Автор Тема: НКРЕ заборонив облгазам  (Прочитано 87 раз)

Offline Yevgeniy

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 36
    • Перегляд профілю
НКРЕ заборонив облгазам
« : 24 Листопад 2018, 13:01:07 »
Станом на 23.11.2018 опубліковане рішення НКРЕКП
Нацкомиссия запретила выставлять платежки за газ с приведением к стандартным условиям
Национальная комиссия, осуществляющая госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) запретила операторам газораспределительных сетей (ГРС) проводить доначисления в платежках за природный газ в связи с приведением потребленных объемов к стандартным условиям. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3098654

Також НКРЕКП було зазначено «что объемы таких потерь рассчитываются в соответствии с методиками, утвержденными Минэнергоугля, котрые уже были учтены НКРЭКУ при расчете тарифа как объемы потерь операторов»

В мене виникає запитання а чи розуміє НКРЕКП, що теж саме Мінвугілля, може звернутись до суду та буде намагатись оскаржити в суді рішення НКРЕКП про те, що НКРЕКП ігнорує Постанови Мінвугілля при винесенні рішення.

Якщо уважно подивитись, то НКРЕКП зробило слідуючу заяву "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

Законадавстом  України, Громадянам України не заборонено вносити  певні пропозиції, та і фоум НКРЕКП є соціальним, та висвітлює соціальну думку та проблеми.

Вискажу свою думку і я. На моє переконання НКРЕКП спільно з Мінвугілля повинно було вдосконалити механізми взаємодії в правовому полі, та Міністерство спочатку повинно було анулювати ( скасувати) свою Постанову з приводу приведення газу до стандартних вимог, визнати її таку, яка втратила чинність.

В мене запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, надайте будласка офіційне тлумачення Вашого рішення, як контролюючого органу, який виносив це рішення.
Чи не буде ситуація  складуватись таким чином, що діючий документ який не втратив чинність продовжить застосовувати Мінвугілля та облгази?
Знову ж повторюсь  НКРЕКП  зазначило "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

В мене наприклад як у Споживача, дане рішення можливо я помиляюсь носить ознаки  правової колізії , з одного боку дана Постанова чинна, з другої згідно рішення НКРЕКП її не потрібно виконувати, а саме рішення НКРЕКП до Мінвугілля носить рекомендований характер де НКРЕКП рекомендує Мінвугілля виконувати ЗУ «Про ринок природного газу»Offline Yevgeniy

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 36
    • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #1 : 07 Грудень 2018, 14:24:49 »
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролюючого органу, чому ви не вчиняєте жодних дій з урахуванням норм права та прийнятої вами Постанови, з приводу того, що облгази продовжують ігнорувати виконання Постанови НКРЕКП. Вже навіть Нафтогаз почав на цьому наголошувати, що облгази не виконують рішення НКРЕКП

https://www.rbc.ua/ukr/news/naftogaz-soobshchil-dezinformatsii-potrebiteley-1544085523.html
Облгази нараховують додаткові суми за останні три місяці

НАК "Нафтогаз України" повідомляє, що облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів про свої негативні рішення. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАК.
Як зазначили в "Нафтогазі", ці структури перекладають відповідальність за ці рішення на НАК.
Зокрема, в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Їх причиною газзбути вказали "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання", начебто на вимогу "Нафтогазу", повідомили в НАК.
"Наголошуємо, що Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів - облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в "Нафтогазі", донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому перешкоджатимуть переходу споживачів до інших постачальників газу.
НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування, повідомили в НАК.

Як повідомляло РБК-Україна, Верховний суд України постановив, що газорозподільні організації зобов'язані безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам.
Нагадаємо, Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила 27 листопада проект постанови щодо зменшення більш ніж вдвічі тарифів на послуги транспортування газу для точок входу і точок виходу. Як зазначили в комісії, новий тариф дозволить підвищити конкурентоздатність ГТС.