Автор Тема: Отказ в установке водомеров Херсонводоканал  (Прочитано 321 раз)

Offline andrewmulika

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
Добрый день!
Проживаем в коммунальной квартире по адресу г.Херсон, ул. Алексанрдровская, д. 2Б, кв.19
В квартире имеем отдельный ввод воды, так же ввод воды имеется на кухне под раковину.
На кухне всего установлено 3 раковины, одна из которых наша.
Хотели установить 2 водомера в квартиру и в кухню, но нам отказали, со словами "А мы не знаем с какой вы конкретно раковины будете набирать воду".
Обращались в Херсонводоканал и вызывали инспектора для обследования квартиры для дальнейшей установки водомеров.
Инспектор пришел, обследовал жилую площадь и водяные коммуникации, после чего позвонил Наталье Васильевне, которая сказала "нет" и нам отказали в законном праве установки водомеров.
Отказ мотивировали следующей фразой в акте обследования "Установка приборов учета воды возможна только во всех точках водопотребления для полного учета воды" при этом ссылки на какой либо пункт правил либо Законов нет.
Фото акта и техпаспорта квартиры во вложении к теме.

Подскажите пожалуйста законный ли отказ в установке водомеров со стороны Херсонводоканала? Если отказ не законный как заставить поставщика услуг установить водомеры в случае если поставщик будет отказываться?

Заранее спасибо!
С уважением, Андрей!

Offline Влад Нечай

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 89
    • Перегляд профілю
Регулювання даного питання не належить до повноважень НКРЕКП.
Проектування в житлових будинках, в тому числі проектування приладів обліку води в комунальних квартирах повністю належить до компетенції Мінрегіонбуду.

Offline andrewmulika

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
Согласно Закону 2119 ст.3п.1:
Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Значит вопрос все же относится к НКРЕКП.

Offline Влад Нечай

  • Jr. Member
  • **
  • Повідомлень: 89
    • Перегляд профілю
Альтернативне прочитання Закону 2119:
Стаття 3. Оснащення будівель вузлами комерційного обліку
1.Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Стаття 4. Оснащення вузлами обліку окремих приміщень у будівлях.
1. Оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку/приладами - розподілювачами теплової енергії та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, та не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла розподільного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, оператором зовнішніх інженерних мереж, виконавцем відповідної послуги.
Примітка - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства= Мінрегіонбуд!