Автор Тема: Забудовник хоче відключити електрику без законних підстав,+питання газ  (Прочитано 5675 раз)

egwkt

• Гість
Ситуація така : в одному з населених пунктів Київської обл. забудовник  (фізична особа) збудував достроково багатоквартирний будинок, підписав з покупцями таких квартир попередні договори купівлі-продажу де були відсутні умови про надання нам електроенергії за рахунок забудовника (в т.ч. газу ), тільки поставлена умова відразу заключити договір з ЖЕК-ом що було виконано. На запитання як ми будемо розраховуватися за поставлену електроенергію та газ - відповіли усно - по офіційним платіжкам облгазу та обленерго, представник забудовника ручився своїм підписом за договірну плату заключити від нашого імені договорит з ПАТ "Київоблгаз", Київобленерго. Десь через 2-а місяці ми починаємо сплачувати комунальні платежі, платили тільки за воду, жек, потім на 3-й місяць почали сплачувати спожитий природній газ  (на рахунок облгазу), однак на особовий рахунок який нам нам надалав забудовник як тимчасовий до заключення договору (вказали як рахунок забудовника).
      Послуги за газопостачання платились з поточного рахунку в безготівковій формі на режимний рахунок ФЕГГ Київоблгазу (26035300859554 ), що підтверджується платіжками, при цьому в призначенні платежу вказувався о/р, адреса споживання, ПІБ споживача,показники лічильника. В кінці лютого 2014 р. приходить платіжка облгазу де відсутні мої платежі, я їм висалаю завірені копії платіжок  з заявою про перерахунок - відповіді нуль, однак приходив їх контролер  який просто записував данні повірки лічильника, відповів що бухгалтерія ще буде розбиратись коригуванням заборгованості.
  Послуги електроенергії не оплачувались до 1.02.2014 р., так як представники ЖЕК-у говорили що обов’язково має прийти платіжка за спожиту електроенергію "до заключення договору" та "після заключення договору" (я це дуже погано розумію). Забудовник твердив те саме - прийде платіжка по електроенергії - по ній платіть, це питання часу. В кінці січня представник забудовника підписує  в нотаріусі купчу, де в одному з пунктів вказано " заборгованість за комунальні послуги, газ,  електроенергію, водопостачання, тепло відсутня та продавець це підтверджує".
 Чи можу я стверджувати, що цим самим забудовник не має тепер права вимагати в мене оплати заборгованості по сплаченим ним 0,96 грн.за кВат/год  (як за весь будинок) ?
 На перемовинах забудовник грозиться написати в обленерго якусь формову шаблон-заяву про те що "я нібито відмовляюся сплачувати за елетроенергію, бажаю відключити себе від її подачі". Однак виставити мені офіційник рахунок-претензію за спожиту електроенергію до 1.02.2014 - відмовляється, просить заплатити його представнику налом під розписку, на що я відмовився.
    Приходили електрики від "забудовника" та пробували сьогодні відключити мені електроенергію на щитовій, опломбований лічильник не чіпали, спробували викрутити автомат. Як виявилось у них не було наряду на відключення електрики, підіслав їх головний інженер забудовника, після моїх слів про виклик міліції на місце - бігом закрутили автомат на місце і тихенко злиняли. В розмові один чоловяга признався що не всі жильці бажають платити забудовнику, так як той не повідомляв їх про те що потрібно буде оплачувати електрику по завищеним тарифам.

Питання до учасників форуму наступне - з газом так ще можна знайти спільну мову, однак що робити з елетроенергією ?
   На 1.02 спожито трохи більше як 2000 кВат / год., по 0.96 це буде 1920 грн. (проводились будівельні роботи, взимку ще працювали електронагрівальні прилади)
Чи має право забудовник вимагати від мене  сплату заборгованості навіть після того як заключений основний договір купівлі-продажу нерухомого майна ? Чи може Він пред’явити таку претензію в суді (сам добровільно надав доступ до квартири, підключив електроенергію без будь-яких договорів про попередню сплату електроенергії)

