Автор Тема: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490  (Прочитано 2876 раз)

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
На сьогоднішній день є Постанова НКРЕКП  №1490 від 23.11.2018

Щодо заборони ПАТ «ДНІПРОГАЗ» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачам

Відповідно до статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» та статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», у зв’язку із зверненнями споживачів природного газу та з метою захисту їх прав Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Заборонити ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДНІПРОГАЗ» при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.

2. У разі приведення у жовтні 2018 року ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ДНІПРОГАЗ» об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов ПУБЛІЧНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ДНІПРОГАЗ» необхідно здійснити за жовтень 2018 року перерахунок об'єму споживання (розподілу) природного газу по об'єктах побутових споживачів відповідно до фактичних показань лічильників природного газу.

В мене, як у побутового Споживача є запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, надати правову оцінку діям, ПАТ Дніпрогаз. На яких підставах  Постачальник ігнорує вимоги Постанови НКРЕКП №1490 , в «особистому кабінеті» не змінено жодної інформації з приводу фінансового стану, не зроблений перерахунок, який потрібно було зробити Постачальнику на вимогу даної Псотанови, в «особистому кабінеті» продовжує відображатись донарахування за приведення газу до стандартних вимог за період 2015-2018 року. 

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #1 : 29 Листопад 2018, 17:21:54 »
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролюючого органу зі зверненням, надати правову оцінкам діям, Постачальника газу ПАТ «Дніпрогаз»

На яких підставах Постачальник ігнорує рішення НКРЕКП, та продовжує  в «особистому кабінеті» надсилати інформацію з зі здійсненим розрахунком, як Споживач повинен сплачувати за газ який приведений до стандартних вимог.

Прошу НКРЕКП здійснити в межах своїх повноважень дії, які б були спрямовані закінченню правового нігілізму який чинить Постачальник газу

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #2 : 05 Грудень 2018, 13:13:08 »
Ось така цікава інформація розміщена в facebook НАК Нафтогаз.
В мене питання, як у побутового Споживача, НКРЕКП як контролючий орган, чому ви не звертаєте увагу на те, що газові монополісти не виконують прийняті Вами ж рішення?
https://ru-ru.facebook.com/NaftogazUA/

Нафтогаз України - Naftogaz поделился(-ась) публикацией Олексій Хабатюка.
27 ноября в 6:44 •

Фірташівські газзбути шантажують споживачів, які хочуть змінити постачальника. Вони "малюють" споживачу віртуальний борг за три останніх роки і вимагають його сплати. Шантажують відключенням.
Ось так працюють газзбути із орбіти Фірташа.

Нагадуємо, що Нацкомісія заборонила застосовувати "газові коефіцієнти".
Тож, якщо ви не згодні з тим, що записано в платіжці, можете заплатити за лічильником і за ціною, яка діяла в жовтні.

Інструкція для споживача.
1. Зверніться до вашого газзбута із скаргою та вимогою провести перерахунок за газ за жовтень.
Зразок листа-вимоги про перерахунок плати за газ можна отримати тут https://goo.gl/LwqHFw.
Цей лист необхідно надіслати (звичайною або електронною поштою) або особисто передати вашому постачальнику газу.
2. Надіслати скаргу до НКРЕКП про порушення ліцензійних умов газзбутом/облгазом. Зразок скарги можна отримати тут https://goo.gl/uaCC84
До речі, НКРЕКП прийняла індивідуальні постанови по кожному облгазу про заборону приведення об'ємів газу до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків.
Але вони вважають, що така заборона спотворює ринок. Тож, Асоціація газового ринку звернулась до Європейського Співтовариства з листом, у якому стверджує, що заборона впровадження коефіцієнтів дискримінаційна та "призводить до викривлення економічної конкуренції на газовому ринку".
Цікаво, про яку конкуренцію йде мова, адже фіртавшеські компанії – монополісти на ринку постачання газу населенню.


Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #3 : 08 Грудень 2018, 14:45:35 »
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролююочого органу, зі слідуючим зверненням. Я вже звертаюсь до вас не один раз, але чомусь не отримую відповіді.

Вами 23.11.2018 прийнято постанову №1490, заборонити ПАТ «Дніпрогаз» виставляти побутовим Споживачам в рахунках, сплату за приведення газу до стандартних вимог за період 3 роки.

Прошу надати мені обґрунтовану відповідь, чому в «особистому кабінеті» ПАТ Дніпрогаз не здійснив перерахунок та виставляє в рахунку за листопад місяць з урахуванням суми яка ними нарахована   за так зване приведення газу до стандартних вимог за три роки.

Наскільки мені відомо, рішення НКРЕКП повинні виконуватись з моменту їх прийняття контролюючим органом.

