Автор Тема: Прошу розяснити п.28 "Правил надання населенню послуг з газопостачання"  (Прочитано 3312 раз)

nina0507

  • Гість
Прошу розяснити про що говориться в п.28
  Споживач має право на:
проведення перерахунку за надані послуги з газопостачання за відсутності лічильника газу в разі тимчасової відсутності споживача або членів його сім’ї за основним місцем проживання за період не більш як шість місяців за умови подання в місячний строк з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду газопостачальному підприємству письмової заяви з відповідними підтвердними документами;
  А чи має право на перерахунок споживач, в якого помер один з членів сім’ї, та надавший свідотство про смерть і довідку про зменшений склад сім’ї через три місяці після смерті. тобто відбувшейся зміни в складі сім’ї ?
  Адже ж в споживача втратившого члена сім’ї такі ж права як і в того, що тимчасово виїхав, чому ж одному можливо зробити перерахунок тільки за 1 місяць, а другому за 6 місяців?

nina0507

  • Гість
Прошу відповісти мені стосовно п.28. правил надання послуг з газопостачання.
Що б моє питання було зрозумілим, наведу прилад з життя.
У молодої дівчини 22 років трагічно загинула мати. Дівчина залишається одна, довідку про зміну в складі сім’ї та свідотцво про смерть надає в газове господарство через 4 місяці. В перерахунку за цей час їй відмовлено.
От, я би її мати не померла, а виїхала на курорт або в довгострочне відрядженя, з підтверджуючими документами, перерахунок би зробили. Доречи, газове господарство в разі не наданні своєчасної інформації абонентами про склад сім’ї, або наявність газ.приладів, має право на компенсацію своїх збитків до 6 місяців.
От же, всі мають право на перерахунок, крім особи втратишей членів сім’ї, або просто вибувших.
Будь ласка роз’ясніть, чи є в правилах пункт захищаючий права таких громодян та споживачив?

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #2 : 11 Січень 2013, 09:31:20 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами  та  фізичними особами  -  споживачами  газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Відповідно до положень пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 р. № 938 (далі -  Типовий договір).
      Згідно з пунктом 1 Типового договору виконавець зобов'язується безперервно надавати споживачеві, членам його сім'ї та іншим особам, зареєстрованим у квартирі, приватному будинку, послуги з постачання природного або скрапленого газу від групових резервуарних установок для побутових потреб з гарантованим рівнем надійності, безпеки, якості та величиною тиску, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами (цінами) у строки і на умовах, передбачених цим договором.
Підпунктом 5 пункту 28 Типового договору встановлено, що споживач зобов'язаний, зокрема, у разі відсутності лічильника газу або у разі здійснення обліку газу лічильниками газу (будинковими або на групу будинків) письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний строк виконавця про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу.
Відповідно до підпункту 6 пункту 30 Типового договору виконавець (газопостачальне підприємство) зобов'язаний за відсутності лічильника газу та надання споживачем відповідних підтвердних документів проводити з моменту настання змін перерахунок розміру плати за послуги з газопостачання у разі:
- тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї, осіб, зареєстрованих у його квартирі, приватному будинку, за умови своєчасного про це повідомлення.
- зміни кількості осіб, зареєстрованих у квартирі, приватному будинку, та видів споживання природного газу за умови письмового повідомлення споживачем у місячний строк про такі зміни.
Таким чином, з метою проведення у встановлені строки перерахунку за фактично надані послуги з газопостачання споживачу, в якого помер один із членів сім’ї, який був зареєстрований у його квартирі або будинку, необхідно своєчасно відповідно до вимог Правил подавати до газопостачального підприємства письмову заяву з відповідними підтвердними документами (свідоцтво про смерть, довідку про зменшений склад сім’ї, тощо).
 При цьому, слід зазначити, що у випадку надання споживачем до газопостачального підприємства відповідних підтвердних документів через три місяці з моменту настання змін, обов’язковості проведення газопостачальним підприємством за цей період перерахунку розміру плати за послуги з газопостачання чинними нормативними актами не передбачено.
НКРЕ