Автор Тема: Щодо недотримання умов договору про приєднання об’єкта до електромережі  (Прочитано 8998 раз)

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Доброго дня!
Підкажіть будь-ласка, чому не дотримуються строки підключення об’єкта до електромережі.
У травні 2017 року  між мною і ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»  було укладеного  угоду
№ 91-17 від 19.05.2017 р., щодо послуг з приєднання об’єкта  до електромережі.  10.07.2017 р. здійснено оплату згідно зазначеного договору.  Відповідно до договору та  постанови НКРЕКП № 32 від 17.01.2013 року пункт 2.1.3 – термін підключення становить 30 робочих днів. Зазначені терміни вийшли, а монтаж лінії, на сьогоднішній день, навіть не розпочато.
Від мене особисто всі умови договору, технічні умови стандартного приєднання  № 91-17 виконані в повному обсязі, а саме розроблено і погоджено в ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» проектну документацію в частині обліку електроенергії (28.08.2017).

Offline ПАТ Чернігівобленерго

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 17
  • Перегляд профілю
Відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж регулюються Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 р. за № 236/22786 (далі - ППЕЕМ) із змінами, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.03.2017 № 441.
Згідно з п. 2.1.3 ППЕЕМ строк надання послуги з приєднання для електроустановок третього ступеня потужності становить 30 календарних днів від дати оплати замовником електропередавальній організації вартості приєднання відповідно до договору про приєднання. Встановлені строки надання послуг зі стандартних приєднань можуть бути змінені за згодою сторін договору про приєднання у разі впливу істотних факторів на тривалість будівельно-монтажних робіт або з інших причин, погоджених сторонами договору про приєднання.
У разі необхідності збільшення строку надання послуги зі стандартного приєднання через затримку здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об’єктів електроенергетики (затримка в погодженні власника (власників) або користувача (користувачів) земельної ділянки (земельних ділянок) електропередавальна організація не пізніше ніж за 10 робочих днів до закінчення строку надання послуги з приєднання письмово та відповідно до вимог розділу IV цих Правил повідомляє замовника про збільшення терміну проектування на 30 календарних днів (з наданням документального підтвердження причин виникнення затримки).
ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (далі - Товариство) повідомляло Замовника у відповідності до п. 2.1.3 ППЕЕМ про збільшення терміну строку надання послуги з приєднання.
Для приєднання електроустановок Замовника потужністю 120 кВт до електричних мереж Товариства необхідно розробити проектну документацію на будівництво лінії електропередачі ЛЕП 10 кВ, трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ потужністю 160 кВА, та лінії електропередачі ЛЕП 0,4 кВ.
Згідно з п. 4 «Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.06.2011 р. за № 651/19389, при розробці проектної документації на нове будівництво основною із складових вихідних даних на проектування є містобудівні умови, обмеження забудови земельної ділянки та отримання декларації про початок будівництва.
Збільшення терміну строку надання послуги з приєднання викликано внаслідок необхідності отримання перерахованих вище документів.
З 10.07.2017 р. до 01.03.2018 р. Товариством виконувалися роботи по отриманню містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
06.03.2018 р. Товариством отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 03 від 01.03.2018 р.
На даний час виконується розробка проектної документації, термін розробки якої визначається згідно з СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 101 від 04.05.2011 р., та згідно з п. 17 таблиці 6.1 складає 1 (один) місяць.
Після розробки проектної документації буде виконано узгодження та затвердження проектної документації з відомствами, визначеними законодавством, в термін 2 (два) місяці визначений згідно з СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми».
Для виконання будівельно-монтажних робіт необхідно отримання дозвільних документів, а саме: повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).
Після виконання будівельно-монтажних робіт буде отримана декларація про готовність до експлуатації об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та виконана послуга з приєднання.

