Автор Тема: НКРЕ заборонив облгазам  (Прочитано 5190 раз)

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
НКРЕ заборонив облгазам
« : 24 Листопад 2018, 13:01:07 »
Станом на 23.11.2018 опубліковане рішення НКРЕКП
Нацкомиссия запретила выставлять платежки за газ с приведением к стандартным условиям
Национальная комиссия, осуществляющая госрегулирование в сферах энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) запретила операторам газораспределительных сетей (ГРС) проводить доначисления в платежках за природный газ в связи с приведением потребленных объемов к стандартным условиям. Источник: https://biz.censor.net.ua/n3098654

Також НКРЕКП було зазначено «что объемы таких потерь рассчитываются в соответствии с методиками, утвержденными Минэнергоугля, котрые уже были учтены НКРЭКУ при расчете тарифа как объемы потерь операторов»

В мене виникає запитання а чи розуміє НКРЕКП, що теж саме Мінвугілля, може звернутись до суду та буде намагатись оскаржити в суді рішення НКРЕКП про те, що НКРЕКП ігнорує Постанови Мінвугілля при винесенні рішення.

Якщо уважно подивитись, то НКРЕКП зробило слідуючу заяву "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

Законадавстом  України, Громадянам України не заборонено вносити  певні пропозиції, та і фоум НКРЕКП є соціальним, та висвітлює соціальну думку та проблеми.

Вискажу свою думку і я. На моє переконання НКРЕКП спільно з Мінвугілля повинно було вдосконалити механізми взаємодії в правовому полі, та Міністерство спочатку повинно було анулювати ( скасувати) свою Постанову з приводу приведення газу до стандартних вимог, визнати її таку, яка втратила чинність.

В мене запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, надайте будласка офіційне тлумачення Вашого рішення, як контролюючого органу, який виносив це рішення.
Чи не буде ситуація  складуватись таким чином, що діючий документ який не втратив чинність продовжить застосовувати Мінвугілля та облгази?
Знову ж повторюсь  НКРЕКП  зазначило "Рекомендуем Минэнергоугля выполнить требования закона Украины "О рынке природного газа", разработать необходимые технические регламенты и осуществить переход к измерению природного газа в энергетических единицах"

В мене наприклад як у Споживача, дане рішення можливо я помиляюсь носить ознаки  правової колізії , з одного боку дана Постанова чинна, з другої згідно рішення НКРЕКП її не потрібно виконувати, а саме рішення НКРЕКП до Мінвугілля носить рекомендований характер де НКРЕКП рекомендує Мінвугілля виконувати ЗУ «Про ринок природного газу»Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #1 : 07 Грудень 2018, 14:24:49 »
Звертаюсь до НКРЕКП, як контролюючого органу, чому ви не вчиняєте жодних дій з урахуванням норм права та прийнятої вами Постанови, з приводу того, що облгази продовжують ігнорувати виконання Постанови НКРЕКП. Вже навіть Нафтогаз почав на цьому наголошувати, що облгази не виконують рішення НКРЕКП

https://www.rbc.ua/ukr/news/naftogaz-soobshchil-dezinformatsii-potrebiteley-1544085523.html
Облгази нараховують додаткові суми за останні три місяці

НАК "Нафтогаз України" повідомляє, що облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів про свої негативні рішення. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАК.
Як зазначили в "Нафтогазі", ці структури перекладають відповідальність за ці рішення на НАК.
Зокрема, в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Їх причиною газзбути вказали "приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання", начебто на вимогу "Нафтогазу", повідомили в НАК.
"Наголошуємо, що Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів - облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат", - йдеться в повідомленні.

Як зазначили в "Нафтогазі", донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому перешкоджатимуть переходу споживачів до інших постачальників газу.
НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування, повідомили в НАК.

Як повідомляло РБК-Україна, Верховний суд України постановив, що газорозподільні організації зобов'язані безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам.
Нагадаємо, Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила 27 листопада проект постанови щодо зменшення більш ніж вдвічі тарифів на послуги транспортування газу для точок входу і точок виходу. Як зазначили в комісії, новий тариф дозволить підвищити конкурентоздатність ГТС.


Offline Андрій Прокопюк

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 1
  • Перегляд профілю
  • Поліграфія Львів
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #2 : 28 Січень 2019, 23:48:09 »
Щиро дякую за інформацію, бо вже третій місяць отримую платіжки за інноваційною формулою, в якій не так просто розібратись.
Друкувати платіжки :( їм не складно, коли там закладені зайві гривні...
Справедливі тарифи запорука якісних послуг

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #3 : 05 Березень 2019, 15:51:27 »
НКРЕКП розпочинає широкомасштабну перевірку 20 операторів газорозподільних мереж в 15 областях України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розпочинає широкомасштабну перевірку 20 операторів газорозподільних мереж у 15 областях України щодо донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов.
 

Про це повідомила Голова НКРЕКП Оксана Кривенко на селекторній нараді Уряду України з органами місцевого самоврядування щодо теплопостачання та газопостачання.
 

«Компанії не виконують постанови Регулятора щодо заборони донарахування споживачам обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. У січні ми звернулись до Державної регуляторної служби щодо дозволу на проведення позапланової перевірки, який отримали наприкінці лютого. Таким чином, вже в першій декаді березня НКРЕКП розпочинає заходи державного контролю», - пояснила Оксана Кривенко.

Перевірка триватиме п’ять днів, під час якої Національна комісія проведе детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки. У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені.