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #4 : 17 Грудень 2018, 14:29:53 »
На виконання вимог частини третьої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі – Кодекс), положеннями якого встановлено, зокрема порядок комерційного обліку газу по об'єктах побутових споживачів (населення).
Положеннями глави 4 розділу ІХ Кодексу встановлено, що визначення фактичного об'єму споживання (розподілу) природного газу по об'єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.
Для визначення фактичного об'єму споживання (розподілу) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача.
Якщо побутовий споживач за договором розподілу природного газу не забезпечений лічильником газу, фактичний об'єм спожитого (розподіленого) природного газу по об'єкту побутового споживача за відповідний календарний місяць визначається за нормами споживання.
Окремо слід зазначити, що об'єм фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу Оператора ГРМ розраховується як різниця між об'ємом надходження природного газу до ГРМ у відповідний період і об'ємом природного газу, який розподілений між споживачами.
При цьому витрати на закупівлю природного газу для покриття виробничо-технологічних витрат включаються до тарифу на розподіл природного газу.
Плановані обсяги виробничо-технологічних витрат, які використані при розрахунку тарифу були обчислені на підставі Методики визначення питомих виробничо-технологічних витрат природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 30.05.2003 № 264 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.07.2003 за № 571/7892, та Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками в разі неприведення об'єму газу до стандартних умов, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 21.10.2003 № 595 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25.12.2003 за № 1224/8545 (далі – Методика № 595).
Розміри нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в газорозподільних мережах останній раз були затверджені на 2016 рік наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 25.12.2015 № 847 та з того часу не переглядались.

Відповідно до пункту 2 глави 6 розділу ІІІ Кодексу очікувані річні об’єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на 2017 рік визначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу на 2016 рік відповідного Оператора ГРМ.
Очікувані річні об'єми (обсяги) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ на наступні роки (після 2017 року) визначаються НКРЕКП на рівні передбачених об'ємів (обсягів) втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у тарифі на послуги з розподілу природного газу поточного року, зменшених на показник ефективності, який встановлюється НКРЕКП щороку до 31 грудня і не може перевищувати 5 %.
Положеннями розділу 1 Методики № 595 визначено, що питомі втрати газу визначаються підприємствами з газопостачання та газифікації розрахунковим шляхом самостійно згідно з даною Методикою і включаються до собівартості транспортування газу цих підприємств.
Таким чином, покриття об’єктивної різниці у вимірах природного газу здійснюється за рахунок тарифу.
Враховуючи наведене вище, в рамках здійснення державного регулювання суб’єктів природної монополії, НКРЕКП 23.11.2018 були прийняті постанови, якими заборонено Операторам ГРМ при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.

Offline Алена Владимировна

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 23
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #5 : 18 Грудень 2018, 10:47:36 »
На виконання вимог частини третьої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі – Кодекс), положеннями якого встановлено, зокрема порядок комерційного обліку газу по об'єктах побутових споживачів (населення).
...........
Таким чином, покриття об’єктивної різниці у вимірах природного газу здійснюється за рахунок тарифу.
Враховуючи наведене вище, в рамках здійснення державного регулювання суб’єктів природної монополії, НКРЕКП 23.11.2018 були прийняті постанови, якими заборонено Операторам ГРМ при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.

Яка повна відповідь, скільки інформації, яку повинен знати споживач, та виконувати усі пункти отого написаного!
А по суті, який жах, а розумієте в чому це все жахиття?  Ні, не розумієте?!
А в тому, що це повинні виконувати ми, споживачі!

Читаю останній абзац навіть радію, невже це сталося і нас захистили, та куди там!
 Кому потрібно оте, що викладено мабуть на 4-х аркушах паперу?!
Якщо все це – незрозуміло до кого стосується.

Надайте і мені відповідь, так чому до сьогодні та на сьогодні я бачу в особистому кабінеті нарахування з коефіцієнтами, які заборонено вами нараховувати конторам ?!
 Чому досі ніхто не зробив перерахунок за два місяці, за яки нам нарахували вже за 300 грн. боргів, і це на кінець року, це що така гра між вами та газовими конторами?!
Скільки ще буде оце продовжуватися, скільки Ви будете сміятися з людей?

Ходять чутки серед народу, що поки оце ваше рішення не буде опубліковане в газеті «Урядовий кур’єр» ваша Постанова – це пустий дзвін у пустелі!  І поки Ви це не зробите, махінації газовиків будуть продовжуватися.
Скільки ще чекати мені, іншим споживачам вашої милості?!

Так ось питання, чи це не чутки, а така собі гра, скільки грошей зможуть урвати газові контори, поки від Вас не надійде КОМАНДА – дозвіл на публікування вашого рішення у газеті, щоб це було основою для припинення саботажу газовиками та нарешті зроблено ними те, про що написано в вашому рішенні?

Наближаються такі свята, а Ви продовжуєте знущатися, схаменіться нарешті!

