Автор Тема: тарифи для населення  (Прочитано 2999 раз)

Василий

  • Гість
тарифи для населення
« : 26 Січень 2012, 13:25:07 »
Почему практически каждый месяц дорожает цена за 1кВт электроэнергии на 2-е копейки?

Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Re: тарифи для населення
« Reply #1 : 10 Лютий 2012, 11:15:29 »
Законом України “Про електроенергетику” передбачається ринкове формування цін на електричну енергію для непобутових споживачів. Роздрібні тарифи однакові для всіх споживачів відповідного класу без врахування належності споживача до тієї чи іншої галузі економіки.
Роздрібні тарифи формуються щомісяця за ринковою формулою відповідно до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електроенергії за регульованим тарифом та складаються з оптової ринкової ціни на електроенергію, скоригованої на нормативні витрати в електромережах, тарифів на передачу та на постачання електроенергії.
Оптова ринкова ціна на електроенергію визначається як середньозважена величина вартості електричної енергії теплових, атомних електростанцій, гідроелектростанцій, теплоелектроцентралей та інших суб'єктів підприємницької діяльності, які продають електричну енергію в ОРЕ, і, крім того, враховує витрати на диспетчеризацію, утримання магістральних мереж та надбавки до оптової ціни - інвестиційна складова та дотації, які надаються енергетичним компаніям з метою компенсації збитків від здійснення постачання електричної енергії окремим категоріям споживачів відповідно до політики Уряду.
Слід зазначити, що у структурі роздрібних тарифів основною частиною є оптова ринкова ціна, яка складає близько 80%. Рівень оптової ринкової ціни залежить від зміни цін на первинні енергоносії: ядерне паливо, вугілля, природний газ, мазут (значна залежність від зовнішніх джерел постачання: 100% закупівель ядерного палива, 75% газу) та сезонної зміни структури виробництва електроенергії - питомої ваги електроенергії, виробленої АЕС, ТЕС, ГЕС, ТЕЦ, тарифи яких значно відрізняються, у різні пори року, а також  зростанням частки дотацій у структурі оптової ринкової ціни.
   Тарифи на передачу та постачання для кожної енергопостачальної компанії різні і залежать від багатьох факторів, а саме структури та стану електричних мереж, втрат електроенергії в мережах, структури та обсягів споживання електроенергії, площі території, що обслуговується, тощо. Зазначаємо, що Комісія, як регулюючий орган, постійно здійснює моніторинг витрат енергокомпаній на здійснення ними ліцензованої діяльності та у разі виявлення необґрунтованого або нецільового використання коштів обов’язково здійснює коригування витрат при перегляді тарифів на передачу та постачання електроенергії.
Технологічні витрати в мережі розраховуються та затверджуються відповідно до Положення про порядок подання, визначення та затвердження економічних коефіцієнтів нормативних технологічних витрат електроенергії, затвердженого постановою НКРЕ від 25.05.2006 № 654.
Відповідно до політики Уряду постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2005 №745 “Про перехід до єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається споживачам” з 1 вересня 2005 року запроваджено єдині тарифи на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів (крім тарифів для населення, населених пунктів та зовнішнього освітлення). Рівні єдиних роздрібних тарифів розраховуються НКРЕ як середньозважена між всіма ліцензіатами величина розрахункових роздрібних тарифів за класами напруги, розрахованими кожним ліцензіатом на базі роздрібних тарифів на електричну енергію. Введення єдиних роздрібних ринкових тарифів на електроенергію повинно забезпечити рівні умови для усіх споживачів електроенергії відповідного класу напруги незалежно від місця їх розташування і інших особливостей, та створення додаткових стимулів для розвитку менш розвинутих регіонів України, скорочення дефіциту коштів у місцевих бюджетах на величину обсягу скорочення вартості електроенергії для бюджетних установ та організацій. Встановлення таких тарифів суттєво сприяє розвитку малого та середнього підприємництва, створенню додаткових робочих місць і, як результат, стабілізує та поліпшує соціальну ситуацію у цих регіонах. Таким чином, на сьогодні всі суб’єкти господарювання в сфері електроенергетики на всій території України працюють за рівними умовами.
Враховуючи наведене, роздрібні тарифи на електроенергію, що затверджуються відповідною постановою НКРЕ щомісяця, розраховуються у чіткій відповідності до чинного законодавства.
Одночасно повідомляємо, що Комісія постійно вживає заходів щодо недопущення необґрунтованого підвищення рівнів єдиних роздрібних тарифів. Так, у 2011 році з червня по жовтень рівні єдиних роздрібних тарифів були однаковими.
Тарифи на електричну енергію для побутових споживачів є фіксованими і однаковими на всій території України. Діючі тарифи на електроенергію для населення  затверджені постановою НКРЕ від 10.03.1999 №309 (зі змінами та доповненнями).
НКРЕ