Автор Тема: Заборгованність "Запоріжжяобленерго" за "зелений тариф"  (Прочитано 1829 раз)

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Враховуючи обставини, що склалися, змушений звернутись до Вас для вжиття заходів щодо належного виконання ПАТ «Запоріжжяобленерго» взятих на себе обов’язків.
07.06.2018 між ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Мітченка В.В та мною, Біляєвим С.Ю., укладено договір № 4130503/10189-ДСГ про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом до договору про користування електричною енергією від 08.05.2018 № 4130503/10189.
Уклавши зазначений договір, я взяв на себе обов’язок продавати         ПАТ «Запоріжжяобленерго» електричну енергію, вироблену об’єктом електроенергетики приватного домогосподарства, який вчасно та добросовісно виконую.
У свою чергу, ПАТ «Запоріжжяобленерго», відповідно до п.п. 3.2.6, 5.4 указаного договору, взяло на себе зобов’язання щомісячно оплачувати продану мною електричну енергію протягом 15 днів місяця, наступного за розрахунковим.
Не зважаючи на вказане, четвертий місяць поспіль жодних коштів на визначений договором банківський рахунок, відкритий на моє ім’я, не надходило.
Виплати за договором № 4130503/10189-ДСГ, на даний час є єдиним джерелом доходу для утримання моєї сім’ї.
Враховуючи наведене, прошу повідомити причини невиконання         ПАТ «Запоріжжяобленерго» умов укладеного договору щодо здійснення оплати проданої мною електричної енергії та дату надходження на банківський рахунок, відкритий на моє ім’я, прострочених платежів за придбану електричну енергію.
Станом на 01 жовтня 2018 заборгованість складає  73 325, 29 грн.(сімдесят три тисячі триста двадцять дев'ять гривень 29 коп.).
По при багаторазові звернення до керівництва ПАТ «Запоріжжяобленерго» жодної відповіді не надходило

Offline ZOE

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 5
  • Перегляд профілю
       Єдиним джерелом оплати за електричну енергію, куповану постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом (далі ПРТ)  поза Оптового ринку електричної енергії України (далі - ОРЕ), в тому числі для розрахунків з приватними домогосподарствами за електричну енергію, вироблену з альтернативного джерела електричної енергії об’єктами енергетики цих приватних домогосподарств, є грошові кошти, які надходять на поточні рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» з рахунків із спеціальним режимом використання відповідно до нормативу відрахування коштів на поточний рахунок ПРТ на відповідний місяць.
      Однак, протягом лютого – березня 2017 року, липня – грудня 2017 року,  січня – червня 2018 року та в вересні 2018 року НКРЕКП застосовувало до ПАТ «Запоріжжяобленерго» нульовий відсоток відрахувань коштів на поточний рахунок Товариства (в тому числі через відсутність кворуму НКРЕКП), або нормативи відрахувань коштів з додатковими відрахуваннями в таких значних обсягах, що призвело до майже повної відсутності надходження коштів на поточні рахунки Товариства з поточних рахунків із спеціальним режимом використання, та, як наслідок, до дефіциту обігових коштів для виплати заробітної плати та розрахунків з кредиторами Товариства.
        Метою застосування НКРЕКП до ПАТ «Запоріжжяобленерго» додаткових щодобових відрахувань є погашення реструктуризованої заборгованості Товариства перед ДП «Енергринок» за куповану електричну енергію шляхом примусового вилучення всіх грошових коштів з поточних рахунків ПАТ «Запоріжжяобленерго» без участі Товариства.
       Таким чином, пріоритетним завданням є розрахунки з ДП «Енергоринок», яке не враховує потреби ПАТ «Запоріжжяобленерго» в фінансуванні заробітної плати працівників та інших витрат, в тому числі необхідність розрахунків Товариства за електричну енергію, вироблену з альтернативного джерела енергії об’єктами енергетики приватних домогосподарств.
       Такі дії призвели до накопичення майже 6-ти місячних боргів з виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Запоріжжяобленерго» станом на 01.10.2018 та зростання заборгованості перед контрагентами Товариства.
При цьому, відповідно до Закону України «Про оплату праці» за наявності заборгованості по заробітній платі першочерговими є платежі з виплати заробітної плати працівникам.
         На підставі викладеного вище зазначаємо, що оплата заборгованості за куповану електричну енергію за «зеленим» тарифом буде здійснюватися в залежності від покращення фінансового стану ПАТ «Запоріжжяобленерго»  з огляду на першочергове погашення боргів з виплати заробітної плати.


Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Дякую за відповідь. Чудово все написано, але чогось бракує - коштів на моему рахунку за вироблену та продану елетроенергію. Вчора був в Дірекції "Запоріжжяоблєнерго" зі збуту (вул. Каховська, 26, 3 поверх) з метою отримання актів за вересень, так "спілка" юристів Дірекції зі збуту з приміщення 303, навіть відвовила мені (поки в устной формі) в підтвердженні пені за червень-вересень, посилаючись на відсутність коштів, що суперечіть договору. Судячі з відповіді, вона підготовлена "Запоріжжяобленерго" тому, дуже прошу повідомити,та надати копії звернень до НКРЕКП про вимоги до сплати заборгованності за зелений тариф. Електрика яку виробляють приватні СЕС, є таким самим товаром, та такоїж якості, як енергія з ДП Енергоринок. Чому такі подвійні стандарти: що одні отримують кошті, а інші ні. Чим пересічний громадянин України гірший за державне підприемство? Прошу також пояснити, чому мені відмовленно в підтвердженні пені, бо це є поки що единий механізм захисту в разі несплати. До речі разом з урахуванням боргу за вересень, загальна заборгованність складає 90 тис. грн, а це дуже великі кошти для моєї родини, якіх компанія "Запоріжжяобленерго", посилаючись на НКРЕКП,  позбавляє як мене, так і мою родину. До речі причому тут НКРЕКП, у мені жодних відносин з НРЕКП, що до продажу електрики за зеленим тарифом немє. Тому наполягаю на дотриманні виконання договору, признання пені, та нарешті початку виплати коштів.
З повагою, Біляєв С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
   Законом України Про ринок електричної енергії (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312) визначене в статті 9: «Держава гарантує закріплення на законодавчому рівні на весь строк застосування "зеленого" тарифу вимог щодо закупівлі у кожному розрахунковому періоді електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) і не проданої за договорами безпосередньо споживачам або енергопостачальним компаніям, за встановленим "зеленим" тарифом з урахуванням надбавки до нього, встановленої відповідно до статті 9-2 цього Закону, в обсягах та порядку, визначених статтею 15 Закону України "Про електроенергетику", а з дати початку дії нового ринку електричної енергії - в обсягах та порядку, визначених статтею 65 Закону України "Про ринок електричної енергії", а також щодо розрахунків за таку електричну енергію у повному обсязі, у встановлені строки та грошовими коштами.
   Таким чином оплата за вироблену електричну енергію є виплатою для громадян України встановленою Законом України та  гарантованою Державою Україна.
  Так що насправді відбувається?
1.   У відповіді на моє звернення (див.http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0) ПАТ «Запоріжжяобленерго» пише, що «відповідно до Закону України «Про оплату праці» за наявності заборгованості по заробітній платі першочерговими є платежі з виплати заробітної плати працівникам».
2.   Тобто Закон України  «Про ринок електричної енергії»  (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312), який від імені України гарантує виплати є другорядним для суб’єктів держави: мова іде про ПАТ  «Запоріжжяобленерго» та НКРЕКП.
3.   Тоді виникає питання, чому власники приватних сонячних електростанцій є гіршими за  іншими,та мають власним коштом кредитувати ринок електричної енергії України, не отримуючи при цьому ані копійки.
Тому конче необхідно почути коментар НКРЕКП, яка є державною установою, та діє на підставі Законів України, та здійсную держаний контроль виконання ліцензійних умов ПАТ "Запоріжжяобленерго". , про насправді подвійні стандарти по відношенню до приватних виробників електричної енергії, коли на користь ДП «Енергоринок» примусово вилучаються кошти для сплати за виробленну електрику (як про це пише ПАТ  «Запоріжжяобленерго», див.http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0), а власники власники приватних сонячних електростанцій мають чекати в черзі до виконання іншого Закону України. Чим один Закон України гірший за інший?
З повагою, громадянин України, у якого вже майже урвався терпець, Біляєв С.Ю.

Offline Pyzhov

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 7
  • Перегляд профілю
Сергей, у вас большая сумма долга. никакие письма и уговоры не подействуют. Обращайтесь в суд за взысканием. Встаёт ещё один интересный вопрос - можно ли привлечь к уголовной ответственности лиц ГП "Энергорынок" и/или облэнерго за не целевое использование денежных средств.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Шановне панство, тобто ПАТ «Запоріжжяобленерго».
При свідомій несплаті за електрику по «зеленому тарифу» у своїй відповіді ви посилаєтесь на Закон України «Про оплату праці»:
При цьому, відповідно до Закону України «Про оплату праці» за наявності заборгованості по заробітній платі першочерговими є платежі з виплати заробітної плати працівникам.
От же докладно дослідивши вищезазначений Закон (див. останню редакцію http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/108/95-%D0%B2%D1%80) констатую, що в згаданому Законі немає ані слова про першочерговість сплати заборгованості! Ото така правда. Єдиною відповідальністю, карною до того ж, є стаття 175 Кримінального Кодексу України « Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» (Стаття 175 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1027-VI від 19.02.2009,  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page6 ).
  На жаль за несплату заборгованості по «зеленому тарифу» такої (тобто карної) відповідальності немає. Таким чином несплата заборгованості за «зеленим тарифом» є свідомою дискримінацією власників приватних СЕС.
З повагою, та надією на порозуміння,  Біляєв С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Шановні друзі!
Цю тему вже перегланули майже 200 осіб. Якщо у Вас, шановне панство,  сітуація такаж сама,  чи у Ваших друзів та знайомих, як у мене, прошу звертатайтесь : Біляєв Сергій Юрійович, 050 965 09 09. sergiy_bilyayev@i.ua. Дзвоніть, пишить. Час обєднаться!!! Чекати нема на що!!! Не соромтесь надрукувати хоч будь який коментар. Хоча б підтримку в такий сітуації. Чекати і мовчати це рабство!!!
З повагою, Біляєв С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Получил ответ от НКРЕКП. Коротко резюмируя ответ, только в суд!
В любом случае спасибо за ответ. Дело кстати уже в суде.
С уважением, Беляев С.Ю.

Offline Сергій Біляєв

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 12
  • Перегляд профілю
Судя по статистике, эту тему просмотрели около 500 человек. Если нужна помощь в возврате задолженности через суд обращайтесь. sergiy_bilyayev@i.ua.
К сожалению, добровольно Запорожьеоблэнерго не платит.