Автор Тема: Щодо скасування тарифів, диференційованих за періодами часу з 01.01.2019  (Прочитано 1182 раз)

Offline Betelgeuse

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 11
    • Перегляд профілю
Доброго дня.
З 01 січня 2019 року втрачають чинність тарифи, диференційовані за періодами часу (для непобутових споживачів), які визначалися згідно з постановою НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241 «Про тарифи, диференційовані за періодами часу» (постанова НКРЕ від 20 грудня 2001 року № 1241 втрачає чинність згідно з постановою НКРЕКП від 23 серпня 2018 року № 894).

На сторінці сайту НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua/?news=8487 міститься коментар: "Варто зазначити, що до впровадження повномасштабного ринку електричної енергії продовжує функціонувати Оптовий ринок електричної енергії України на якому ціна електричної енергії формується погодинно та пропорційно добовому графіку навантаження, а саме в періоди максимального навантаження Об’єднаної енергетичної системи України ціна на електричну енергію найвища, та в періоди мінімального навантаження Об’єднаної енергетичної системи України – ціна на електричну енергію найнижча. Відповідно енергопостачальник має змогу формувати ціну на електричну енергію для споживача з урахуванням рівня погодинної ціни на електричну енергію в Оптовому ринку електричної енергії України.
 Отже, споживачі електричної енергії, які користувалися тарифами, диференційованими за періодами часу, матимуть змогу укласти договір з електропостачальником із застосуванням цін, що враховують добовий графік споживання електричної енергії, що буде більш привабливим для споживача."

Однак обленерго, зокрема АТ "Прикарпаттяобленерго", надіслало споживачам листи, в яких попередили непобутових споживачів, що відпуск електроенергії з 01.01.2019 здійснюватиметься по роздрібним тарифам без застосування тарифних коефіцієнтів, та (мовою оригіналу): "...з метою забезпечення повних та своєчасних розрахунків, просимо Вас врахувати наведену інформацію при формуванні обсягу статті витрат на оплату спожитої електроенергії у бюджеті на 2019 рік." (джерело: https://samopomich.ua/berezyuk-skasuvannya-nichnogo-taryfu-tse-pograbuvannya-byudzhetiv-mistsevyh-organiv-vlady/?fbclid=IwAR2IAJ6buwlw_XhbUFJMeqhkngupw76JNNOy7z45bDFHAGk3PzzIW1DGMJ0 ,
https://samopomich.ua/wp-content/uploads/2018/12/1-kopiya-768x951.png)

Дане питання викликало неабияку стурбованість серед комунальних підприємств, які використовували тарифи, диференційовані за періодами часу, в першу чергу водоканалів.

В чому полягає «більша привабливість для споживачів» в такому випадку???
Адже електропостачальник вже попередив споживачів про збільшення статті витрат.
Чи можна отримати якесь роз'яснення??

« Останнє редагування: 25 Грудень 2018, 13:37:50 від Betelgeuse »

Offline Влад Нечай

  • Full Member
  • ***
  • Повідомлень: 123
    • Перегляд профілю
На сайті Вашого ТОВ Прикарпатенерготрейд дійсно нема цінових пропозицій постачальника (універсальної послуги або споживачу) з 01.01.2019. Це неправильно. Ті ТОВки, що більше готуються до конкурентної боротьби мають пропозиції з 01.01.19, серед яких тарифи з погодинним диференціюванням у привязці до погодинної ціни на ОРЕ. Правда для застосування такої цінової пропозиції треба до багатофункціонального лічильника модуль дистанційної передачі даних. Основою для погодинної ціни буде наступна інформація (як приклад):
http://www.er.gov.ua/graphic/graphicw_dfcrn.php?action=price_tes.