Автор Тема: повірка газового лічильника!  (Прочитано 4393 раз)

Екатерина

  • Гість
повірка газового лічильника!
« : 26 Січень 2012, 14:48:51 »
На підприємство прийшли робити експертну повірку  газового лічильника, знімають його (у зимовий період) і передають у сервісний центр. Чи зобов'язане газопостачальне підприємство за свій рахунок ставити замінний лічильник на час повірки? Чим це регламентується? як буде здійснюватися перерахунок оплати за газ на час повірки? ЗА максимальною чи середньою потужністю газового обладнання?
Дякую за відповідь)

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 01 Лютий 2012, 14:58:42 »
Відповідно до положень частини першої статті 28 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, випускаються з серійного виробництва, ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці.
            Взаємовідносини між суб'єктами господарювання під час передачі з газорозподільних мереж споживачу природного газу, у тому числі видобутого з газових і газоконденсатних родовищ, та нафтового газу, отриманого з нафтових родовищ регламентуються Правилами обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затвердженими наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 р. № 618 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26.12.2006 р. за № 67/11941 (далі - Правила).
Відповідно до підпункту 5.13 пункту 5 Правил перерахунки об'єму протранспортованого газу проводяться у випадку, зокрема, тимчасової відсутності засобу вимірювальної техніки (ЗВТ) (зняття ЗВТ на періодичну, позачергову, експертну повірки та ремонт).
Також, відповідно до положень пункту 5 Правил, перерахунки об'єму протранспортованого газу проводяться за період відсутності (несправності) ЗВТ, починаючи з дати проведення останньої перевірки комерційного вузла обліку газу або з дати зняття ЗВТ до моменту встановлення повірених ЗВТ, з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.
Якщо власником комерційного вузла обліку газу є споживач, перерахунки об'єму протранспортованого газу за період відсутності (несправності) ЗВТ здійснюються обліковою організацією за проектною номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання з урахуванням кількості годин роботи газового обладнання споживача.
Якщо власником комерційного вузла обліку газу є облікова організація, перерахунки об'єму протранспортованого газу за період несправності (відсутності) ЗВТ здійснюються споживачем на підставі даних технологічних приладів обліку газу. У разі відсутності таких приладів - розрахунковим методом відповідно до умов договору. У розрахунках можуть використовуватися дані показів ЗВТ попередніх періодів, режимні карти газовикористовувального обладнання, питомі витрати газу на одиницю виробленої продукції та інше.
 У разі отримання позитивних результатів позачергової або експертної повірки ЗВТ у всіх випадках об'єм протранспортованого газу за період відсутності ЗВТ розраховується за середньогодинними або середньодобовими даними попередніх п'яти аналогічних періодів.
             За більш детальними роз'ясненнями щодо питань перерахунку оплати за газ на час повірки газового лічильника доцільно звертатись до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (як правонаступника Міністерства палива та енергетики України, яке було головним розробником цих Правил).
НКРЕ