Автор Тема: Право на вибір Постачальника електроенергії  (Прочитано 1182 раз)

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролюючого органу надати тлумачення  деяких положень Закону України «Про ринок електричної енергії»

В ЗМІ розповсюджена інформація, що на вимогу   Закону України «Про ринок електричної енергії»  в Україні розпочнеться функціонування вільного ринку електроенергії.
На ринку постачання електроенергії з’являться нові «гравці» — оператори системи розподілу (ОСР) та компанії-постачальники електроенергії. І якщо перші — це, зрозуміло, власники розподільчих мереж (здебільшого обленерго), то постачальники електричної енергії — зазвичай комерційні структури, які отримали відповідну ліцензію, але навряд чи мають достатні досвід та фінансові можливості для надання споживачам послуг з якісного та довготривалого постачання електроенергії.
Отже, перед Вами, шановний споживачу, не лише відкривається нова можливість — самостійно обирати у кого і за якими цінами купувати електроенергію, але і постає необхідність вельми непростого вибору з конкурентного середовища найбільш надійного постачальника електроенергії.

В мене запитання до НКРЕКП, як будуть виконуватись вимоги Закону України «Про ринок електричної енергії» в частині того, як побутовий Споживач зможе вибирати постачальника електроенергії, якщо на практиці ситуація виглядає слідуючим чином:

На сьогоднішній день, Постачальником електроенергії населенню є ДТЕК, та ситуація виглядає слідуючим чином, якщо Споживач сплатив за попередньо спожиту  електроенергію в 2019 р., то договір на постачання електроенергії є  автоматично продовженим .

Є два запитання з цього приводу:
1. Чи не є такі дії ДТЕК монопольними на ринку постачання електроенергії?

2. Чому не опрелюднено перелік постачальників електроенергії населенню?

Нажаль зараз ситуація виглядає слідуючим чином по  Закону України «Про ринок електричної енергії» Споживач має право на вибір постачальника електроенергії, а на практиці вибору не має.

Offline Провокашка

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
На сайті НКРЕКП за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?id=11957 в рядку "Ліцензійний реєстр НКРЕКП" представлено всіх ліцензіатів, в тому числі з постачання електричної енергії споживачу. Усі вони можуть постачати ел-ю усім споживачам, в тому числі побутовим споживачам, які мають ЕІС код точки обліку.Серед цих постачальників є невелика група, які отримали спеціальне зобовязання (Постачальники універсальних послуг на територіях). Суть їх зобовязання - не можуть відмовити побутовим споживачам в укладанні договору про постачання, якщо останні не хочуть шукати "вільного постачальника" . Ніякого примусу тут нема. Інше питання - "Що Ви маєте на увазі під "надавати послуги з якісного та довготривалого постачання електроенергії". Якщо ціна для Вас вторинна, то з  вільним постачальником можна вільно узгоджувати співвідношення ціна/якість постачання. Але якщо ціна - вагомий фактор, то які якісні елементи послуги Вас не задовольняють в ДТЕК?
Зазначу, що вибір споживачем постачальника- це дія споживача, спрямована на пошук оптимального співвідношення ціна/якість. Дійте!

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Як гарно написано, і посилання скинуте, але виникає одне «АЛЕ»

Файл на сайті НКРЕКП, де приведені інші ліцензовані постачальники електроенергії пошкоджено і відкрити його не можливо. А це вже виходить так, що Споживач обмежений в правах і не має вільного доступу до інформації для ознайомлення з переліком ліцензованих учасників на ринку постачання електроенергії.

Допускаю да є перелік  постачальників електроенергії і що це  є невелика група, які отримали спеціальне зобовязання (Постачальники універсальних послуг на територіях). Суть їх зобовязання - не можуть відмовити побутовим споживачам в укладанні договору про постачання, якщо останні не хочуть шукати "вільного постачальника".

Але виникає питання, а чому  приблизно 90% населення ( можу помилятись) в статистиці отримують електроенергію від ДТЕК остальні приблизно можуть користуватись сонячними електростанціями в приватному домогосподарстві.

У Вас  хто є Постачальником електроенергії ДТЕК чи Постачальник із невеликої групи, який отримав спеціальне зобовязання (Постачальники універсальних послуг на територіях).?

А тепер з приводу "Що Ви маєте на увазі під "надавати послуги з якісного та довготривалого постачання електроенергії"

Так от що я маю на увазі під якісним довготривалим постачанням електроенергії – це якісне постчання електроенергії коли напруга в мережі складає 220В а допустима похибка згідно стандартів складає 10%, а не так що на протязі дня напруга може 150-160В. Якісне довготривале постачання електроенергії це коли людина не сидить без світла, бо в сусіда поставлене електроопалення а мережі не витримують і весь будинок сидить без світла бо відбулось вимкнення в трансформаторній підстанції, бо мережі не розраховані не модернізовані до сучасних вимог.

І щоб ще не виникало питань, да НКРЕКП надало інформацію, за яким принципом Споживачу  відшкодовуватись  Постачальником за надання не якісних послуг, почитайте цей принцип …
« Останнє редагування: 09 Січень 2019, 09:57:14 від Yevgeniy »

Offline romashhka

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 6
  • Перегляд профілю
Сайт відкривається и реєстр висвічується

Offline Руслан

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 6
  • Перегляд профілю
Добрий день.
Підкажіть, будь ласка, яким чином користуватися реєстром. Наприклад, мене цікавлять постачальники електроенергії в м.Обухів Киівськоі області. Як знайти їх в реєстрі?
Дякую!

Offline Влад Нечай

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 123
  • Перегляд профілю
Вільні від спеціальних повноважень Постачальники  не обмежені територією діяльності, а місце їх юридичноъ реєстрації не має сначення.
Важливим для споживача є :
фінансова спрможність постачальника (мінімальне авансування для споживача);
якісне адміністрування розрахунків зі споживачем (простий інтернет сервіс заявок, коригувань, контролю) та на ринку;
мінімальна маржа в частині прибутку та покриття фінансових ризиків