Автор Тема: нормативна база для підключення нових споживачів до електрозабезпечення  (Прочитано 10137 раз)

Олександр40

  • Гість
Добрий день,  надайте інформацію,  на підставі яких  нормативних документів видаються техумови,  на підключення до електрозабезпечення та проводиться саме підключення електроустановки одно фазного в воду, для населення

energy

  • Гість
К сожалению, Правила присоединения - отменены, еще при Ю.Т.. Взамен ничего не предложили, пока..

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Дайте будь ласка відповідь. Якщо підприємство, яке має договір на постачання електричної енергії з постачальником,  заключений договір про спільне використання електричних мереж , а також має достатню дозволену потужність видає технічні умови на підключення субспоживача, то чи повинен субспоживач погодити ТУ з постачальником електроенергії для заключення договору на постачання е/е?
 Якщо так то яким нормативним документом це регулюється та в які строки енергопостачальна організація повинна видати рішення по узгодженню ТУ. 
Якщо ні, то яким чином можливо вказати постачальнику на неправомірність його вимог.

energy

  • Гість
Наприклад, ППЕЕ http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1034.245.13&nobreak=1 :

Цитувати
10.2. Споживач електричної енергії зобов'язаний:
..25) у разі приєднання нових субспоживачів до власних технологічних електричних мереж у межах дозволеної потужності повідомити про це електропередавальну організацію і постачальника електричної енергії та ініціювати коригування дозволеної потужності (зменшення дозволеної потужності на величину приєднаної потужності нових субспоживачів);..

Також, ЗУ Про регулювання містобудівної діяльності http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1146.760.4&nobreak=1 :
Цитувати
Стаття 30. Технічні умови
..2. Фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою...
3. Технічні умови повинні відповідати законодавству..
:)

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Дякую за корисні посилання, але відповіді на питання я не отримала. Так чи повинні узгоджуватися в моєму випадку ТУ? Чи достатньо повідомити постачальника е/е та зменшити дозволену потужність?

energy

  • Гість
Отвечу цитатой из одного из писем НКРЭ:
Цитувати
Станом на сьогодні законодавством не врегульований порядок дій сторін під час приєднання електроустановок до електричних мереж взагалі.

С другой стороны, у потребителя нет "краника", которым он сам себе уменьшает мощность. :)
Для этого необходимо не просто поставить в известность облэнерго, но и подписать с ним договор с необходимыми изменениями.
Насколько мне известно, при несогласии одной из сторон в подписании договора, заставить его никто не вправе. :)
Таким образом, даже при отсутствии специальных НПА по присоединению, пользуясь только тем, что осталось - Хозяйственный кодекс, ППЭЭ и пр., можно утверждать, что подключение в пределах своей мощности новых субпотребителей необходимо согласовать с облэнерго.

Однако, никто Вам не может запретить обратиться в суд и принудить подписать облэнерго внесение пары-тройкы субпотребителей в Ваш договор. :)
« Останнє редагування: 21 Лютий 2012, 18:30:53 від energy »

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Ну вот. Не значит ли это что у обленерго нету на данный момент оснований требовать у субпотребителя согласовать ТУ, выданные хозяином сетей?

energy

  • Гість
У облэнерго есть основания требовать от потребителя выполнять свои обязанности в соответствии с ППЭЭ и договором.
Ссылки см. выше.
Если Вы имеете в виду Господарський кодекс:
Цитувати
Стаття 277. Правила користування енергією
4. Абонент   зобов'язаний   повідомити  перелік  субабонентів
енергопостачальнику,  який  має  право  контролю   енергомереж   і
приладів   субабонентів   та   право   контролю   за   додержанням
субабонентами правил користування енергією.

