Автор Тема: Задолженность по зелёному тарифу.  (Прочитано 1416 раз)

Offline Pyzhov

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 7
  • Перегляд профілю
Задолженность по зелёному тарифу.
« : 03 Жовтень 2018, 11:20:40 »
Одно из облэнерго не осуществляет оплату за приобретённую электроэнергию по зелёному тарифу.
В соответствии со ст.8 Закона Украины «Об альтернативных источниках энергии» финансирование мероприятий в сфере альтернативных источников энергии осуществляется как за счет средств, предусмотренных в оптовых тарифах на электроэнергию и тарифах на тепловую энергию, путем внедрения специальной целевой надбавки к тарифу, определенной законом, так и за счет средств предприятий, учреждений, организаций, средств государственного и местного бюджетов, добровольных взносов и других средств, не запрещенных законодательством. Порядок формирования фонда целевого финансирования указанных мероприятий и осуществление контроля за целевым использованием этих средств устанавливает Кабинет Министров Украины.
У меня следующие вопросы:
1. Каким нормативно-правовым актом утверждён Порядок формирования фонда целевого финансирования и где можно ознакомиться с текстом этого Порядка?
2. Если данного порядка не существует - каким образом государство обеспечивает гарантию расчётов по зелёном тарифу в соответствии со ст.9 ЗУ "Об альтернативных источниках энергии"?

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #1 : 10 Жовтень 2018, 05:31:50 »
Законом України Про ринок електричної енергії (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312) визначене в статті 9: «Держава гарантує закріплення на законодавчому рівні на весь строк застосування "зеленого" тарифу вимог щодо закупівлі у кожному розрахунковому періоді електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) і не проданої за договорами безпосередньо споживачам або енергопостачальним компаніям, за встановленим "зеленим" тарифом з урахуванням надбавки до нього, встановленої відповідно до статті 9-2 цього Закону, в обсягах та порядку, визначених статтею 15 Закону України "Про електроенергетику", а з дати початку дії нового ринку електричної енергії - в обсягах та порядку, визначених статтею 65 Закону України "Про ринок електричної енергії", а також щодо розрахунків за таку електричну енергію у повному обсязі, у встановлені строки та грошовими коштами.
   Таким чином оплата за вироблену електричну енергію є виплатою для громадян України встановленою Законом України та  гарантованою Державою Україна.
  Так що насправді відбувається?
1.   У відповіді на моє звернення (див.http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0) ПАТ «Запоріжжяобленерго» пише, що «відповідно до Закону України «Про оплату праці» за наявності заборгованості по заробітній платі першочерговими є платежі з виплати заробітної плати працівникам».
2.   Тобто Закон України  «Про ринок електричної енергії»  (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312), який від імені України гарантує виплати є другорядним для суб’єктів держави: мова іде про ПАТ  «Запоріжжяобленерго» та НКРЕКП.
3.   Тоді виникає питання, чому власники приватних сонячних електростанцій є гіршими за  іншими,та мають власним коштом кредитувати ринок електричної енергії України, не отримуючи при цьому ані копійки.
Тому конче необхідно почути коментар НКРЕКП, яка є державною установою, та діє на підставі Законів України, та здійсную держаний контроль виконання ліцензійних умов ПАТ "Запоріжжяобленерго". , про насправді подвійні стандарти по відношенню до приватних виробників електричної енергії, коли на користь ДП «Енергоринок» примусово вилучаються кошти для сплати за виробленну електрику (як про це пише ПАТ  «Запоріжжяобленерго», див.http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0), а власники власники приватних сонячних електростанцій мають чекати в черзі до виконання іншого Закону України. Чим один Закон України гірший за інший?
З повагою, громадянин України, у якого вже майже урвався терпець, Біляєв С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #2 : 30 Жовтень 2018, 09:25:32 »
Отправил сегодня два письма в НКРЕКП и Громадьску Раду при НКРЕКП:
Голова Комісії
КРИВЕНКО Оксана Олександрівна
e-mail: box@nerc.gov.ua
Копія:

Голові Громадської  Ради
Котко В.Г.
e-mail: office@eau.org.ua
Біляєва С.Ю.
вул. Дніпровська, 19, с. Нижня Хортиця, Запорізький р-н., 70145
Тел. (050)965-09-09

Вих. 020/4130503/10189
від 30 жовтня2018 р

Звернення
 про сплату заборгованості ПАТ «Запоріжжяобленерго» відповідно договору №4130503/10189-ДСГ про купівлю-продаж енергії за «зеленим» тарифом до договору про користування електричною енергією від 08.05.2018р. №4130503/10189

