Автор Тема: Проблема із підняттям потужності під зелений тариф  (Прочитано 819 раз)

Offline freshwind

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Доброго дня,
я опишу хронологію подій, а до знаючих людей і представників описаних в цій історії організацій прохання допомогти.
14.06.18 я написав заяву № 21205 у ПрАТ "Львівобленерго" щодо збільшення потужності під зелений тариф з наявних 5 кВт 3 фази до 10 кВт.
20.06.18 мені видали Технічні умови стандартного приєднання та договір на стандартне приєднання.
3.07.18 я отримав рахунок фактуру на 12 тис грн, який 4.07.18 оплатив.
Після цього мені призначили підрядника "Енергоальянс" для виконання технічних робіт. До 7.08.18 вказаний підрядник спромігся через дорогу від мого будинку встановити тимчасовий лічильник (в мене планується зелений тариф, тому звичайний лічильник мені не потрібний, мені необхідний двонаправлений. Коли я наголосив про це як працівнику Львівобленерго, так і Енергоальянсу, мені відповіли що інакше не можна). Також варто зазначити, що в усній формі працівник Енергоальянсу підтвердив, що кабель від опори до будинку міняти не потрібно.
Після цього почалося незрозуміле для мене як для неелектрика... Замість того, щоб всі технічні роботи доробив цей же підрядник, мені було сказано в Обленерго, що я маю звернутися до іншого підрядника щодо завершення технічних робіт і домовлятися з підрядником щодо оплати за ці роботи вже з моєї кишені. Цього ж 7.08.18 мені порадили в Обленерго Дочірнє підприємство "Львівенергорембуд". Після 2 робочих днів намагання до них додзвонитися мені відповіли, що вони не можуть мені допомогти і порадили іншого пірядника. Вказаний підрядник сказав, що не має досвіду робіт під зелений тариф і порадив мені іншого проектувальника.
На даному етапі в мене здали нерви і я 9.08.18 написав скаргу голові комісії НКРЕКП п. Кривенко і скинув її на електронні адреси box@nerc.gov.ua; public.info@nerc.gov.ua; pr@nerc.gov.ua разом з усіма відсканованими документами. Жодної відповіді з НКРЕКПу досі немає...
16.08.18 до мене приїхав проектувальник, що був останнім в моєму ланцюжку пошуків. Він,не пояснивши конкретно які саме роботи залишилося зробити (наскільки я розумію, залишилося тільки перевірити вже встановлене у мене раніше заземлення; перепідключення тимчасового лічильника на двонаправлений, наскільки я розумію, буде проводитись іншими людьми після написання мною заяви на підключення зеленого тарифу), запросив додатково 10 тис грн за завершення робіт (коли я висловив сумнів, що буду оплачувати завершення робіт в такому обсязі, він попросив у мене гроші на бензин! і коли я йому відмовив, вочевидь, образився).
Прохання до всіх небайдужих і вимога до представників Львівобленерго та НКРЕКП порадити як мені завершити етап підняття потужності щоб перейти до оформлення вже зеленого тарифу.
Дякую

Offline ПрАТ Львівобленерго

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Шановний Споживач!
Згідно Договору про приєднання до електричних мереж №277.115-5314 від 20.06.2018р., та дати оплати рахунку, термін надання послуги 03.09.2018р. Станом на сьогодні, роботи по приєднанню Вашого житлового будинку знаходяться на завершальній стадії.
Окрім цього повідомляємо, що у заяві №21205 про приєднання електроустановки певної потужності, яку Ви підписали,  у «відомості щодо необхідності встановлення багатофункціонального приладу обліку електричної енергії проставлено» - «НІ», отже, багатофункціональний прилад обліку не передбачено.

