Автор Тема: Чи правольно НАК Нафтогаз нараховує штрафза недобір лімітів.  (Прочитано 2505 раз)

Offline ЛюдмилаAA

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю
Доброго дня. Допоможіть розібратись, будь ласка. Маємо договір з НАК "Нафтогазом" на  постачання природного газу. В березні наша організація зекономила газ, відповідно не вибрала заявлених лімітів за місяць.  В червні 2019р. отримали акт-притензію з вимогою відшкодувати збитки "НАФТОГАЗУ" відповідно до п1. розділу VI ПОСТАНОВА

30.09.2015  № 2496

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 листопада 2015 р.
за № 1382/27827

Про затвердження Правил постачання природного газу
п.1. Відшкодування збитків споживачем, що не є побутовим, постачальнику здійснюється таким чином та в таких випадках:

1) якщо за підсумками розрахункового періоду фактичний об’єм (обсяг) споживання природного газу, що закуплений постачальником за договором постачання природного газу, буде менший від підтвердженого обсягу природного газу (за умови, що підтверджений обсяг відповідав замовленому споживачем), постачальник має право вимагати від споживача відшкодування збитків у розмірі не більше подвійної облікової ставки Національного банку України від вартості недовикористаного обсягу газу за звітний період;
Що робить Нафтогаз: суму недобору ліміту 3,394 множить на ціну за 1 тис. м.куб.7482,61 грн і множить на подвійну облікову ставку (18*2)на 36% і виходить 9142,55 грн виставили штраф, чи правомірно це, оскільки знайшла формулу нарахування штафу іншу:
" Часто на практике применяется двойная ставка НБУ, т.е. установленный Нацбанком годовой процент, умноженный на 2. Например, на сегодня расчет двойной учетной ставки НБУ выглядит так:

18% × 2 = 36% годовых.

Двойную учетную ставку применяют для расчета пени или неустойки за невыполнение условий договора или нарушение определенных законов. На законодательном уровне обозначено, что максимальный размер пени за просрочку в выполнении денежных обязательств ограничивается размером двойной учетной ставки НБУ, действовавшей на протяжении срока, за который взыскивается пеня.

Формулу расчета пени за просрочку платежа по договору можно представить так:

Пеня = S × 2 УС / 365 × Д,

где S – это сумма, в отношении которой нарушены обязательства (не произведен платеж, не осуществлена поставка и т.д.), 2 УС – двойная учетная ставка, Д – количество дней просрочки. Если период просрочки приходится на високосный год, то расчет производится на 366 дней.


Запитання : чи правомірно НАфтогаз застосував річну ставку НБУ, а порушення стосується лише 1-го місяця, тобто 31 дня?