Автор Тема: Определение ОСР (оператор системи передачі)  (Прочитано 1141 раз)

Offline Pavel

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю
Всем добрый день.

Разьясните пожалуйста определение термина ОСР (оператор системи передачі) и может ли им являться сельсовет в моем случае.

Моя ситуация:
Есть участок в Киево-Святошинском районе Киевской области (село Дмитровка, массив Куба).
Линии электропередачи принадлежат сельсовету. На заявление на получение ТУ от Облэнерго был получен отказ, мотивированный тем что линии не их а сельсовета.
На массиве стоят и работают трансформаторы и есть подключенные дома, сельсовет дал разрешение на подключение к их сетям, но предлагают подключение «по-левому» - без вообще каких-либо документов, оставить деньги в кафе «Гурман» для какого то Близнюка Виктора Яковлевича. Нас такой вариант естественно не устраивает.

В вступившем в силу законе 310 от 14.03.2018 в пункте 4.1.15 написано:

Якщо хоча б один об’єкт, розташований на земельній ділянці, яка перебуває в межах території, що підлягає комплексній забудові, приєднаний до електричних мереж ОСР в установленому порядку після набрання чинності цим Кодексом, така територія вважається електрифікованою, а об’єкти всіх Замовників на інших земельних ділянках у межах цієї території мають бути приєднані ОСР відповідно до вимог цього розділу в залежності від типу приєднання.

Является ли в моем случае ОСР Сельсовет?

Offline ПрАТ Київобленерго

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 43
    • Перегляд профілю
Шановний авторе Pavel!
Відповідно до термінів, викладених в ст.1 Закону України « Про ринок електричної енергії» (надалі – Закон), а саме:
оператор системи розподілу - юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності;
система розподілу електричної енергії (далі - система розподілу) - система ліній, допоміжного обладнання, обладнання для трансформації та перемикань, що використовується для розподілу електроенергії;
розподіл електричної енергії (далі - розподіл) - транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії.
Дмитрівська  сільська рада не є оператором системи розподілу у визначенні Закону та, відповідно, Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – Кодекс), а є власником електричних мереж, збудованих нею з метою здійснення електрифікації житлового масиву «Куба» в с. Дмитрівка згідно ТУ № П-КОЕ-4014 від 18.07.2006 і які задіяні в схемі електропостачання побутових споживачів електричної енергії на території даного масиву. 
Укладання договору про користування електричною енергією та підключення належних Вам електроустановок буде можливим при умові виконання Дмитрівською сільською радою погоджених Товариством проектних рішень.
Після введення в експлуатацію належного Вам об’єкту електроспоживання, Вам необхідно звернутись до Києво-Святошинського районного підрозділу Товариства (адреса: Київська область, м. Вишневе, вул. Київська, 2-Б) з письмовою заявою на укладення договору про користування електричною енергією та пред’явити оригінали наступних документів: паспорт; ідентифікаційний код та документ, що підтверджує право власності чи користування на об’єкт, а також дозвіл Дмитрівської сільської ради на укладення даного договору із зазначенням адреси належного Вам об’єкту та дозволеної до використання потужності у відповідності до проектно-технічної документації внутрішнього електропостачання масиву «Куба».
Після підписання сторонами договору про користування електричною енергією Вам необхідно буде звернутись до Києво-Святошинського районного підрозділу Товариства із заявою про підключення до електричних мереж належного Вам введеного в експлуатацію об’єкта.
У випадку, якщо величина розрахункового навантаження електричних установок належного Вам житлового будинку перевищує потужність електричних установок, що передбачено проектом по розподілу потужності для електропостачання житлового масиву «Куба», погодженим Товариством рішенням № 06/280/6981 від 26.10.2017 або належний Вам житловий будинок не введений в експлуатацію і передбачається приєднання електроустановок струмоприймачів будівельних механізмів, приєднання електроустановок житлового будинку відповідної потужності або струмоприймачів будівельних механізмів буде можливе після внесення відповідних змін до проекту розподілу та узгодження проектної документації Товариством.
Крім того, на території житлового масиву «Куба» в с. Дмитрівка відсутні споживачі електричної енергії, які приєднані до електричних мереж у порядку, що до 19.04.2018 встановлювався Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, а на сьогоднішній день, Кодексом.
З повагою, ПрАТ "Київобленерго".