Offline freshwind

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Шановне Львівобленерго,
згідно п. 3.2.4 Договору про приєднання до електричних мереж №277.115-5314 від 20.06.2018р., виконавець, тобто Ви, мали ввести до 01.08.2018 р в експлуатацію електромережі згідно збільшеної потужності та надати мені всі необхідні документи. Цього не зроблено ДОСІ.
п. 3.3.2 мною порушений не був, оскільки я оплатив наданий вами рахунок на наступний день після його отримання (це я тиждень вам видзвонював і сам ходив за рахунком).
Вибачте, але що ви маєте на увазі під "багатофункціональним приладом обліку електричної енергії" я не розумію, цей пристрій в наявних у мене документах не прописаний. Якщо мова йде про двонаправлений лічильник під зелений тариф, то при написанні мною заяви на підвищення потужності я двічі наголосив вашій працівниці що піднімаю потужність під зелений тариф, у відповідь на що нею було повідомлено, що такий лічильник не може бути встановлений на даному етапі (такі ТУ у вас просто не розроблені) і мені буде встановлено тимчасовий лічильник, який згодом замінять на двонаправлений.
Велике прохання до вас зібратися з силами і завершити взяті на себе зобов'язання згідно Договору про приєднання до електричних мереж №277.115-5314 від 20.06.2018р.
П.С. Питання:
- чому всі роботи, які мені необхідно було виконати, не міг зробити перший підрядник, якого ви мені надали?
- чому всі підрядники, яких ви мені радили для завершення робіт, просто не хочуть робити цю роботу?

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Шановний Споживач!
  Станом на 30.08.2018р. роботи по зовнішньому електрозабезпеченню (від точки забезпечення потужності до точки приєднання електроустановок) житлового будинку згідно договору про приєднання до електричних мереж № 277.115-5314 від 20.06.2018р. – виконано, напругу на межу балансової належності електроустановок подано.
  Повторно повідомляємо, що у заяві № 21205 про приєднання електроустановки певної потужності, яку Ви підписали,  у «відомості щодо необхідності встановлення багатофункціонального приладу обліку електричної енергії проставлено» - «НІ», отже, багатофункціональний прилад обліку не передбачено.
  У разі встановлення Вами в межах приватного домогосподарства генеруючої установки та письмового повідомлення про це ПрАТ «Львівобленерго» питання надання послуг з улаштування вузла обліку (встановлення та підключення засобу обліку, обладнаного інтерфейсом передачі даних про обсяги та напрями перетоків електричної енергії (у тому числі із вбудованим або зовнішнім модемом GSM зв’язку, який є складовою локального устаткування збору та обробки даних)) буде врегульоване з урахуванням вимог Порядку продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 170 від 27.02.2014р. (у редакції постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 229 від 25.02.2016р.)

Offline freshwind

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Шановне Львівобленерго,
цитую вас:
"Станом на 30.08.2018р. роботи по зовнішньому електрозабезпеченню (від точки забезпечення потужності до точки приєднання електроустановок) житлового будинку згідно договору про приєднання до електричних мереж № 277.115-5314 від 20.06.2018р. – виконано, напругу на межу балансової належності електроустановок подано. "
Мій коментар: я приєднаний до мереж більше 10 років, в даному випадку мова йде про збільшення потужності. Тобто, за 3,5 місяці ви спромоглися тільки встановити лічильник і прокласти декілька метрів кабелю. ДОКУМЕНТІВ ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПОТУЖНОСТІ У МЕНЕ ДОСІ НЕ МАЄ.

Цитую вас:
"Повторно повідомляємо, що у заяві № 21205 про приєднання електроустановки певної потужності, яку Ви підписали,  у «відомості щодо необхідності встановлення багатофункціонального приладу обліку електричної енергії проставлено» - «НІ», отже, багатофункціональний прилад обліку не передбачено."
Питаю вдруге: що означає "багатофункціональний прилад обліку електричної енергії"? На це питання я відповіді так і не отримав. Нагадую, що потужність я піднімаю для оформлення документів під "Зелений тариф". Якщо цей прилад обліку для цього необхідний, тоді мене ввели в оману ваші працівники при написанні мною заяви щодо збільшення потужності.