Шановні Оксана Олександрівна та Василь Григорович!
Враховуючи обставини, що склалися, змушений звернутись до Вас для вжиття заходів щодо належного виконання ПАТ «Запоріжжяобленерго» взятих на себе обов’язків.
07.06.2018 між ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Мітченка В.В та мною, Біляєвим С.Ю., укладено договір № 4130503/10189-ДСГ про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом до договору про користування електричною енергією від 08.05.2018 № 4130503/10189.
Уклавши зазначений договір, я взяв на себе обов’язок продавати         ПАТ «Запоріжжяобленерго» електричну енергію, вироблену об’єктом електроенергетики приватного домогосподарства, який вчасно та добросовісно виконую.
У свою чергу, ПАТ «Запоріжжяобленерго», відповідно до п.п. 3.2.6, 5.4 указаного договору, взяло на себе зобов’язання щомісячно оплачувати продану мною електричну енергію протягом 15 днів місяця, наступного за розрахунковим.
Не зважаючи на вказане, четвертий місяць поспіль жодних коштів на визначений договором банківський рахунок, відкритий на моє ім’я, не надходило.
Виплати за договором № 4130503/10189-ДСГ, на даний час є єдиним джерелом доходу для утримання моєї сім’ї.
Враховуючи наведене, прошу повідомити причини невиконання         ПАТ «Запоріжжяобленерго» умов укладеного договору щодо здійснення оплати проданої мною електричної енергії та дату надходження на банківський рахунок, відкритий на моє ім’я, прострочених платежів за придбану електричну енергію.
Станом на 30 жовтня 2018 заборгованість складає 109 :-[562,1грн  (див. додаток).  По при багаторазові звернення до керівництва ПАТ «Запоріжжяобленерго» жодної відповіді не надходило.
Що далі робити не маю жодної уяви!!!
Про результати розгляду цього звернення прошу повідомити мене у встановлений Законом строк на електронну адресу:  sergiy_bilyayev@i.ua та поштою за адресою: 70145, Запорізька обл., Запорізький р-н., с. Нижня Хортиця, вул. Дніпровська, 19.

З повагою, С.Ю. Біляєв
050 965 09 09.

Додатки:
1.   Заборгованість станом на 31жовтня.
2.   Акти купівлі-продажу червень, липень, серпень та жовтень -4 аркуші.


Offline Провокашка

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 49
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #3 : 01 Листопад 2018, 23:08:48 »
Щоб відповісти на Ваші питання задам навзаєм.
1. Чи застрахували Ви свої фінансові ризики за укладеним з Запоріжжяобленерго договором? Ви ж є продавцем, значить обєктивно ризикуєте. А ризики не отримати оплату традиційно страхують.
2. Чи подали Ви до суду щодо стягнення заборгованості? Знаючи про скрутний фінансовий стан Запоріжжяобленерго, спричинений ризиковими фінансовими операція енергокомпанії, спрямованими на підтримку бюджетоутворюючих підприємств-споживачів електричної енергії області слід вчасно вписатись в чергу кредиторів.
3. НКРЕКП має інструменти застосування санкцій за порушення ліцензійних умов. Але чи посприяють ці санкції (штрафи) зміні для Запоріжжяобленерго пріоритетів в частині перенаправлення наявних доходів з витрат на поточну експлуатацію та зарплати персоналу на оплату за ел-ю згенеровану СЕС ?

Offline Pyzhov

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 7
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #4 : 05 Листопад 2018, 17:20:11 »
Отвечу по Запорожоблэнерго:
1. Приведите мне страховую компанию, которая застрахует вас от финансовых рисков с контрагентом по которому возбуждено дело о банкротстве? Если вы говорите о традиционности страхования рисков значит часто встречались с такими бизнесменами. Например, я ни знаю ни одного, начиная от такси и заканчивая строительством и агрохолдингами. 
2. Да подали. Но Тут вы ошиблись. Кредитором в деле о банкротстве может стать только тот, перед кем должник имеет задолженность на момент возбуждения дела о банкротстве, а не после. Если долг возник после, процедура взыскания в обычном порядке.
3. Поспособствуют.

Есть ещё один нюанс. Выплата будет в любом случае, но в какой период времени? Деньги, а особенно гривна только дешевеют.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #5 : 16 Листопад 2018, 10:42:06 »
Получил ответ от НКРЕКП. Коротко резюмируя ответ, только в суд!
В любом случае спасибо за ответ. Дело кстати уже в суде.
С уважением, Беляев С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Re: Задолженность по зелёному тарифу.
« Reply #6 : 06 Грудень 2018, 05:22:10 »
чера получил ответ от НКРЕКП. см. вложенный файл. Приняли постанову №1401 13.11.2018 http://www.nerc.gov.ua/?id=36275, в которой цитирую по тексту:

здійснити належне проведення розрахунків за куповану електричну енергію відповідно до укладених договорів про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, про що у строк до 20 січня 2019 року письмово повідомити (з наданням належним чином завірених копій підтвердних документів) НКРЕКП та Відділ НКРЕКП у Запорізькій області;

Посмотрим. Кроме, того в постанове дали конкретные ФИО всех кого Запорожблэнерго "динамило" с подключением. Если интересно прочитайте. Но как обычно никакой персональной ответственности, что приводит к невыполнению и безответственности. Посмотрим. Во всяком случае , что то сдвинулось.С уважением, Беляев С.Ю.