Законом України Про ринок електричної енергії (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312) визначене в статті 9: «Держава гарантує закріплення на законодавчому рівні на весь строк застосування "зеленого" тарифу вимог щодо закупівлі у кожному розрахунковому періоді електричної енергії, виробленої на об’єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах), що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) і не проданої за договорами безпосередньо споживачам або енергопостачальним компаніям, за встановленим "зеленим" тарифом з урахуванням надбавки до нього, встановленої відповідно до статті 9-2 цього Закону, в обсягах та порядку, визначених статтею 15 Закону України "Про електроенергетику", а з дати початку дії нового ринку електричної енергії - в обсягах та порядку, визначених статтею 65 Закону України "Про ринок електричної енергії", а також щодо розрахунків за таку електричну енергію у повному обсязі, у встановлені строки та грошовими коштами.
Таким чином оплата за вироблену електричну енергію є виплатою для громадян України встановленою Законом України та гарантованою Державою Україна.
Так що насправді відбувається?
1. У відповіді на моє звернення (див.
http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0) ПАТ «Запоріжжяобленерго» пише, що «відповідно до Закону України «Про оплату праці» за наявності заборгованості по заробітній платі першочерговими є платежі з виплати заробітної плати працівникам».
2. Тобто Закон України «Про ринок електричної енергії» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 27-28, ст.312), який від імені України гарантує виплати є другорядним для суб’єктів держави: мова іде про ПАТ «Запоріжжяобленерго» та НКРЕКП.
3. Тоді виникає питання, чому власники приватних сонячних електростанцій є гіршими за іншими,та мають власним коштом кредитувати ринок електричної енергії України, не отримуючи при цьому ані копійки.
Тому конче необхідно почути коментар НКРЕКП, яка є державною установою, та діє на підставі Законів України, та здійсную держаний контроль виконання ліцензійних умов ПАТ "Запоріжжяобленерго". , про насправді подвійні стандарти по відношенню до приватних виробників електричної енергії, коли на користь ДП «Енергоринок» примусово вилучаються кошти для сплати за виробленну електрику (як про це пише ПАТ «Запоріжжяобленерго», див.
http://forum.nerc.gov.ua/index.php?topic=6355.0), а власники власники приватних сонячних електростанцій мають чекати в черзі до виконання іншого Закону України. Чим один Закон України гірший за інший?
З повагою, громадянин України, у якого вже майже урвався терпець, Біляєв С.Ю.