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Доброго дня!
Щиро вдячна за вашу відповідь, проте, хочу зауважити наступне:  двосторонньої згоди на продовження строків виконання умов договору не було, а були інформаційні листи  від ПАТ «Чернігівобленерго».
Та все ж таки мене найбільше цікавлять терміни підключення об’єкта до напруги. Адже при укладанні угоди і оплаті немалого рахунку за надання послуг, працівники ПАТ «Чернігівобленерго» запевняли нас про виконання робіт, відповідно до умов договору і ніхто не зазначив, що це може тривати  7 місяців, а може навіть і рік!!!!!
Тому,  пропоную, офіційно визначити алгоритм підключення об’єкта,  точкою відліку буде отримання  ПАТ «Чернігівобленерго» містобудівних умов – 06 березня 2018 р. :
-   розробка проекту –   1 (один) місяць;
-   погодження проектної документації  - 2 (два ) місяці, причому хочу зауважити, що паралельно можна укладати угоду з технаглядом, щоб це не стало новою проблемою і затягуванням питання при отриманні повідомлення про початок будівництва;
-   отримання  повідомлення про початок будівельних робіт – 10 (десять) днів;
-   виконання будівельних робіт  (влаштування 3 (трьох) опор і ТП)- 5(п’ять) днів,
(відразу запитую про наявність матеріалів для виконання  будівельно – монтажних робіт?????)
-   отримання декларації про готовність  об’єкта до експлуатації -    10 (десять) днів.
Отже, визначено всі етапи  виконання робіт, тому прошу  ПАТ  «Чернігівобленерго» назвати офіційну дату підключення об’єкта.

Завчасно дякую за розуміння.

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Доброго дня.
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» на мою думку даний форум створений для того, щоб замовник  послуги мав змогу отримати відповіді на питання, які  надзвичайно його турбують. Проте,  моє запитання  від 23.03.2018р., щодо остаточної дати підключення до напруги Вами було проігнороване.
Натомість 27.03.2018 року від ПАТ «Чернігівобленерго» було отримано черговий лист від 23.03.2018 №12/1697 про цитую: «Про збільшення терміну проектування на 30 календарних днів (до 06.05.2018) до отримання документів щодо відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об’єктів електроенергетики». Я відразу хочу Вам наголосити і нагадати, що 07.02.2018 р. до ПАТ «Чернігівобленерго» було передано підписані договори на встановлення земельного сервітуту (2 екземпляри)  та оригінал витяга з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права.. Тому, працівники ПАТ «Чернігівобленегро» відписують листи, а не вирішують взяті на себе зобов’язання.
Згідно п.2.1.3 «Правил приєднання електроустановок до електричних мереж (далі – Правила) подовження терміну можливе лише через затримку здійснення заходів з відведення земельних ділянок для розміщення відповідних об’єктів електроенергетики. Після завершення здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок продовжується відлік строку надання послуг з приєднання, а це 30 календарних днів. Тому викладений термін (у листі від 23.03.2018 №12/1697)  про збільшення проектування на 30 календарних днів (до 06.05.2018)  НЕ ПОГОДЖУЮ, адже робота з оформлення земельної ділянки виконана і тому з лютого 2018 р. нічого не заважає ПАТ «Чернігівобленерго» виконати підключення об’єкта  у березні 2018 року.
Хочу зауважити, що відповідно Правил під час проектування електричних мереж електропередавальних мереж організація повинна використовати типові проекти та проекти повторення, які не потребують два місяці погодження. Причому, зауважу, що об’єкт, який підключається не є новозбудованим, а раніше був підключений до електромережі.
Тому, ВДРУГЕ прошу  ПАТ  «Чернігівобленерго» назвати офіційну дату підключення об’єкта, інакше я буду змушена звернутися до Антимонопольного комітету України та Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
В Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, в мережі Інтернет з листопада 2011 року функціонує  форум НКРЕ (http://forum.nerc.gov.ua)
Основною метою, якого є налаштування прямого зв’язку між заявниками і обленерго, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зобов’язала обленерго та НЕК «Укренерго» щоденно відстежувати звернення споживачів, які розміщуються на Форумі НКРЕ, та реагувати (надавати/розміщувати відповіді) на них.

http://www3.nerc.gov.ua/index.php?news=3737

Відповідно вищезазначеного, шановний  ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО",  прошу надати відповідь на нагальні питання у вирішенні підключення об"єкта до електроенергії.

Offline ПАТ Чернігівобленерго

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 17
  • Перегляд профілю
22 березня 2018 року ПАТ "ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" вже надавало відповідь на порушене Вами питання. Вказати більш точний термін підключення, на жаль, неможливо.

