Автор Тема: Якість електроенергії в мережах Львівобленерго  (Прочитано 1606 раз)

Offline majorivka

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 108
 • majorivka@gmail.com, http://loe.ant.lviv.ua/
  • Перегляд профілю
Отримав для ознайомлення протоколи вимірювання напруги електропостачання від ПрАТ Львівобленерго параметрів якості електроенергії на звернення до НКРЕКП. Тільки протоколами вимірювань їх назвати не можна за визначенням, оскільки вони не містять жодних результатів вимірювань. Після проведення вимірювань параметрів якості електроенергії відповідним приладом - вимірювачем показників якості електроенергії Ресурс-UF2M російського в-ва., Львівобленерго, розуміючи, що такі результати подавати в НКРЕКП не можна, вирішила провести інше вимірювання ЛІЧИЛЬНИКОМ електроенергії, який повісили на опорі лінії, де знаходиться межа розподілу відповідальності за договором Про користування електроенергією.Таким способом вони унеможливили контроль та фіксацію мною процесу вимірювання. Згідно Кодексу систем розподілу,
п.13.2.6. Перелік параметрів якості електричної енергії, що вимірюються за скаргою/зверненням/претензією споживача, визначає ОСР відповідно до змісту скарги/звернення/претензії.

п.13.2.7. У разі неможливості встановлення вимірювального засобу в точці розподілу вимірювання проводиться якнайближче до точки розподілу. У разі проведення вимірювання на території споживача він має забезпечити відповідні умови для місця встановлення вимірювального засобу, які забезпечать захист цього засобу вимірювання від несанкціонованого втручання в його роботу протягом проведення вимірювання параметрів якості електричної енергії, а ОСР встановлює засіб вимірювання параметрів якості електричної енергії після забезпечення відповідних умов для встановлення даного засобу. Львівобленерго - це ОСР, оператор системи розподілу. Тобто, Львівобленерго перше вимірювання провело згідно цього пункту Кодексу, у ввідному щитку будинку, в найближчій точці до точки розподілу. У цій же точці, у ввідному щитку будинку, Енергонагляд проводив вимірювання своїм реєстратором якості електроенергії РЕ-01 українського вир-ва., 26.12.2018р., 2 дні перед Львівобленерго. Як видно з тексту протоколу 04/18 Львівобленерго, навідміну від контролюючого органу Енергонагляду, не може правильно оцінити виміряні показники якості електроенергії своїм же приладом. Як видно з прінтскріну знятого відео процесу вимірювання 28.12.2018р., рівень напруги живлення складав 251вольт, що значно перевищує діючого ДСТУ EN 50160:2014.


« Останнє редагування: 07 Лютий 2019, 00:18:09 від majorivka »

Offline majorivka

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 108
 • majorivka@gmail.com, http://loe.ant.lviv.ua/
  • Перегляд профілю
Паралельно проводилось вимірювання мультиметром зі свідоцтвом про повірку. Також треба зазначити, що Львівобленерго вперше за 3 роки після аварії на опорі лінії електропередач(на тій самій, що на фото) з обривом нульового проводу, яка відбулась 13.12.2015р. використало свій реєстратор якості електроенергії, то цього часу вони заміряли напругу тільки своїм мультиметром, чим грубо порушували вимоги ГОСТ 13109-97 та ДСТУ EN 50160:2014 щодо проведення вимірювань з контролю якості електроенергії. Повертаючись до вимірювань, Львівобленерго використало лічильник електроенергії фірми EMH LZQJ-XC, http://emh.com.ua/ru/product/open/id/3, посилаючись очевидно на Кодекс систем розподілу,
п.13.2.10. У разі встановлення споживачу електронного лічильника з функцією вимірювання параметрів відхилення напруги, що здійснюється відповідно до вимог пункту 6.5.1 глави 6.5 розділу VI цього Кодексу, ОСР за згодою споживача використовує результати таких вимірювань при розгляді скарги/звернення/претензії щодо показників якості електричної енергії. При цьому вимірювання параметрів якості електричної енергії іншими засобами відповідно до вимог пунктів 13.2.4-13.2.8 цієї глави не проводиться.

 У той же час в главі 6.5 йдеться про:
6.5. Моніторинг якості електричної енергії та реєстрація перерв в електропостачанні за допомогою електронних лічильників у мережах низької напруги

6.5.1. Електронні лічильники, установлені в точках приєднання споживачів низької напруги, можуть використовуватись для моніторингу відхилень напруги та регулярної реєстрації часу та тривалості перерв в електропостачанні (знеструмлення) електроустановок споживачів. Для таких цілей у них ведеться запис:

1) у випадках відхилення усередненого значення напруги на 10-хвилинному проміжку часу +10 % або -10 % від стандартної номінальної напруги - середнє значення напруги в цьому інтервалі та час початку такого відхилення;

2) часу початку та завершення перерв в електропостачанні.

