Автор Тема: Підключення мешканців мікрорайону "Обухівський ключ " до електропостачання  (Прочитано 624 раз)

Offline Парипса Роман Михайлович

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю
Можна отримати інформацію про підключення мешканців наших будинків до мережі електропостачання та підписання договору про надання послуг з Обухівським РЕМ. 
На даний момент склалася ситуація,  що мешканці мікрорайону не мають змоги заключити індивідуальні договори.  У нас встановлено лічильники  НІК 2102-02 М2В, які стояли на момент купівлі квартири від забудовника, у 2016 році.   тепер як виявилося вони не відповідають технічним умовав,  які були надані забудовнику ТОВ "Обуховжитлоинвест" у 2018 році.  У нових технічних умовах вказано,  що необхідно встановити лічильники  NP-07 1F.1SM-U.
Забудовник,  вказує на те що ми повинні їх закупити за власний рахунок,  так як він оплачував всі наші рахунки за весь період,  до надання нових технічних умов. Частина мешканців готова за свій рахунок закупити та замінити лічильники,  але Обуховский РЕМ вимагає 100% заміни у будинку для початку проведення тех.  повірки та надання дозволу на початок оформлення договорів із мешканцями. Загальна кількість квартир 270 на 4 будинки.  Більшість мешканців готові до заміни за свій рахунок ,  але 100% не зможуть замінити, так як  частина квартир стоїть незаселеними.
Тому прошу надати відповідь чи можна знайти вихід із даної ситуації,  як нам діяти,  оскільки забудовник відмовляється оплачувати майбуні рахунки,  що з 6.11.18 будуть приходити на нашу обслуговуючу компанію ТОВ " Ключ Сервіс",  оскільки вони заключили договір на  електропостачання. Забудовник  залякує нас тим,  що в разі несплати цих рахунків ми будемо без електропостачання. У наших будинках індивідуальне опалення,  встановлено енергозалежні газові котли,  проживає велика кількість сімей з малими дітьми чи закона така погроза,  чи можливий такий варіант розвитку подій?
Оскільки єдим стримуючим фактором для людей є те, що 100% заміна лічильників не можлива,  ми просили Обухівський РЕМ прибрати таку умову,  але нам відмовили.

Порядок дій ми бачимо такий:
-закупівля лічильника за власний рахунок
- встановлення нового лічильника
-заявка на підключення у РЕМ
-технічна повірка лічильника
-підписання  договору з Обухівським РЕМ

Можливо щось не так,  прошу уточнення. 
Також оскільки новий лічильник є багатотарифним,  ми відразу хочемо параметризувати його під двухзоний тариф,  але нам було повідомлено,  що спочатку ми повинні підписати договір на однозоний тариф,  а потім оплатити параметризацію під двухзоний,  хочу уточнення ци дійсно це так.

Дякую за відповідь.

