Автор Тема: Порушення прав Споживача ПАТ Дніпрогаз ( нове)  (Прочитано 554 раз)

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Звертаюсь до НКРЕКП, як  контролюючого органу, на яких підставах ПАТ «Дніпрогаз» продовжує чинити свавілля.

Постачальник ПАТ «Дніпрогаз» розносить попередження, які вручають Споживачу під розписку, що в разі не сплати боргу газ буде відключено, а також змушують Споживача розписуватись за це вручене попередження з урахуванням боргу та приведення газу до стандартних вимог.

В мене запитання до НКРЕКП  СКІЛЬКИ ЩЕ ПОСТАЧАЛЬНИК ГАЗУ ПАТ «ДНІПРОГАЗ» БУДЕ ІГНОРУВАТИ РІШЕННЯ НКРЕКП ПРОТЕ ЩО ЗАБОРОНЕНО СПЛАЧУВАТИ ЗА ПРИВЕДЕНННЯ ГАЗУ ДО СТАНДАРТНИХ ВИМОГ, А ТАКОЖ ЩО В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД ЗАБОРОНЕНО ВИМИКАТИ ГАЗ ПОБУТОВИМ СПОЖИВАЧАМ ЗГІДНО РІШЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ. НАВІТЬ  ЯКЩО ВИНИК БОРГ, ТО СПОЖИВАЧ В ПРАВІ ЗГІДНО ПОСТАНОВИ НКРЕКП № 2494 ВИМАГАТИ РЕСТРУКТУРІЗАЦІЮ БОРГУ.

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
На виконання вимог частини третьої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі – Кодекс), положеннями якого встановлено, зокрема порядок комерційного обліку газу по об'єктах побутових споживачів (населення).
Положеннями глави 4 розділу ІХ Кодексу встановлено, що визначення фактичного об'єму споживання (розподілу) природного газу по об'єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.
Для визначення фактичного об'єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача.
Якщо побутовий споживач за договором розподілу природного газу не забезпечений лічильником газу, фактичний об'єм спожитого (розподіленого) природного газу по об'єкту побутового споживача за відповідний календарний місяць визначається за нормами споживання.
Окремо слід зазначити, що об'єм фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу Оператора ГРМ розраховується як різниця між об'ємом надходження природного газу до ГРМ у відповідний період і об'ємом природного газу, який розподілений між споживачами.
При цьому витрати на закупівлю природного газу для покриття виробничо-технологічних витрат включаються до тарифу на розподіл природного газу.
Плановані обсяги виробничо-технологічних витрат, які використані при розрахунку тарифу були обчислені на підставі Методики визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 № 264 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.07.2003 за № 571/7892, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21.10.2003 № 595 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.12.2003 за № 1224/8545 (далі – Методика № 595).
Розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах останній раз були затверджені на 2016 рік наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 25.12.2015 № 847 та з того часу не переглядались.

Відповідно до пункту 2 глави 6 розділу ІІІ Кодексу очікувані річні об’єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на 2017 рік визначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу на 2016 рік відповідного Оператора ГРМ.
Очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на наступні роки (після 2017 року) визначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу поточного року, зменшених на показник ефективності, який встановлюється НКРЕКП щороку до 31 грудня і не може перевищувати 5 %.
Положеннями розділу 1 Методики № 595 визначено, що питомі втрати газу визначаються підприємствами з газопостачання та газифікації розрахунковим шляхом самостійно згідно з даною Методикою і включаються до собівартості транспортування газу цих підприємств.
Таким чином, покриття об’єктивної різниці у вимірах природного газу здійснюється за рахунок тарифу.
Враховуючи наведене вище, в рамках здійснення державного регулювання суб’єктів природної монополії, НКРЕКП 23.11.2018 були прийняті постанови, якими заборонено Операторам ГРМ при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.