Автор Тема: Прово собственности на электрооборудование установленное согласно выданным ТУ  (Прочитано 2947 раз)

андрей

  • Гість
22.12.2011 вступили в силу изменения к Закона Украины "Про электроэнергетику". Согласно этим изменениям из раздела 18 были вычеркнуты 2 и 3 абзацы, определяющие право собственности на электрооборудование приобретенное и установленное за счет заказчика технических условий.
 Прошу разъяснить, кто будет являться собственником электрооборудования приобретенного и установленного за счет Заказчика технических условий  в сетях электропередающих организаций, согласно выданных этими электропередающими организациями техническими условиями.

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 31 Січень 2012, 17:19:26 »
Відповідно до статті 328 та частин першої та третьої статті 334 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Як зазначено статтею 655 Кодексу за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Крім того, згідно з частиною першої статті 717 Кодексу за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Таким чином, відносини між замовником та енергопередавальною організацією щодо передачі на баланс енергопостачальника електрообладнання придбаного та встановленого замовником мають бути врегульовані відповідним договором з дотриманням положень законів України та нормативно-правових актів.
Разом з тим, відповідно статті 627 Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
НКРЕ