Автор Тема: Відшкодування витрат з оплати за електроенергію  (Прочитано 17828 раз)

cct

  • Гість
Юридична особа володіє офісною будівлею та має укладений догівр на постачання електричної енергії, але згодом деякі нежитлові приміщеня в цій будівлі були відчудженні іншим фізичним та юридичним особам.
-Чи необхідно новим власникам окремих нежитлових приміщень укладати з постачальником електричної енергії самостійни договори поставки та переробляти схему електропостачання з отриманням нових технічних умов?
-Можливо ли укласти з власником інших приміщень та споживачем електроенергії догвір про відшкодування витрат з оплати електричної енергії, якщо це не можливо то яка відповідальність за такі дії?
- Які необхідні дії повинен виконати новий власник окремого нежитлового приміщення в офісній будівлі для впорядкування користування електричною енергією?
« Останнє редагування: 08 Грудень 2011, 11:50:35 від НКРЕ »

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Згідно з положеннями пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами)                      (далі – Правила), споживач електричної енергії – це юридична або фізична особа, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору; субспоживач – це споживач, електроустановки якого приєднані до технологічних електричних мереж основного споживача; основний споживач – це споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними електричними мережами субспоживачам та/або електропередавальній організації.
Відповідно до пункту 1.3 Правил, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Положеннями пункту 1.6 Правил встановлено, що договір про постачання електричної енергії на основі типового договору (Додаток 3 до Правил) укладається постачальником електричної енергії за регульованим тарифом з усіма споживачами та субспоживачами (крім населення), об'єкти яких розташовані на території здійснення ліцензованої діяльності постачальником електричної енергії за регульованим тарифом.
При цьому, відповідно до положень пункту 1.9 Правил, постачальники електричної енергії за регульованим тарифом на закріпленій території не мають права відмовити споживачу або субспоживачу, електроустановки якого розташовані на цій території, в укладенні договору за умови дотримання вимог законодавства України, зокрема цих Правил та інших нормативно-технічних документів.
Разом з тим, положеннями пункту 1.7 Правил визначено, що у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (Додаток 2 до Правил).
Таким чином, споживач має звернутися до енергопостачальника щодо укладення договору про постачання електричної енергії відповідно до вимог Правил. При цьому, споживач має обов'язково надати відповідні документи, які передбачені пунктом 5.4 Правил.
НКРЕ