Надаю скрин, це сьогодні в особистому кабінеті. Росте борг саме через Вас, де ваш контроль за цим всім, і що ви намагаєтеся довести мені, якщо я все ще бачу це і зростає борг.

Чому скрин, який я надала для теми відсутній? Ви закрили цю інформацію?
« Останнє редагування: 18 Грудень 2018, 10:52:29 від Алена Владимировна »

Offline Алена Владимировна

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 23
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #6 : 18 Грудень 2018, 13:42:19 »
Читайте шановне НКРЕКП відповідь яку мені надали в особистому кабінеті,і яка підтверджує вже реалії

Доречі, хочу додати,  мій лічильник не встановлений на вулиці!
Навіть не знають як ще відтягнути свої махінації.

Добрий день, шановний клієнте!
Приведення до стандартних умов обсягів спожитого газу необхідно через те, що температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через звичайний побутовий лічильник, що встановлений на вулиці.
Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури - стискатись, а за вищої - розширюватись. Тому для коректних розрахунків обсяг газу приводять до стандартних умов.
Для приведення обсягів газу до стандартних умов використовують помісячні коефіцієнти коригування показань лічильника, розроблені і затверджені Міністерством палива та енергетики.
Приведення до стандартних умов передбачене наступними нормативними документами: 
- Законом України «Про ринок природного газу» (п.31 розділу 1), який визначає, що природний газ є товарною продукцією, «що перебуває у газоподібному стані за стандартних умов (тиск – 760 міліметрів ртутного стовпа і температура 20 градусів за Цельсієм)»;
-Кодексом газорозподільних систем, який затверджено постановою НКРЕКП України від 30.09.2015 р. № 2494. Цим документом вказано, що об’єм природного газу в точках комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов»;
- Положенням типового договору розподілу природного газу, затвердженому постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2498 визначає розрахунковою одиницею «розподіленого та спожитого природного газу один кубічний метр природного газу, приведений до стандартних умов, визначених в Кодексі газорозподільних систем»;
-Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, якими вказано брати за розрахункову одиницю «один кубічний метр (м куб.) природного газу, приведений до стандартних умов, визначених в Кодексі
газорозподільних систем».
Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 23.11.2018 р. суперечить Закону «Про ринок природного газу», Кодексам газотранспортної системи і газорозподільної системи, Типовому договору на розподіл природного газу та Правилам постачання природного газу.
Вона є регуляторним актом та потребує оприлюднення даного документу в «Урядовому кур’єрі». Лише після реалізації відповідних процедур рішення Регулятора (НКРЕКП) може бути виконано.
З повагою
Центр з обслуговування клієнтів

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Re: Дніпрогаз не виконує Постанову НКРЕ №1490
« Reply #7 : 18 Грудень 2018, 14:05:42 »
Враховуючи вище сказане:
Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) від 23.11.2018 р. суперечить Закону «Про ринок природного газу», Кодексам газотранспортної системи і газорозподільної системи, Типовому договору на розподіл природного газу та Правилам постачання природного газу.
Вона є регуляторним актом та потребує оприлюднення даного документу в «Урядовому кур’єрі». Лише після реалізації відповідних процедур рішення Регулятора (НКРЕКП) може бути виконано.


В мене запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, надайте відповідь чи такі дії ПАТ "Дніпрогаз" не є порушенням чинного законодавства України, що облгази керуючись своїм монопольним порушенням не виконують Постанов НКРЕКП?

А також прошу НКРЕКП дати відповідь, якщо облгаз наполягає на тому, що данна Постанова повинна бути опублікована в Урядовому кур'єрі, то чому НКРЕКП не здійснює контроль над станом пубілкацій своїх Постанов.

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/posts/1004403943102212?__xts__[0]=68.ARD1qCEJbBljBSXRQecXFjMJZshoUOp1jTMjgnhHe0vAAVmbTeJbvC1K6fyxPv3wX793wVwLjJFTnbaQPJDlSl7naSdlXewcB2hERZuUJER3bf6NjEBXqqxNotKpnE_6iIUjCRT5mkV-imBsdkKVx7wJ8GzzAErCVSoQSpJoAL0QOqlAe4SMJ-yubFeaye82rrmSAVRxEBZlxYEa9D6NXARF_AsrPn-jIoucBUUmprxFH1nSUOX5fe9Fn5hlewz7wes8hTBxBwDwSHK4cJ0-vNrHEornQJC4MTQS-27rTzXbgYTJebu-7JdJLsFYycjuRQPKN6Z7lH2pouEO_jRHUYD6VB6kksxHPqz5iZr_l2-_lx8G6HnAQnxGUty-T3E9bZ2wrKJZyzrTcxWCeI_kokxnWO18bjYVAnfGOTnEJYEq5js&__tn__=-R