Влад Нечай

• Гість
Ваші договірні відносинах з забудовником(щодо використання ел-ї) містить надто багато положень "хтось, щось, комусь, сказав". Спори по таких договорах під силу лише платним дорогим адвокатам. А відключити Вам "інтимно" включену електричну енергію  забудовник може, бо Ваші права не обумовлені легальним письмовим договором. Взагалі , на момент укладання Купчої забудовник зобовязаний відключити від енергоносіїв обєкт, що йому вже не належить. А новий власник має укласти угоди з постачальниками ресурсів. Якщо перед подачею напруги на вже Вашу квартиру Ви не уклали договір з ліцензованим постачальником (заява, документи на право власності), то подача напруги розглядатиметься  як крадіжка товару (питання тільки у кого - в обленерго, чи у забудовника).

egwkt

• Гість
З його слів (і зі слів мешканців) він (забудовник) оплачував електроенергію з розподільника по ціні 0,96 грн./ кВат. год., що підтверджується дійсно нарахуванням РЕМ-у як за весь будинок. Получилась двояка ситуація:
 одна половина жителів новобудови спожили невелеику кількість електроенергії (до 1000кВат), а той взагалі до 100 кВат до моменту прийняття їх облікових пристроїв на баланс обленерго, звісно за них платив сам забудовник. Частина жителів забудовнику за 100 кВат узагалі нічого не платили, тим хто більше: до моменту заключення основного договору він попросив розрахуватись налом за спожиту електрику (не існувало будь яких договорів про субспоживача і т.п). Потім пройшов час помінялись певні умови, представник забудовника повідомив що тепер налом ні за що не потрібно розраховуватися і що після заключення договорів з обленерго прийде дві платіжки - за спожиту електроенергію до заключення договору з обленерго і після. Однак тут виникає загвоздка: забудовник (чи його представник) щось не догледіли і не прорахували, другій половині жителів прийшли тільки платіжки за ту електроенергію що була спожита після заключення їх договору з обленерго (і по факту - нотаріально посвідченому договору купчі де зазначено що зі сторони продавця(забудовника) електроенергія та ін. ком. послуги оплачені і претензій до нас не має.
    Тут глянув одну стареньку тему: http://77.222.134.116/index.php?topic=124.0, чи зобов’язаний добросовісний покупець оплачувати борг попереднього споживача, якщо попередній споживач неоплатив - а в договорі купчі вказано що оплачено то це проблема цивільних взаємовідносин сторін купівлі-продажу. По крайній мірі продавець покупцю під час купчі не пред’явив документи що посвідчують заборгованість, або документ що підтверджує його відсутність.
"Пунктом 18 цього Договору передбачена можливість сторін зазначити величину заборгованості за спожиту електричну енергію.
Таким чином, якщо умовами укладеного між Вами та енергопостачальником договору про користування електричною енергією не зафіксована заборгованість за спожиту електричну енергію, енергопостачальник не має правових підстав вимагати сплатити заборгованість, яка виникла під час споживання електричної енергії попередніми власниками квартири.
Отже, сторони мають виконувати умови укладеного між ними договору або в установленому порядку (за згодою сторін чи за рішенням суду) внести до цього договору зміни.
НКРЕ
"

Тобто ми (покупці) у продавця нічого не крали - договору субспоживача не було, продавець(забудовник) добровільно надав нам доступ до квартири до моменту заключення купчі  (був попередній договір куплі-продажу) для здійснення ремонтних робіт. Проходить 5 місяців -  спожито 2000кВат, забудовник усно нам пояснив що до нас претензій по електриці не має, заключає з нами договір де зазначено про відсутність заборгованості. Відразу після купчі укладається договір з обленерго (зі сторони забудовника) на наше ім’я, претензій - жодних.
Тепер через ще 4 місяці продавець згадав що ми йому ще винні гроші за спожиті 2000кВат!!!
(за які сам проплачував), а я в нього питався - а чому ми не врегулювали дане питання до моменту купчі, - німа сцена махає кулаком і говорить "що а я ж платив". То про яку крадіжку може йти мова - продавець сам оплачував, претензій не виставляв, а тепер чи правомірно він просить нас вернути йому гроші за ним же сплачену електрику (по будинку як в цілому).

