Автор Тема: Пошук балансотримача газопроводу  (Прочитано 856 раз)

Offline Alex

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю
Пошук балансотримача газопроводу
« : 18 Травень 2018, 14:31:23 »
Добридень.

Через приватну ділянку проходить частина газової мережі.

З часом виникло питання щодо того хто має її обслуговувати.

За "Правилами безпеки систем газопостачання" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0674-15/page цим має займатися балансотримач даної частини газопроводу.

Цитувати
Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

На мій запит щодо того хто є балансотримачем газопроводу і прохання надати відповідний договір Кіровоградгаз відповів наступне:

Цитувати
Власник зазначеної газорозподільної системи не звертався до Товариства для заключення договору на експлуатацію чи договору на гаосподарське відання.

Таким чином, газорпровід є, стан його невідомий, власник газопроводу теж невідомий. Газопровід на балансі оператора ГРМ не знаходиться. При цьому всьому газопровід продовжує експлуатуватися.

У відповідності з Кодексом газорозподільних систем http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z1379-15 :

Цитувати
1. Експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно Оператори ГРМ.

2. Власники газової мережі, яка згідно з розділом ІІ цього Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов’язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).

Чи існує процедура, яка дозволяє знайти власника газопроводу та примусити його укласти договір з Оператором ГРМ у відповідності до закону?

Дякую.