Париса Роман Михайлович
тел.  0968557867

Offline ПрАТ Київобленерго

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 58
    • Перегляд профілю
     Взаємовідносини сторін в частині електрозабезпечення регулюються діючим в Україні законодавством, а саме, Законом України «Про ринок електричної енергії», Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП № 310 від 14.03.2018, Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ) та Кодексом комерційного обліку електричної енергії, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 (далі – ККО).
     За змістом статті 275 Господарського кодексу України та п. 1.2.1 ПРРЕЕ договір про постачання електричної енергії (далі - Договір) є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, права та обов'язки сторін.
Електрозабезпечення багатоквартирного житлового будинку, здійснюється згідно з Договором про постачання електричної енергії, який визначає зміст правових відносин, права та обов’язки сторін, укладеним між забудовником/балансоутримувачем будинку та ПрАТ «Київобленерго».
     За весь обсяг спожитої електричної енергії з постачальником електричної енергії розраховується балансоутримувач відповідно до умов Договору. Договір із балансоутримувачем чинний і спожита електроенергія повинна оплачуватись відповідно до його умов.
     ПрАТ «Київобленерго» не заперечує проти укладення з власниками квартир вказаного будинку прямих Договорів відповідно до ПРРЕЕ та ККО та вважає за необхідне акцентувати Вашу увагу на тому, що важливою умовою для укладення Договорів з власниками квартир з відповідним застосуванням тарифів на електроенергію є закінчене будівництво об’єктів у відповідності з визначеними чергами будівництва та узгодженими проектними рішеннями щодо влаштування внутрішнього електрообладнання, визначення дозволеної до використання потужності окремих приміщень будинку, застосування комутаційних автоматичних вимикачів захисту.
     Згідно з нормами чинного законодавства істотними умовами, які повинні бути врегульовані перед підписанням індивідуального договору із споживачем є точка продажу електричної енергії даному споживачу, дозволена до використання потужність та комерційний облік електричної енергії (тип лічильника, місце його встановлення).
     Дана інформація повинна міститься в проекті внутрішнього електропостачання будинку, який в свою чергу повинен бути погоджений електропередавальною організацією, тобто, ПрАТ «Київобленерго». При цьому, загальна потужність по об’єкту архітектури - багатоквартирному будинку не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами.
     Враховуючи зазначене, для вирішення питання укладання з власниками квартир прямих Договорів про постачання електричної енергії балансоутримувачу будинку, необхідно підтвердити повне виконання вимог нормативних документів щодо зовнішнього електропостачання та виконати наступне:
1. Розробити та погодити в ПрАТ «Київобленерго» на відповідність вимогам Правил улаштування електрообладнання проект внутрішнього електропостачання по кожному житловому будинку із розбивкою дозволеної до використання потужності на загально - будинкові потреби будинку (у разі їх наявності) та по кожній окремій квартирі в межах загальної по будинку потужності, що була дозволена технічними умовами на приєднання, виданими забудовнику (проект готує організація, що має ліцензію на проектування електричних мереж).
2. Привести схему внутрішнього електропостачання кожного житлового будинку, поквартирного обліку та засобів обліку на загально будинкові потреби відповідно до нормативно-технічної документації (проектних рішень).
3. Після виконання проектних рішень (технічних заходів) по внутрішньому електропостачанню кожного житлового будинку, звернутися в Києво-Святошинський районний підрозділ ПрАТ «Київобленерго» з відповідною заявою для проведення персоналом районного підрозділу перевірки змонтованої схеми електричних мереж, в т.ч., вузлів обліку та струмообмежуючих пристроїв на відповідність наданим проектним рішенням.
4. За умови відсутності зауважень щодо змонтованої схеми електричних мереж житлового будинку, забудовнику (балансоутримувачу) звернутись в Обухівський районний підрозділ ПрАТ «Київобленерго» із заявою щодо внесення змін (укладення) до Договору для електрозабезпечення технічних цілей багатоквартирного житлового будинку (освітлення дворів, східців і номерних знаків, робота ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир, тощо).
З метою електропостачання об’єктів не побутового призначення (офісних та нежитлових приміщень, котелень, свердловин, тощо) відповідні точки обліку можуть бути включені в договір про постачання електричної енергії, що буде укладатися із забудовником (балансоутримувачем), для розрахунків за електричну енергію за роздрібними тарифами. В іншому випадку, відповідні Договори повинні бути укладені з кожним власником такого об’єкту на підставі його окремого звернення.
5. В подальшому, після визначення всіх власників квартир багатоквартирного житлового будинку, забудовник (балансоутримувач) надає список власників квартир, їх заяви про намір укладення з ПрАТ «Київобленерго» Договорів, копії їх паспортів, довідок про присвоєння ідентифікаційного коду та документів на право власності або користування квартирою. У разі, якщо власник квартири має право на встановлену законодавством пільгу, до його заяви додатково повинні бути прикладені документи, що це підтверджують.
     Укладення договорів про користування електричної енергією мають здійснюватись з урахуванням наведених вимог законодавства України.
     Надалі для роз’яснення всіх питань, що стосуються електропостачання вказаного  багатоквартирного будинку, в тому числі, укладення прямих Договорів та нарахувань плати за використану електроенергію, Вам, а також і іншим власникам квартир, необхідно звертатись до балансоутримувача даного будинку.

     З повагою – ПрАТ «Київобленерго»