скажу, что эта статья давно устарела и не соответствует, в том числе ЗУ Про электроэнергетику.
Потому, что там сохранились вот такие "перлы":
Цитувати
3. Абонент  має  право  відпускати енергію приєднаним до його
мереж  вторинним  споживачам  (субабонентам).  У   цьому   випадку
субабоненти укладають договір енергопостачання з абонентом і мають
права та несуть обов'язки абонента,  а абонент має права  та  несе
обов'язки енергопостачальника.
« Останнє редагування: 21 Лютий 2012, 18:49:18 від energy »

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Похоже тут действительно пробел в законодательстве. Из за этого наше обленерго занимается шантажом. Ну даже если согласовуются ТУ, то должны быть прописаны какие-то сроки. Мои ТУ уже месяц на рассмотрении.
Я думаю суд - слишком радикально. Попробую обратится ещё раз в обленерго с рассылкой письма в НКРЕ И Энергонадзор. Может не посмеют отказать или не ответить как происходит сейчас. Буду благодарна за любой совет в сложившейся ситуации.

energy

  • Гість
Срок выдачи ТУ - 14 дней. Но Вы же не просите ТУ :), тогда по ЗУ Про обращения граждан - 30 дней.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Re: Відповідь НКРЕ
« Reply #10 : 22 Лютий 2012, 11:15:39 »
Добрий день,  надайте інформацію,  на підставі яких  нормативних документів видаються техумови,  на підключення до електрозабезпечення та проводиться саме підключення електроустановки одно фазного в воду, для населення
Згідно з частиною другою статті 30 Закону "Про регулювання містобудівної діяльності" фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов згідно із поданою нею заявою. Нормою вказаної частини зазначеної статті також встановлено, що технічні умови надаються протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.
На розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за приєднання до мереж суб'єктів природних монополій" (зареєстрований у Верховній Раді України 18.07.2011 за № 9011), розроблений Міненерговугілля спільно з НКРЕ, яким передбачається врегулювання процедури приєднання об'єктів до інженерних мереж суб'єктів природних монополій.
Для отримання переліку документів, необхідних для приєднання електроустановок до електричних мереж та укладення договору про користування електричною енергією, Вам необхідно письмово (із заявою) звернутись до районного відділу електричних мереж за місцем розташування Вашого об’єкта.
НКРЕ




energy

  • Гість
Re: Відповідь НКРЕ
« Reply #11 : 22 Лютий 2012, 11:21:39 »
Нормою вказаної частини зазначеної статті також встановлено, що технічні умови надаються протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.
Точно, 10 дней! Прошу прощения, я ошибся.
НКРЕ, большое спасибо за информацию по вопросу присоединения!

Offline Оксана

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 17
    • Перегляд профілю
Вопрос по теме. Чем владелец электрических сетей (в том числе поставщик электроэнергии) ограничен при выдаче ТУ на присоединение к электрическим сетям? То есть может ли он требовать в ТУ всё что посчитает нужным или всё таки должен обосновать свои требования? К какому органу можно апеллировать требования по мнению потребителя завышенные (или оооооочень завышенные) так, чтоб решение этого органа было обязательным для исполнения. Спасибо.

energy

  • Гість
Вопрос по теме. Чем владелец электрических сетей (в том числе поставщик электроэнергии) ограничен при выдаче ТУ на присоединение к электрическим сетям? То есть может ли он требовать в ТУ всё что посчитает нужным или всё таки должен обосновать свои требования?
Только технически обоснованной необходимостью строительства/реконструкции существующих сетей, с целью обеспечения нормированных качества э/э и надежности электроснабжения электроустановок заказчика в точке присоединения.
К какому органу можно апеллировать требования по мнению потребителя завышенные (или оооооочень завышенные) так, чтоб решение этого органа было обязательным для исполнения. Спасибо.
Необоснованные, по мнению заказчика (потребителем он может стать после заключения договора на поставку э/э),требования собственника сетей, может подтвердить/опровергнуть Госэнергонадзор, комиссионно проверив действительное состояние и возможности его сетей, в части соотношения существующей нагрузки + необходимой для заказчика мощности, с мощностью (пропускной способностью), существующего электрооборудования.

P.S. Установка/покраска дверей в ТП, а также кресла в кабинете директора собственника сетей и пр., не могут включаться в объем работ по ТУ, так как не влияют на пропускную способность сетей. :)
« Останнє редагування: 21 Березень 2012, 04:56:03 від energy »

energy

  • Гість
Уважаемая Оксана, если Вы хотите получить более конкретный анализ Вашей проблемы, можно попробовать обратиться с Вашим вопросом на Первый юридический форум, например в ветку http://urist.in.ua/forumdisplay.php?f=197.
Там можно выложить выданные Вам ТУ (затерев в них фамилии, адреса и названия предприятий) и обсудить с участниками форума конкретные обстоятельства дела.