Автор Тема: Тариф на транзит електричної енергії в мережах садівничих товариств  (Прочитано 1353 раз)

Offline sergey133

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 2
  • Перегляд профілю
Тема возникла как всегда неожиданно.
СЭС моего домохозяйства работает на основании трехстороннего Договора (домохозяйство-Облэнерго-садовое товарищество (балансодержатель сетей).  В договоре указана ставка за транзит генерируемой "зеленой" энергии а размере 0,125 грн за кВт.
С 1.08.2018г решением общего собрания СТ (садового товарищества) моему домохозяйству ( пока единственному в СТ, которое использует сети СТ для транзита электроэнергии) увеличена ставка на транзит до 0,32 грн за кВт.
Прошу НКРЕ КП дать правовую оценку случившемуся!
От себя могу сказать, что СЭС частных домохозяйств в соответствии с нормативными документами Украины задуманы для генерации чистой (без выброса СО2) электроэнергии в сеть страны и не предназначены для компенсации технологических и прочих потерь балансодержателям сетей.
Заранее благодарю за Ваше разъяснение.

Offline Провокашка

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 50
  • Перегляд профілю
Ваше Домогосподарство реалізує прямий договір з енергокомпанією на основі тристороннього договору "Про користування електричною енергією на території населеного пункту". Ваші платежі в поєднанні зі статутними платежами споживачів "населеного пункту"  відшкодовують   витрати СТ на утримання електричних мереж громадського об'єднання. Даний механізм правомірно регулювався розділом 12 ПКЕЕ ( на противагу ліцензованій діяльності з передачі електричної енергії місцевими локальними мережами).
Ви вважаєте, що не повинні нести жодної частки зобов'язань з утримання мереж СТ, а відповідний "тягар" треба перекласти на:
-інших споживачів електричної енергії на СТ;
-усіх споживачів області;
-усіх споживачів України. А чому?
Ви дійсно вважаєте, що екологічна цінність Вашої генерації  для громадян України переважує мультиплікаційний вплив Вашого "зеленого тарифу" на вартість життя українців, вартість кожного робочого місця?  А я так не вважаю.
 Хоча щодо вартості можу уточнити наступне:
- Ви можете приєднати своє домоволодіння з СЕС безпосередньо до мереж оператора розподілу й платитимете за розподіл за регульованим Комісією тарифом - зараз тариф на розподіл для 2-го класу напруги для  Київобленерго складає 0,152грн за кВт.год (без ПДВ);
- З розвитком Ринку ел-ї Садові товариства набудуть статусу операторів малої системи розподілу й попадуть під певне регулювання тарифів. Іх тариф за розподіл сягатиме 10% від тарифів оператора розподілу. Хоча сумніваюсь, що вони задовольняться відповідними тарифами й не братимуть нічого додаткового зі споживачів/виробників СЕС.

Offline sergey133

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 2
  • Перегляд профілю
"Ви вважаєте, що не повинні нести жодної частки зобов'язань з утримання мереж СТ, а відповідний "тягар" треба перекласти на:
-інших споживачів електричної енергії на СТ;
-усіх споживачів області;
-усіх споживачів України. А чому?"

Я так не вважаю, бо сплачую за кожний генерований кіловат 0.125 грн з початку експлуатації приватної СЕС.
Питання в правомірності зміни тарифа за користування мережою садівничого товариства на підстві рішення загального збору останнього.
Статут товариства не містить пунктів щодо можливості зміни тарифів без узгодження с енергопостачальником.

Ваше роз'яснення корисне тим не менш. Спасибі велике за коментар.