Trend

• Гість
вставлю 5 копійок.
Забагато сумбурного тексту і все не перечитував.
Право відключати електроенергію має обленерго і той у кого є договір з обленерго. Якщо по лічильнику розраховується забудовник, то він вирішує кому можна користуватись електроенергією, а кому не можна. НКРЕ в цьому випадку не допоможе. Вартість електроенергії для будівництва вища ніж для населення. Для тарифу населення будинок має бути здано в експлуатацію.
Якщо квартири вже здано, отримано свідоцтва про право на власність, і жильцями заключено договори з обленерго - то розрахунки по поквартирних лічильниках, тарифи будуть для населення і забудовник вже не має права відключати за борг. Борг він може стягнути тільки через суд.

egwkt

• Гість
TREND, от про що я і думав, дякую за інформацію. Виходить забудовник розраховувався за нашу електроенергію на свій власний ризик, хоча він і так отримав від нас переплату по сплаченим податкам і за оформлення договорів більше ніж 6 тис. грн., а тепер рекетом вимагає оплати його електрики.

ksn33

• Гість
С моей точки зрения электроэнергию Вы все-таки потребили. Застройщик проспал и не выставил всем вовремя счета на оплату. Цену на потребленную электроэнергию застройщик поставил ту, что ему выставляет облэнерго.
Когда вы электроэнергию потребляли Вас правовой вопрос не волновал, договора то не было :). Теперь когда пришло время рассчитаться за электроэнергию Вас заинтересовала цена и правовые отношения. :) Как это по нашему.
Потребленную Вами электроэнергию оплатил застройщик и теперь пытается компенсировать понесенные им убытки. С вашей точки зрения это рекет?
Больше похоже на кидок вами застройщика! Надо было вам электроэнергию не давать до момента заключения договоров с облэнерго.

Trend

• Гість
Больше похоже на кидок вами застройщика! Надо было вам электроэнергию не давать до момента заключения договоров с облэнерго.
схоже на те, але якщо в автора вже є прямий договір з обленерго то відключати забудовник не має права.

egwkt

• Гість
Правове питання існувало до моменту заключення купчі, де вказано що заборгованість за даною адресою відсутня ;). Після оформлення купчі припиняє свою дію попередній договір купівлі-продажу який встановлював цивільні права та обов’язки двох сторін ;D, до цього моменту забудовник не завявив про взаєморозрахунки, хоча ми цього добросовісно просили. За три дні після купчі оформлений прямий договір ПАТ Київобленерго, отже на мою думку забудовник дійсно проспав - довести  що я був у нього споживачем доволі складно, так як цивільні права та обов’язки припинилися з набуттям права власності на нерухомість та заключення договору з обленерго.
Питання моральне: якби забудовник не був  багатим папою Карло, і дійсно поніс за нас свої витрати (збитки), то навіть якби правової підстави йому платити не було , я би всеодно заплатив ...

Trend

• Гість
Ну, то на Вашій совісті. Мені здається якщо Ви дійсно винні то краще перед самим собою не мати  докорів...
Замовник звичайно переживе втрату тих кількох кіловат-годин, але ймовірно що відіграється на наступних Ваших колегах - отримувати електроенергію і ремонт робити їм можна буде аж після здачі будинку... Поставте себе на їх місце.

