Автор Тема: Відповідальність за недовикористання добового узгодженого обсягу газу  (Прочитано 1560 раз)

Offline Alinka

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 2
  • Перегляд профілю
Допоможіть будь-ласка розібратися, чи правомірно Постачальник природного газу може застосувати штрафні санкції до Споживача, що не є побутовим , відповідно до пункту нового Договору на постачання , якщо за підсумками розрахункового періоду фактичний об'єм (обсяг)споживання природного газу, що закуплений Постачальником за договором постачання, буде менший від підтвердженого обсягу природного газу (за умови, що підтверджений обсяг природного газу відповідав замовленому Споживачем в додатку до договору), Постачальник має право вимагати від Споживача відшкодування збитків у розмірі подвійної обліковоїставки НБУ від вартості недовикористаного обсягу за звітній період. 
Також в Договорі зазначено, що добові узгоджені обсяги постачання газу визначаються шляхом ділення місячного узгодженого обсягу газу на кількість днів проотягом місяця , якщо інші добові узгоджені обсяги по конкретному розрахунковому місяцю не визначені цим Договором. Споживач має право здійснити коригування добових обсягів природного газу до --- год кожного дня шляхом направлення з використанням електронного ключа, повідомляти Постачальнику про очікуваний обсяг споживання природного газу на наступну добу.                                                                 
     Споживач є готелем і для економії витрат на оплату газу по можливості корегується температурний режим і від цього залежить  об'єм споживання газу, кожного дня він може бути різним. Корегування температурного режиму проводиться в залежності від часу заїзду гостей, бувають дні коли гості відсутні, не завжди бронуються номери завчасно,  можливий заїзд групп під кінець дня, також в залежності від погодних умов.       В зв 'язку з цим не можливе визначити добове використання природногот газу та очікуваний обсяг на наступну добу. Згідно положень наданого нового Договору на постачання штрафні санкції застосовуються за недовикористання узгодженого обсягу природного газу та є пункт щодо відшкодування збитків Споживачем у разі перевищення підтвердженого обсягу.   
     Також є підставами припинення (обмеження ) газопостачання крім іншого: 1. перевитрат добової норми (узгодженого договором графіка нерівномірної подачі природного газу) та/або місячного підтвердженого обсягу природного газу ; 2. відмова від пдписання акта приймання-передачі природного газу, за відповідний розрахунковий період , без відповідного розрахункового обгрунтування; 3.у випадку відмови Споживача від підписання додаткової угоди, щодо зміни ціни природного газу з підстав, передбачених цим ДОГовором;   4. настання заходів, передбачених Правилами про бехпеку постачання природного газу, що діють відповідно до вимог ст.5 Закону України "Про ринок природного газу"; 5.   настання заходів, передбачених Національним планом дій , розробленого на виконання ст.6 Закону України "Про ринок природного газу"  .   
    Чи правомірні вимоги Постачальника, зазначені в пунктах Договору і як краще вийти із ситуації щодо використання      добового узгодженого обсягу газу та надання очікуванного з урахування специфіки діяльності Споживача? Як убезпечитися від застосування штрафних санкцій?

Offline Провокашка

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 49
  • Перегляд профілю
1.Ваш вільний переказ окремих уривків договору не має основи для аналізу.
2. Не подобаються умови договору даного постачальника газу- міняйте постачальника.

Offline Alinka

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 2
  • Перегляд профілю
Це не вільне трактування пунктів Договору. Я виписала їх відповідно до Договору та зазначила   саме ті пункти Договору, які викликають сумніви щодо їх правомірності та створюють проблему для обліку природного газу Споживачу.   

Offline Провокашка

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 49
  • Перегляд профілю
Повноцінний ринок з подобовим балансуванням включає необхідність щоденного  адмініструваня у колі споживач-постачальник як недобору замовленого природного газу (нагадаю відомий принцип БЕРИ або ПЛАТИ) так і за перебору (для постачальника перебір та недобір також є предметом фінансових ризиків). Тому описані Вами умови договору - це  ЦІНОВА ПРОПОЗИЦІЯ   постачальника, якій може протиставлятись альтернативна (іншого постачальника) з компенсацією ризиків недобору/перебору не прямолінійними "штрафними" добавками, а невеликою постійною складовою в ціні (як в страхуванні), або по волонтерська - за рахунок власної маржи. Треба шукати "продвинутого" постачальника.

Offline tender

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 7
  • Перегляд профілю
"БЕРИ АБО ПЛАТИ" -- положення в договорі, яке є неправомірним і суперечить принципам торгівлі, і його можна оскаржувати в любому міжнародному суді -- виграш стовідсотковий -- прецедент: "Нафтогаз" проти "газпрому"
Подавайте в суд від імені власника готелю!!! і вимагайте компенсації за все, що можна, включаючи недоспані ночі бухгалтера та юриста (ще пройдіться по знайомим Юридичним компаніям нехай вам випишуть декілька рахунків за консультації) -- заставте ці бидлооблгази заплатити за всі свої оборудки по пограбуванню народу!
якщо наші продажні засудять -- апеляцію со старта, і в європейський -- тільки подавайте тоді, одночасно і на суд України