організація безоплатно протягом п’яти робочих днів від дня подання зазначеної заяви надає замовнику Договір про приєднання, невід’ємною частиною якого є технічні умови стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок.
Не керуючись Постановою № 32 ПАТ „Полтаваобленерго”  надала нам Договір  про надання технічних умов електропостачання, з рахунками-фактурами, актом прийняття виконаних робіт та розрахунком вартості про надання технічних умов на електропостачання  замість Договору про приєднання  (додаток 1).
Прошу пояснити що робити в даному випадку?

Кременчужанин.UA

 • Гість
Сегодняя получил отказ на получение договора, причина в Кременчугском филиале Полтаваоблэнерго, Не знают про новые правила. Что делать в данной ситуации?

energy

 • Гість
Сегодняя получил отказ на получение договора, причина в Кременчугском филиале Полтаваоблэнерго, Не знают про новые правила. Что делать в данной ситуации?
Правила уже есть, но ставок уже нет...
Все знают, что они будут без налога, но когда будут, тогда следует посмотреть.

Кременчужанин

 • Гість
Ну а от НКРЕ мы все таки каких то комментариев дождемся? Неужели нельзя на  всю страну ответить - с такого то числа все будет так как должно быть. Мы проконтролируем (заставим) Облэнерго работать по закону. Или пока "Свобода" в НКРЕ не прийдет толку не будет?

energy

 • Гість
...Или пока "Свобода" в НКРЕ не прийдет толку не будет?
"Свобода" не придет, не стоит волноваться. Потому как там работать нужно, а не дешевым пиаром занимацца.. :)