ПАТ Київобленерго

• Гість
Ситуація така : в одному з населених пунктів Київської обл. забудовник  (фізична особа) збудував достроково багатоквартирний будинок, підписав з покупцями таких квартир попередні договори купівлі-продажу де були відсутні умови про надання нам електроенергії за рахунок забудовника (в т.ч. газу ), тільки поставлена умова відразу заключити договір з ЖЕК-ом що було виконано. На запитання як ми будемо розраховуватися за поставлену електроенергію та газ - відповіли усно - по офіційним платіжкам облгазу та обленерго, представник забудовника ручився своїм підписом за договірну плату заключити від нашого імені договорит з ПАТ "Київоблгаз", Київобленерго. Десь через 2-а місяці ми починаємо сплачувати комунальні платежі, платили тільки за воду, жек, потім на 3-й місяць почали сплачувати спожитий природній газ  (на рахунок облгазу), однак на особовий рахунок який нам нам надалав забудовник як тимчасовий до заключення договору (вказали як рахунок забудовника).
      Послуги за газопостачання платились з поточного рахунку в безготівковій формі на режимний рахунок ФЕГГ Київоблгазу (26035300859554 ), що підтверджується платіжками, при цьому в призначенні платежу вказувався о/р, адреса споживання, ПІБ споживача,показники лічильника. В кінці лютого 2014 р. приходить платіжка облгазу де відсутні мої платежі, я їм висалаю завірені копії платіжок  з заявою про перерахунок - відповіді нуль, однак приходив їх контролер  який просто записував данні повірки лічильника, відповів що бухгалтерія ще буде розбиратись коригуванням заборгованості.
  Послуги електроенергії не оплачувались до 1.02.2014 р., так як представники ЖЕК-у говорили що обов’язково має прийти платіжка за спожиту електроенергію "до заключення договору" та "після заключення договору" (я це дуже погано розумію). Забудовник твердив те саме - прийде платіжка по електроенергії - по ній платіть, це питання часу. В кінці січня представник забудовника підписує  в нотаріусі купчу, де в одному з пунктів вказано " заборгованість за комунальні послуги, газ,  електроенергію, водопостачання, тепло відсутня та продавець це підтверджує".
 Чи можу я стверджувати, що цим самим забудовник не має тепер права вимагати в мене оплати заборгованості по сплаченим ним 0,96 грн.за кВат/год  (як за весь будинок) ?
 На перемовинах забудовник грозиться написати в обленерго якусь формову шаблон-заяву про те що "я нібито відмовляюся сплачувати за елетроенергію, бажаю відключити себе від її подачі". Однак виставити мені офіційник рахунок-претензію за спожиту електроенергію до 1.02.2014 - відмовляється, просить заплатити його представнику налом під розписку, на що я відмовився.
    Приходили електрики від "забудовника" та пробували сьогодні відключити мені електроенергію на щитовій, опломбований лічильник не чіпали, спробували викрутити автомат. Як виявилось у них не було наряду на відключення електрики, підіслав їх головний інженер забудовника, після моїх слів про виклик міліції на місце - бігом закрутили автомат на місце і тихенко злиняли. В розмові один чоловяга признався що не всі жильці бажають платити забудовнику, так як той не повідомляв їх про те що потрібно буде оплачувати електрику по завищеним тарифам.

Питання до учасників форуму наступне - з газом так ще можна знайти спільну мову, однак що робити з елетроенергією ?
   На 1.02 спожито трохи більше як 2000 кВат / год., по 0.96 це буде 1920 грн. (проводились будівельні роботи, взимку ще працювали електронагрівальні прилади)
Чи має право забудовник вимагати від мене  сплату заборгованості навіть після того як заключений основний договір купівлі-продажу нерухомого майна ? Чи може Він пред’явити таку претензію в суді (сам добровільно надав доступ до квартири, підключив електроенергію без будь-яких договорів про попередню сплату електроенергії)

Доброго дня!

Щодо Вашого звернення повідомляємо наступне.

В наведеному запиті не вказана конкретна інформація (ПІБ заявника та/або адреса багатоквартирного житлового будинку), що ускладнює детальний розгляд  даної ситуації.

Аналізуючи наведену в запиті інформацію, можна припустити, що договір про користування електричною енергією між ПАТ «Київобленерго» та замовником укладений та вступив в силу з 01.02.2014р.
До вказаного терміну (враховуючи тариф, який застосовувався при розрахунках) договірні відносини щодо електропостачання даного об’єкту регулювалися з фізичною особою (побутовим споживачем), який здійснював (по документам) будівництво індивідуального житлового будинку, а по факту будував багатоквартирний.

У разі, якщо у замовника наявний договір про користування електричною енергією, укладений з ПАТ «Київобленерго», лише останній має право здійснювати відключення об’єкту споживача від електропостачання.

Для отримання більш повної інформації, ПАТ «Київобленерго» пропонує Вам звертатися до Інформаційно-консультаційного центру Товариства за тел..459-07-40