 За оперативною інформацією НКРЕКП обсяги донарахувань у жовтні 2018 року в середньому склали 1-1,5 % від об`єму споживання, а вже у грудні-січні близько 5-10 %.

 Через такі порушення НКРЕКП в листопаді 2018 року прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов, які були проігноровані операторами газорозподільних мереж.

Нагадаємо, що підставою для проведення позапланової перевірки ліцензіата є рішення Державної регуляторної служби за поданням НКРЕКП.

http://www.nerc.gov.ua/?news=8791

Offline nastya2014

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 1
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #4 : 02 Квітень 2019, 17:34:59 »
Скажіть будь-ласка,коли буде перевірено Миколаївгаз Збут, так, як останній нежважаючи на постанову НКРЕ №1508 від 23.11.18 року про заборону  приводити об'єми використаного природнього газу до стандартних умов, продовжує до теперішнього часу донараховувати коефіцієнти по приведеню фактичних показань до стандартних умов,що призводить до заборгованості. Миколаївгаз Збут на протязі всього опалювального періоду відмовляється робити перерахунки мотивуючи тим, що дана постанова суперечить Закону "Про ринок природнього газу", Кодексам газотранспортної системи і газорозподільчої системи.А також дана постанова повинна була бути оприлюднена в "Урядовому кур'єрі".

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #5 : 03 Квітень 2019, 15:29:58 »
Рішення (постанови НКРЕКП від 23.11.2018 №1487-1528) щодо заборони Операторам ГРМ приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами, прийняті на відкритому засіданні НКРЕКП 23.11.2018, не мають ознак регуляторних актів, тому набирають чинності з дня їх прийняття і не потребують їх опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

Перевірка ПАТ "Миколаївгаз" відбулась, рішення за результатами перевірки буде прийнято на засіданні НКРЕКП 5 квітня 2019 року (п. 10 засідання НКРЕКП 05.04.2019  http://www.nerc.gov.ua/?news=8900) , з проектом рішення можна ознайомитись за посиланням http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/05.04.2019/p10_05-04-19.pdf

Крім того, звертаю Вашу увагу, що відео трансляцію засідання НКРЕКП можна дивитися за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?flow=ok

Offline inna0412

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 6
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #6 : 03 Квітень 2019, 15:50:02 »
А коли буде перевірка Дніпрогазу? Вони нараховували зайві обїеми. Але зараз вони надіслали нову платіжку по якій все рвно доведеться платити більш, ніж по лічильнику. 
Чи не могли би Ви роз'яснити ці платіжки?

Offline Vyacheslav

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 4
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #7 : 09 Квітень 2019, 10:56:16 »
Хотілось би дізнатись коли буде проведено перевірку ПАТ "Дніпропетровськгаз" та ТОВ "Дніпропетровсьгаз збут". А то раніше було оголошено, що перевірки триватимуть до середини квітня. А приведення до стандартних умов триває і далі.

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #8 : 11 Квітень 2019, 11:26:36 »
Результати засідання від 05 квітня 2019 року.

http://www.nerc.gov.ua/?news=8924

9. Накласти штраф на ПАТ «ДНІПРОГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу позапланової перевірки (більш детальну інформацію дивитися в матеріалах засідання за 05.04.2019).

10. Накласти штраф на ПАТ «ДНІПРОГАЗ» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу планової перевірки (більш детальну інформацію дивитися в матеріалах засідання за 05.04.2019).

Постанови див. тут
http://www.nerc.gov.ua/?id=40097http://www.nerc.gov.ua/?id=40058
« Останнє редагування: 11 Квітень 2019, 12:42:26 від НКРЕКП »

Offline Vyacheslav

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 4
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #9 : 14 Квітень 2019, 20:18:10 »
Нажаль ви мабуть не бачіте різниці між "Дніпрогазом" (котрий забезпечує газом місто Дніпро) та "Дніпропетровськгазом" (забезпечує газом  Дніпропетровську область)

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #10 : 16 Квітень 2019, 09:49:23 »
Питання Про порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу ПАТ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКГАЗ» розглядалося на засіданні НКРЕКП 12.04.2019

http://www.nerc.gov.ua/?news=8939   - питання 13.

http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/Materialy_zasidan/2019/kviten/12.04.2019/p13_12-04-19.pdf.Offline Vyacheslav

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 4
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #11 : 16 Квітень 2019, 12:36:22 »
Добре, в постанові зазначено провести перерахунок споживачу 56XM06B268761767, а як бути решті споживачів, нам що кожному подавати звернення до НКРЕКП щоб воно зобов'язало всім провести перерахунок?

Offline НКРЕКП

 • Global Moderator
 • Jr. Member
 • *****
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #12 : 16 Квітень 2019, 12:57:41 »
Див. п. 3 зазначеної постанови


Offline Vyacheslav

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 4
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #13 : 18 Квітень 2019, 18:46:35 »
НКРЕКП облгази поштрафувало, постанови видало, а що далі. Коли облгази і далі ігнорують постанови НКРЕКП? І ще я досі не чув щоб ходь один із перевірених облгазів провів перерахунок.

Offline Олексії

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 1
  • Перегляд профілю
Re: НКРЕ заборонив облгазам
« Reply #14 : 06 Травень 2019, 13:50:59 »
ТОВ "КИЇВОБЛГАЗ ЗБУТ" На мое питання чому не зробили переоблік, відповіли що поки НКРЕКП не надрукуе свое рішення, вони не чого робить не будуть.