6.5.2. ОСР забезпечує передачу відповідних даних з електронних лічильників, що здійснюють відповідно до вимог пункту 6.5.1 цієї глави вимірювання і запис параметрів відхилення напруги та перерв в електропостачанні, до системи моніторингу якості електричної енергії в системи розподілу.
Тобто, Львівобленерго вирішило замінити повноцінне вимірювання парамертів якості електроенергії за ДСТУ EN 50160:2014 моніторингом відхилень напруги та реєстрації часу перерв.
З роз"яснення НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua/?id=19529:


Тобто, існує цілий ряд показників, що контролюються. Але якщо подивитись, що може вимірювати лічильник Львівобленерго, стає зрозумілою відсутність будь-яких результатів вимірювання в наданих протоколах.Повертаючись до п.13.2.10. У разі встановлення споживачу електронного лічильника з функцією вимірювання параметрів відхилення напруги, що здійснюється відповідно до вимог пункту 6.5.1 глави 6.5 розділу VI цього Кодексу, ОСР за згодою споживача використовує результати таких вимірювань при розгляді скарги/звернення/претензії щодо показників якості електричної енергії. При цьому вимірювання параметрів якості електричної енергії іншими засобами відповідно до вимог пунктів 13.2.4-13.2.8 цієї глави не проводиться. Тобто, Львівобленерго, діючи у свому звичному стилі намагалось знайти прогалини у законодавстві, а саме не проводити вимірювання параметрів якості електричної енергії іншими засобами відповідно до вимог пунктів 13.2.4-13.2.8 Кодексу чим порушило п.13.2.10 в частині використання вимірювань такого лічильника без моєї згоди як споживача. Дані зауваження будуть направлені в НКРЕКП для розгляду.
« Останнє редагування: 07 Лютий 2019, 01:32:08 від majorivka »

Offline majorivka

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 108
 • majorivka@gmail.com, http://loe.ant.lviv.ua/
  • Перегляд профілю
Також зазначу, що в мене як споживача встановлений електронний лічильник 2004р.в. без додаткових функцій вимірювання напруги , а Львівобленерго тимчасово встановило електронний лічильник на опорі повітряної лінії за межами мого будинку, тому не можна говорити про те, що він встановлений у споживача, про що йдеться в Кодексі.

Offline majorivka

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 108
 • majorivka@gmail.com, http://loe.ant.lviv.ua/
  • Перегляд профілю
Отримав протоколи від Львівобленерго.
На даних графіках по осі Y маємо напругу, в точці 0 це 220вольт, 10 це максимально допустиме відхилення у %,

Посилання на протоколи в PDF
https://drive.google.com/file/d/1xKdgR29RZLVrvbcd36Kf4ngqsCLBmBso/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/14IVg--bMp10AklweHi69Vn_0U12ExtH9/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1KAZh6noX0AvNrUnfCxUv72sdrv7dIoRs/view?usp=sharing

У Львівобленерго в телефонній розмові повідомили, що такого не може бути, щоб напруга на ТП849 вночі з 02.01.2019 на 03.01.2019 становила близько 230вольт(дані Львівобленерго), для прикладу в 0г.00хв.а в мому будинку піднімалась до 257вольт в 0г.00хв 03.01.2019.


 Про це йдеться в протоколі №04/19(див. вище). З даного твердження роблю висновок, що в Львівобленерго просто нема фахівців, тому вести діалог з такими людьми самі розумієте складно. 

Проблема полягає в перекосі фаз на ділянці підключення мого будинку і пов"язана з несиметричним(нерівномірним) навантаженням на окремих фазах лінії, яке не компенсується нульовим провідником через його недостатню товщину, поганий контакт на одній з декількох точок приєднання(або декількох), а їх в мому випадку 4 - на ТП-849, на першій опорі біля ТП-849, і на двох останніх опорах біля мого будинку, це все з"єднання на СІП - самоізольованому проводі.

Така ситуація описана, наприклад на цьому форумі.

http://zametkielectrika.ru/obryv-nulya-ili-otgoranie-nulya-v-trexfaznoj-seti-k-chemu-eto-privodit/
« Останнє редагування: 11 Лютий 2019, 01:16:20 від majorivka »