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» дякую за оперативну надану відповідь на поставлене запитання від 23.03.2018 та 28.03.2018 р аж  03.04.2018 р. Вона дуже інформативна!
              Нагадую, що наші взаємовідносини регулюються: Договором про приєднання до електричних мереж №91-17 від 19.05.2017 р., Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 р. за № 236/22786 (далі - ППЕЕМ) із змінами, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.03.2017 № 441. та іншими офіційними документами, які ЧІТКО регламентують терміни виконання робіт.
Ще раз нагадую, що мова йде про стандартне підключення об’єкта до електромереж! Нічого унікального немає!
Запитання № 1
Якщо ви погоджуєтесь з тезисне наведеним алгоритмом підключення об’єкта до електромережі (повідомлення від 23.03.2018), котрий написаний з Вашої великої не чіткої відповіді від 22.03.2018, та на яку знов також посилаєтесь у дуже інформативній відповіді від 03.04.2018 р. на поставленні запитання, але не змогли відкрити календар і проставити дати я зробила це сама та проставила кінцеву дату.
Отже ще раз точкою відліку буде отримання  ПАТ «Чернігівобленерго» містобудівних умов 06.03. 2018 р. :
-   розробка проекту –   1 (один) місяць 06.03.2018 – 06.04.2018;
-   погодження проектної документації  - 2 (два ) місяці  07.04.2018 – 07.06.2018, причому хочу зауважити, що паралельно можна укладати угоду з технаглядом, щоб це не стало новою проблемою і затягуванням питання при отриманні повідомлення про початок будівництва;
-   отримання  повідомлення про початок будівельних робіт – 10 (десять) днів 08.06.2018 – 18.06.2018;
-   виконання будівельних робіт  (влаштування 3 (трьох) опор і ТП)- 5(п’ять) днів 19.06.2018 – 23.06.2018,
(відразу запитую про наявність матеріалів для виконання  будівельно – монтажних робіт?)
-   отримання декларації про готовність  об’єкта до експлуатації -    10 (десять) днів 24.06.2018 – 04.07.2018
Не зрозуміло, чому на жаль Виконавець не зміг цього зробити, адже ми і так взяли максимальні строки виконання по кожному з етапів, та ще й надав офіційну відповідь на форумі від 03.04.2018 р.
Отже, визначено всі етапи  виконання робіт, тому офіційна дата підключення об’єкта 04.07.2018.
Прошу ПАТ «Чернігівобленерго» підтвердити кінцеву дату підключення об’єкту до електромережі.
Запитання № 2
Прошу підтвердити наявність договору з технаглядом для можливості отримання дозволу на початок будівництва
Запитання № 3
   Прошу підтвердити наявність матеріалів для будівництва. Нагадую, що Замовник сплатив 100% вартості приєднання в яке входить і вартість матеріалів.
Запитання № 4
Прошу підтвердити, що з 06.03.2018 р. у Виконавця немає жодних питань до Замовника:
-   07.02.2018 р. до ПАТ «Чернігівобленерго» було передано підписані договори на встановлення земельного сервітуту (2 екземпляри)  та оригінал витяга з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права
-   06.03.2018 р. отримано містобудівні умови,
а тому термін виконання робіт Виконавцем згідно договору, та п. 2.1.3 ППЕЕМ 30 календарних днів спливає 06.04.2018 р., та Замовник згідно п. 5.3 Договору може застосовувати штраф за порушення строків виконання зобов’язань.
Прошу Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» не зволікати та надати чітку відповідь на кожне з чотирьох поставлених запитань.
Завчасно дякую за розуміння.

ДОВІДКОВО
Україна піднялася на 4 позиції на 76 місце в рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку «Doing Business 2018». При цьому мінімальний прогрес було відзначено в процедурах відкриття бізнесу, підключення до електромереж та ін. Підключення до електромереж - 128-ме місце у світі!
https://economics.unian.ua/finance/2217806-ukrajina-pidnyalasya-na-4-pozitsiji-v-reytingu-legkosti-vedennya-biznesu-doing-business-infografika.html

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» нагадую, що даний форум створений для налаштування прямого зв’язку між заявниками і обленерго, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зобов’язала обленерго та НЕК «Укренерго» щоденно відстежувати звернення споживачів, які розміщуються на Форумі НКРЕ, та реагувати (надавати/розміщувати відповіді) на них.
http://www3.nerc.gov.ua/index.php?news=3737. Проте,  моє запитання  від 04.04.2018р., щодо остаточної дати підключення до напруги Вами знову було проігнороване.

