Автор Тема: Повірка/заміна лічильників  (Прочитано 316 раз)

Offline Stepashka

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 2
    • Перегляд профілю
Повірка/заміна лічильників
« : 16 Травень 2018, 15:23:39 »
Добрий день.
Я проживаю в м. Бровари, в нашому будинку встановлені лічильники моделі СТК3-10А1Н4.Л4. Виникло спірне питання стосовно повірки та заміни лічильників.
Прошу Вас роз`яснити наступне:
- Чи можливо повірити старі лічильники моделі СТК3-10А1Н4.Л4?
- Чи все ж таки потрібно замінити на новішу модель?
- Чи проводить КиївОблЕнерго демонтаж старих лічильників та встановлення нових?
- Скільки коштує вартість послуги по демонтажу, встановленню та опломбуванню одного лічильника?
Електронна адреса barahtyan@ukr.net

Заздалегідь вдячний за відповідь.

Offline ПрАТ Київобленерго

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 43
    • Перегляд профілю
Re: Повірка/заміна лічильників
« Reply #1 : 29 Травень 2018, 11:04:22 »
«Шановний авторе Stepashka!
Відповідно до п.п. 38 і 40 Правил користування електричною енергією для населення,  затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 № 1357 (зі змінами), на енергопостачальника покладені обов’язки щодо здійснення планової повірки, обслуговування, ремонту та заміни приладів обліку, які проводяться у терміни, встановлені нормативно-технічними документами та договором про користування електроенергією.
Планова заміна засобів обліку електроенергії здійснюється енергопостачальником за його власний рахунок відповідно до міжповірочного інтервалу, встановленого нормативно-технічними документами для кожного типу розрахункового засобу обліку. Тобто, якщо даний лічильник є властістю ПрАТ «Київобленерго» (далі – Товариство) і закінчився/закінчується термін його державної повірки, тоді Товариство за власний рахунок проводить його демонтаж і встановлення іншого повіреного лічильника з ідентичними характеристиками.
Беручи до уваги  конкретну модель лічильника, а саме СТК3-10А1Н4, то він підлягає повірці та у випадку відповідності технічних характеристик лічильника його заміна не вимагається. 
Відповідно до ст. 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у період експлуатації прилади обліку повинні обов’язково проходити періодичну повірку, тобто контроль метрологічних характеристик. Періодичність повірки встановлюється під час державних приймальних випробувань та, як правило, вказується у супровідній документації: паспорті, інструкції з експлуатації тощо.
Також споживач має право за власним бажанням та за власний рахунок здійснити позапланову повірку лічильника або самостійно придбати засіб обліку, який пройшов державну повірку або метрологічну атестацію (має пломбу з відбитком повірочного тавра), та надати його разом з паспортом засобу обліку електророзподільному підприємству для встановлення на своєму об'єкті.
Під час купівлі засобу обліку побутовий споживач повинен керуватися рекомендаціями електророзподільного підприємства щодо технічних характеристик такого засобу обліку, оприлюдненими на його веб-сайті.
Згідно пункту 3.8 ПКЕЕ у рекомендаціях щодо вибору розрахункових засобів обліку електричної енергії електророзподільне підприємство має керуватися принципами економічної і технічної доцільності.
Товариством надаються послуги по заміні засобів обліку електричної енергії, які включають комплекс робіт, пов’язаних з демонтажем старого лічильника та встановлення і опломбування нового лічильника.
В залежності від типу лічильника калькуляційна вартість послуг станом на сьогодні становить:
-   заміна 1-фазного електролічильника прямого включення – 183,36 грн з ПДВ;
-   заміна 3-фазного електролічильника прямого включення – 491,95 грн з ПДВ;
-   заміна 3-фазного електролічильника з трансформатором струму – 636,05 грн з ПДВ;
-   заміна 3-фазного електролічильника непрямого включення – 997,18 грн з ПДВ.
Крім того, остаточна вартість наданої послуги в кожному окремому випадку залежить від місця розташування об’єкта, на якому будуть проводитися роботи, додатково включає вартість перебування працівників Товариства в дорозі та вартість використання транспорту виконавця.»

З повагою
ПрАТ «Київобленерго»