Автор Тема: тарифи на електроенергію  (Прочитано 3407 раз)

Александр

  • Гість
тарифи на електроенергію
« : 14 Лютий 2012, 16:20:50 »
Я проживаю в смт у Вінницькій обл . Газу в селі немає.Вуггілля дороге 1800грн/т(за місячну зарплатню не купиш). В данний час я обігріваю будинок пічкою(дровами) але цього тепла ледве вистачає щоб в будинку підняти температуру до16град.Тому змушений користуватись електрокамином(2квт) та електровентиляторним обігрівачем (2,4квт),також у мене електро бойлер(2квт),електроплитка(2квт),електрочайник(2квт).Оплату за елетроенергію нараховують по 36,48 коп/1квт. ПИТАННЯ:Скажіть смт відноситься до села чи до міста (який тариф повинен бути в смт).Скажіть чи попадаю я під пункт 1.3 постанови про тарифи на електроенергію що відпускається населенню користуючись вище перелікованими електроопалювальними та енергоспоживчими приладами (на тариф 28.02коп/1квт),чи для цього мені потрібно встановити електрокотел (я планую на 6 квт).???

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 17 Лютий 2012, 09:43:32 »
Тарифи на електричну енергію для населення встановлюються згідно Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, який затверджено постановою НКРЕ від 10.03.99 № 309                (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 березня 1999р. за №152/3445, що прийнятий на виконання повноважень, визначених постановою Кабінетом Міністрів України від 25.12.96 № 1548 “Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)”.
Так, зазначений Порядок передбачає, що відпуск електроенергії населенню проводиться за тарифом (з ПДВ):
28,02 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий до 150 кВт•год електроенергії на місяць (включно);
36,48 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий понад 150 кВт•год електроенергії на місяць.
Відпуск електроенергії населенню, яке проживає у сільській місцевості, проводиться за тарифом (з ПДВ)::
25,92 коп. за 1 кВт•год (з ПДВ) – за обсяг, спожитий до 150 кВт•год електроенергії на місяць (включно);
33,72 коп. за 1 кВт•год (з ПДВ) – за обсяг, спожитий понад 150 кВт•год електроенергії на місяць.
Відповідно до чинного Положення про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР, затвердженого Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12.03.81 № 1654-X, селища міського типу відносяться до міських населених пунктів.
Таким чином, населенню в селищах міського типу відпуск електроенергії проводиться за тарифом (з ПДВ):
28,02 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий до 150 кВт•год електроенергії на місяць (включно);
36,48 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий понад 150 кВт•год електроенергії на місяць.

Одночасно, Порядком передбачено, що відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), проводиться за тарифом (з ПДВ):
21,54 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий до 250 кВт•год електроенергії на місяць (включно);
28,02 коп. за 1 кВт•год - за обсяг, спожитий понад 250 кВт•год електроенергії на місяць.
Щодо встановленого порядку обладнання житлових будинків кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками
Відповідно до пункту 3 Правил користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 (далі – Правила), споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (Додаток 1 до Правил) і укладається на три роки.
Згідно з пунктом 4 Правил у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності. У разі відмови енергопостачальник надає споживачеві обґрунтовану письмову відповідь.
Для збільшення величини потужності для електропостачання необхідно відповідним чином змінити проект будинку.
Якщо при зміні проекту будинку не змінюється схема зовнішнього електрозабезпечення об'єкта та приєднана потужність, передбачена договором, то не має необхідності для отримання технічних умов у електропередавальної організації.
У разі, якщо зміна проекту будинку має наслідком зміну схеми зовнішнього електрозабезпечення об'єкта, власник будинку має отримати вихідні дані для розробки проекту електрозабезпечення цього об'єкта, тобто, має звернутись до електропередавальної організації за отриманням відповідних технічних умов.
Таким чином, у разі встановлення додаткового електрообладнання, що призведе до збільшення потужності та зміни схеми зовнішнього електрозабезпечення об'єкта, у разі необхідності має бути проведено реконструкцію зовнішніх мереж інженерного забезпечення об'єкта архітектури.
Положеннями статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність» (далі - Закон), наводиться визначення поняття об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) – будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.
Відповідно до вищенаведеного Закону технічні умови – це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта містобудування, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема водопостачання, каналізації, тепло-, енерго- і газопостачання, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телебачення, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки.
Видача технічних умов здійснюється на зовнішнє енергозабезпечення об'єкта архітектури.
   Факт виконання технічних умов та монтажних робіт має бути затверджено актом прийняття в експлуатацію в установленому порядку.
З урахуванням положень вищенаведеного Закону, обладнання об’єкта споживача електроопалювальними установками та електроплитами в установленому порядку здійснюється згідно з такою процедурою:
1.   Звернення до енергопостачальника і з'ясування необхідності збільшення потужності відносно зазначеної в договорі.
2.   Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, збільшення загальної потужності об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі не відбувається, енергопостачальник погоджує споживачу завдання на проектування (в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту), як вихідних даних на переобладнання об'єкту споживача (погоджує встановлення такого обладнання).
3.   Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, відбувається збільшення загальної потужності об'єкта споживача відносно зазначеної в договорі, споживач узгоджує із енергопостачальником завдання на проектування (в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту) та отримує технічні умови як вихідні дані на проектування переобладнання зовнішніх мереж.
4.   Згідно з вихідними даними проектується переобладнання об'єкту споживача та/або мереж зовнішнього електрозабезпечення.
5.   Згідно з проектом, узгодженим в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво об'єктів.
6.   Проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.
7.   Внесення змін до договору про користування електричною енергією.
Таким чином, реконструкція електричних мереж та обладнання об'єкта додатковими електроустановками здійснюється на основі проектної документації та регулюється Законом.
Додатково зазначаємо, що електропередавальна організація, яка погодила технічні умови, узгодила проект виконання електромонтажних робіт для збільшення величини потужності окремої квартири, проектом якої не передбачається зміну схеми зовнішнього електрозабезпечення будинку в цілому, не має підстав відмовити споживачу у застосуванні тарифу на електричну енергією як для населення, яке проживає в житлових будинках, обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками.
НКРЕ