Автор Тема: Відключення філією "Київоблгаз" газового котла  (Прочитано 3671 раз)

Вадим

  • Гість
При перевірці у приватному житловому будинку газового обладнання працівники Кагарлицької філії ВАТ "Київоблгаз" попередили, що оскільки газовий котел було замінено не спеціалізованою організацією і він не зареєстрований у газовому господарстві газопостачання буде припинено. Вартість позитивного вирішення цього питання - 600 грн. Нібито підприємство за ці гроші встановило котел і видає довідку, яка є підставою для реєстрації котла.
Чи відрегульовано  це питання офіційно і коли у цих "шарашкиних" конторах наведуть порядок?

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 24 Лютий 2012, 14:24:35 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами  та  фізичними особами  (населенням) – споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Разом з тим, відповідно до положень пункту 6 Правил, газопостачання припиняється, зокрема, у разі самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання.
Згідно з пунктом 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається ним відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
Відповідно до підпункту 10 пункту 28 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938 (далі – Типовий договір) споживач зобов'язаний не підключати нові (додаткові) газові прилади і пристрої, не змінювати місце їх розташування та не втручатися в роботу внутрішньобудинкових систем газопостачання без узгодження з виконавцем (підприємство (організація), що виконує роботи та/або надає послуги з газопостачання).
Таким чином, для підключення нового (заміни існуючого) газового обладнання, Вам необхідно звернутися до спеціалізованої організації із відповідною заявою.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про трубопровідний транспорт» діяльність, пов'язана з проектуванням, будівництвом, ремонтом та експлуатацією об'єктів трубопровідного транспорту, здійснюється на підставі ліцензії і підлягає обов'язковій сертифікації.
Отже, роботи пов’язані з проектуванням, будівництвом газових мереж  можуть виконуватись будь-якими організаціями, які отримали відповідні ліцензії і пройшли сертифікацію в порядку, установленому законодавством.
Після отримання заяви від споживача, організація розробляє проект газифікації об’єкту споживача (вносить зміни до існуючого). Даний проект потребує погодження та реєстрації у Вашому газопостачальному підприємстві (у разі виконання такого проекту іншою організацією). Після процедури погодження та реєстрації проекту виконуються роботи по встановленню (заміні) газового обладнання.
Згідно з пунктом 3.6.4 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.01.2010 №11, ліцензіат має право отримувати додатковий прибуток шляхом виконання додаткових робіт, що пов'язані з провадженням господарської діяльності з постачання газу, але не враховані в тарифі. Плата за виконання додаткових робіт установлюється ліцензіатом таким чином, щоб забезпечити відшкодування його виправданих витрат та отримання обґрунтованого прибутку при здійсненні цих робіт.
Якщо газопостачальне підприємство (у Вашому випадку ПАТ «Київоблгаз») надає послуги з розроблення проекту та встановлення газового обладнання, то в такому випадку данні послуги є додатковими, що пов’язані з провадженням господарської діяльності з розподілу газу, але не враховані в тарифі. Розмір плати за такі послуги складається з суми відшкодування виправданих витрат та отримання обґрунтованого прибутку при здійсненні цих робіт.
Таким чином, для врегулювання питання порушеного у зверненні, Вам необхідно розробити проект газифікації помешкання (внести зміни до існуючого) та погодити і зареєструвати проект у ПАТ «Київоблгаз» (у разі виконання такого проекту іншою організацією), виконати роботи по встановленню згідно з розробленим проектом та внести зміни до договору з ПАТ «Київоблгаз» про надання населенню послуг з газопостачання.
НКРЕ