Offline freshwind

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
накінець отримав договір на руки, не минуло і 4 місяці... Але є один неприємний сюрприз... Раніше в мене був встановлений автомат С25, тепер встановили С16. Для мене фактичне зменшення потужності при оформленні її збільшення виявилося сюрпризом. Якщо увімкнути вдома електро прилади сумарною потужністю 6 кВт - вибиває. Підкажіть чи правомірно було зменшено потужність автомату.

Offline Влад Нечай

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
Якщо читати Ваше листування, можна побачити таку картину.
На домоволодіння було однофазне приєднання з дозволеною потужністю 5кВт. Для такого приєднання однофазний автомат з уставкою 25А є адекватним.
Приймаючи рішення щодо про приєднання свого домоволодіння, як трифазної електроустановки з дозволеною потужністю 10кВт актуально було порадитись з проектантом. Він би уточнив, що при проектуванні трифазних електроустановок необхідно враховувати відносно рівномірний розподіл навантажень по окремих фазах. Якщо заглибитись в форум, то можна побачити відповідні "розбірки" та розрахунки уставок автоматичних вимикачів.
Я не проектант, тому не буду коментувати правильність розрахунку уставки вимикача для 10кВт трифазного приєднання 16А. Арбітром має бути фаховий незалежний проектант в частині спору щодо належного розрахунку проектантом Обленерго відповідної уставки.

Offline mr.Nobody

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
І=Р/(sqrt(3)хCos(f)хUн)=10/(1,73х0,95х0,4)=15,99 А
Уставка вимикача вибрана вірно  :)
Розвантажте навантаження рівномірно між фазами
----
Раніше не привязували уставку автомата до потужності в договорі. В наш час же за кожний кіловат замовник сплачує кошти
Хочете автомат з більшою уставкою -> замовляйте більше кіловат

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
накінець отримав договір на руки, не минуло і 4 місяці... Але є один неприємний сюрприз... Раніше в мене був встановлений автомат С25, тепер встановили С16. Для мене фактичне зменшення потужності при оформленні її збільшення виявилося сюрпризом. Якщо увімкнути вдома електро прилади сумарною потужністю 6 кВт - вибиває. Підкажіть чи правомірно було зменшено потужність автомату.
        Шановний користувач форуму, у відповідь на Ваш коментар повідомляємо наступне:
Правовідносини між електропостачальником та споживачем регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії (надалі - ПРРЕЕ), затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018р.
        Відповідно до ч.3 п.1.1.1. ПРРЕЕ, ці Правила є обов’язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.
        Згідно з ч.5 п.5.1.1. ПРРЕЕ, оператор системи має право встановлювати технічні засоби, які обмежують розподіл (передачу) електричної енергії споживачу у межах потужності, передбаченої договором.
   Розрахунок струму та вибір уставок спрацювання автоматичного вимикача з урахуванням навантаження (дозволеної потужності) 10 кВт та напруги приєднання 380 В розраховується за формулою:
          _____Pдоз___  ,
      I =   √3*Uн* сosφ      де

Рдоз – дозволена активна потужність, кВт.
   Uн – номінальна напруга електромережі, кВ.
       сosφ – коефіцієнт потужності.
Згідно наведеного розрахунку, значення розрахункового струму становитиме 15.8А
           _____10____ 
I =      √3*0,38* 0,96   = 15,8 А, а найближче стандартне значення для автоматичного вимикача – 16А.

Offline exkaliburnius7

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
сosφ=0,96-Квартири з плитами на природному, зрідженому газі, твердому паливі.

сosφ=0,92-Квартири з плитами на природному, зрідженому газі, твердому паливі та з побутовими кондиціонерами повітря. Якщо Ви в заяві писали про те що у Вас відсутні (побутові кондиціонери повітря)...тоді 0,96 і авт 16а.

А взагалі це все маячня, бо сosφ розраховується в залежності від типу струмоприймачів, а не вибирається як попало.