Offline ПАТ Чернігівобленерго

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 17
  • Перегляд профілю
        Відповідь на питання № 1. ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» (далі - Товариство) погоджується зі строками виконання робіт, але строк виконання 5 (п’ять) днів для виконання будівельно-монтажних робіт може змінитися в зв’язку з виконанням будівельно-монтажних робіт по будівництву ліній електропередачі 10 кВ, встановленням трансформаторної підстанції
ТП-10/0,4 кВ та будівництвом лінії живлення 0,4 кВ, нормативний термін виконання яких вказаний в СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 101 від 04.05.2011 р., та згідно п. 17 таблиці 6.1 складає 2 (два) місяці. Товариство виконуватиме все можливе для зменшення термінів будівництва.
        Відповідь на питання № 2. Договір на виконання робіт по технічному нагляду за об’єктом будівництва знаходиться на стадії підписання.
        Відповідь на питання № 3. Матеріали для будівництва закуповує підрядна організація.
        Відповідь на питання № 4. Договір про приєднання до електричних мереж
ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» № 91-17 від 19.05.2017р. Плата за приєднання, вказана в даному Договорі, отримана 10.07.2017 р. в повному обсязі. 06.03.2018 р. отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 03 від 01.03.2018 р.


Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» нагадую, що сьогодні 06.04.2018 р. сплинув час проміжного етапу нашої співпраці (згідно вашої заяви від 22.03.2018 р.) цитую: «06.03.2018 р. Товариством отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 03 від 01.03.2018 р. На даний час виконується розробка проектної документації, термін розробки якої визначається згідно з СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 101 від 04.05.2011 р., та згідно з п. 17 таблиці 6.1 складає 1 (один) місяць.»
Прошу повідомити Замовника на форумі про готовність проектної документації згідно зазначених ПАТ «Чернігівобленерго» термінів.
Також інформую Виконавця, що згідно Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж на 28.08.2018 р. передбачено перевірка ПАТ «Чернігівобленерго».

У разі невиконання Виконавцем своїх зобов’язаньта подальшому необґрунтованому затягуванні у вирішенні питання підключення Замовника до електричних мереж. з мого боку, згідно повідомлення від 28.03.2018 р., буде проінформовано Державну інспекцію з експлуатації електричних станцій і мереж, та наголошено на детальній перевірці конкретного випадку проектування та погодження проектної документації.Нагадую, що підключення є стандартним, нічого унікального немає, та керуючись п. 2.1.3 ППЕЕМ Виконавець повинен, цитую: «Під час проектування електричних мереж електропередавальна організація використовує типові проекти та проекти повторення».


Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго»дякую за оперативну надану відповідь 06.04.2018р. на поставлене запитання від 04.04.2018 р., але маючи зауваження пропоную переглянути та надати повторні відповіді.
Стосовно Вашої відповіді (від 06.04.2018 р.) на Запитання № 1 цитую: «строк виконання 5 (п’ять) днів для виконання будівельно-монтажних робіт може змінитися в зв’язку з виконанням будівельно-монтажних робіт по будівництву ліній електропередачі 10 кВ, встановленням трансформаторної підстанції ТП-10/0,4 кВ та будівництвом лінії живлення 0,4 кВ, нормативний термін виконання яких вказаний в СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 101 від 04.05.2011 р., та згідно п. 17 таблиці 6.1 складає 2 (два) місяці» хочу зауважити, що при визначенні терміну проектування та будівництва ПАТ «Чернігівобленерго» застосувало норми для комплексу електропостачання в складі ПЛ-0,4 кВ загальною довжиною до 6 км та трансформаторних підстанцій потужністю до 630 кВА в кількості до 3 шт. При цьому фактично необхідно виконати будівництво ПЛ-0,4 кВ загальною довжиною 0,085 км (в 70 разів меншеаніж в застосованій нормі п. 17), трансформаторна підстанція - 1 шт. (в 3 рази менше аніж в застосованій нормі п. 17). При визначенні тривалості проектування та будівництва ПАТ «Чернігівобленерго» не враховано п. 5.5.3 СОУ - Н МЕВ 42.2- 37471933-45:2011 згідно якого «тривалість проектування і будівництва об’єктів, потужність трансформаторів або довжина ЛЕП яких відрізняється від показників, наведених у цих Нормах (таблиці 6.1 та 6.2) і знаходиться в інтервалі між ними, визначають інтерполяцією, а якщо за межами мінімальних або максимальних значень - то екстраполяцією».
Виходячи з вищезазначеного пропоную ПАТ «Чернігівобленерго» згідно  СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», п.17 табл. 6.1 із застосуванням п. 5.5.3 залишити термін виконання будівельних робіт 5 (п’ять) днів без використання жодних але, проте та ін., та підтвердити кінцеву дату підключення об’єкта до електромережі 04.07.2018 р.
Стосовно Вашої відповіді (від 06.04.2018 р.) на Запитання №2 Сподіваюсь ПАТ «Чернігівобленерго» має регламент підписання договорів з контрагентами, тому про ПАТ «Чернігівобленерго», для виключення зриву строків подання документів для одержання дозволу на будівництво, надати строк підписання Договіру на виконання робіт по технічному нагляду за об’єктом будівництва.
Стосовно Вашої відповіді (від 06.04.2018 р.) на Запитання № 3 прошу не перекладати   ПАТ «Чернігівобленерго» відповідальність за наявність матеріалів на будівництво на підрядну організацію, адже Замовник оплатив 100% вартості Виконавцю, тобто ПАТ «Чернігівобленерго». Для виключення зриву виконання робіт з причини відсутності матеріалів, та враховуючи відповідь   ПАТ «Чернігівобленерго», прошу запросити у підрядної організації інформацію про наявність матеріалів для будівництва, та повідомити Замовника через форум.
Стосовно Вашої відповіді (від 06.04.2018 р.) на Запитання № 4 прошу  ПАТ «Чернігівобленерго»  додатково до перерахування строків та дій Замовника  підтвердити, що з 06.03.2018 р. у Виконавця немає жодних питань до Замовника.
Прошу Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго» надати чітку відповідь на кожне з чотирьох поставлених запитань.
Завчасно дякую за розуміння.

ДОВІДКОВО
Пропоную ПАТ «Чернігівобленерго» перед підготовкою відповіді та прийняттізваженого рішенняпереглянути інформацію за наведеними нижче посиланнями
http://www.amc.gov.ua/amku/control/kyivr/uk/publish/printable_article/82638
(АМК України Київське обласне територіальне відділення)

http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document%3Fid%3D83163%26schema%3Dpoltava+&cd=5&hl=ru&ct=clnk&gl=ru
(АМК України Полтавське обласне територіальне відділенняСправа №  01-02-50/55-2016)

Offline ПАТ Чернігівобленерго

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 17
  • Перегляд профілю
Повідомляємо Вам, що проектна документація розроблена.

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Дякуємо за надану відповідь на запитання від 06.04.2018 року.
Наразі чекаємо відповіді на запитання від 10.04.2018 року.

Offline ПАТ Чернігівобленерго

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 17
  • Перегляд профілю
На поставлені Вами запитання повідомляємо наступне.
Щодо запитання № 1. Товариство погоджується з терміном виконання будівельно-монтажних робіт 5 (п’ять) днів, але загальний строк будівництва збільшиться в зв’язку з тим, що згідно з СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 «Терміни проектування та будівництва підстанцій напругою від 6 кВ до 150 кВ та ліній електропередавання напругою від 0,38 кВ до 150 кВ. Норми», затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 101 від 04.05.2011 р., будівництво складається з: підготовки до будівництва, будівельно-монтажних робіт та прийняття в експлуатацію. Підготовка до будівництва включає в себе: тендерний вибір підрядника, укладення з ним договору на будівництво, розроблення проекту виконання будівельних робіт, реєстрацію декларації про початок підготовчих робіт або одержання дозволу (за потреби) на будівельні та підготовчі роботи на трасах і майданчиках згідно із затвердженою проектною документацією.
Товариство робить все можливе для зменшення строку будівництва.
Щодо запитання № 2. Договір на виконання робіт по технічному нагляду за об’єктом будівництва знаходиться на стадії укладення.
Щодо запитання № 3. Матеріали для будівництва закуповує підрядна організація. За інформацією, наданою підрядною організацією, необхідні матеріали для виконання будівельно-монтажних робіт знаходяться на стадії закупівлі.
Щодо запитання № 4. Замовником укладено Договір про приєднання до електричних мереж ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» № 91-17 від 19.05.2017 р. Товариство підтверджує, що плата за приєднання, вказана в Договорі, отримана в повному обсязі.
Згідно з п. 2.1.3 Замовником були здійснені усі можливі заходи в межах чинного законодавства з метою вирішення питання щодо відведення в установленому порядку земельних ділянок для розміщення об'єктів електроенергетики та отримано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки № 03 від 01.03.2018 р.
На даний час Товариство виконує роботи по отриманню ПОВІДОМЛЕННЯ про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Offline Tanya

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 25
  • Перегляд профілю
Вельмишановне ПАТ «Чернігівобленерго»дякую за оперативно надану відповідь 12.04.2018р. на поставлене запитання від 10.04.2018 р., та зважаючи на бажання  ПАТ «Чернігівобленерго» зробити все можливе для зменшення строку будівництва (повідомлення від 06.04.2018 р. та 12.04.2018 р.) зі свого боку буду намагатися здійснювати усі можливі заходи в межах чинного законодавства, а саме:
Беручи до уваги відповідь на запитання № 3 в повідомленні від 12.04.2018 р. стає зрозуміло стосовно підготовки будівництва, що підрядна організація для виконання робіт є, та вона вже закуповує матеріали. Термін отримання (подачі) повідомлення про початок будівництва згідно   п. 5.2.3 СОУ-Н МЕВ 42.2-37471933-45:2011 входить до загального терміну підготовчих робіт і складає 1 (один) день згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» ст. 36 п.1. Підготовчі роботи на будівельному майданчику відсутні, майданчик готовий до виконання будівельно-монтажних робіт. Отже залишилося виконати розроблення проекту виконання робіт. Враховуючи загальний термін та перелік підготовчих робіт до будівництва, маємо термін розроблення проекту виконання робіт15 (п’ятнадцять) днів, а не збільшення на не визначений термін, як зазначено в повідомленні від 12.04.2018 р.!16.04.2018 р. – 30.04.2018 р.
Враховуючи останній абзац повідомлення ПАТ «Чернігівобленерго» від 12.04.2018 р. про те, що:«Товариство виконує роботи по отриманню ПОВІДОМЛЕННЯ про початок виконання будівельних робіт» наголошую, що згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» ст. 36п.1 для початку виконання будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) достатньо подати повідомлення, більше нічого робити для отримання повідомлення не треба!
Після подачі повідомлення згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» ст. 36п. 1 можна приступати до будівельно-монтажних робіт! Згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» ст. 36, п. 2 отримання інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт не вимагається, адже наш об’єкт відноситься до класу СС1. Тобто маємо 5 (п’ять) днів на виконання будівельно-монтажних робіт! 02.05.2018 р. – 07.05.2018 р.
Після завершення робіт  згідно  ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»   ст. 39 п. 1 ПАТ «Чернігівобленерго» необхідно зареєструвати на безоплатній основі декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Тобто маємо 10 (десять) днів! 10.05.2018 р. – 20.05.2018 р.
Враховуючи бажання ПАТ «Чернігівобленерго» та Замовника зробити все можливе для зменшення строку будівництва, та враховуючи конструктивний діалог на форумі НКРЕКП маємо більш оптимістичний строк введення об’єкта в експлуатацію, 20.05.2018 р.
Прошу ПАТ «Чернігівобленерго» підтвердити кінцеву дату введення об’єкта в експлуатацію, а саме 20.05.2018 р., адже враховуючи вищеописане, та відповіді ПАТ «Чернігівобленерго» на форумі НКРЕКП нічого не заважає дотриманню цього терміну!