Автор Тема: Вимагати від нового власника (благодійної організації) будинку нове підключення?  (Прочитано 429 раз)

Offline Василь Футерко

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 1
    • Перегляд профілю
ФАБУЛА: Благодійна організація (юридична особа) придбала житловий будинок у селищі для облаштування спільноти підтриманого проживання для сиріт з інвалідністю (це така сучасна світова практика у розвинутих країнах, в Україні влада не допомагає нічим). Статус будинку як житлової нерухомості залишається незмінним, будинок газифікований, встановлено лічильник газу мембранний типорозміру G6, з опалювальних приладів були 3 кахельні печі. Організація звертається в облгаз з проханням про укладення договору з нею (як з новим власником), однак там наполягають на отриманні технічних умов, здійсненні нового приєднання та повної реконструкції внутрішніх газових мереж. Наразі приєднана потужність 8,4 куб. м/год., збільшення не потрібно, зменшення - можливо, але не обов'язково. Необхідно встановити в будинку газовий котел з максимальним споживанням до 3,3 куб. м/год., можливо також газову плиту.
Згідно з абзацом першим п. 5 глави 1 розділу V Кодексу газорозподільних систем за необхідності реконструкції чи технічного переоснащення вже підключеного до ГРМ об'єкта, у тому числі в результаті зміни форми власності чи власника цього об'єкта, за умови, що це не призведе до необхідності збільшення технічної (пропускної) потужності ГРМ в точці приєднання (не потребуватиме збільшення типорозміру комерційного лічильника газу), новий договір на приєднання з новим чи діючим власником об'єкта не укладається. При цьому у випадку перенесення вузла обліку та/або зменшення його типорозміру (номінальної потужності) або зміни місця розташування газових приладів (пристроїв) в установленому законодавством порядку вносяться відповідні зміни до проектної документації, а у разі її відсутності розробляється нова проектна документація, що забезпечується за рахунок сторони, яка ініціювала реконструкцію чи технічне переоснащення вже підключеного до ГРМ об’єкта, крім випадку, передбаченого пунктом 2 глави 6 розділу VІ цього Кодексу. Внесення змін до проектної документації в частині комерційного вузла обліку газу здійснюється на підставі оформлених (виданих) Оператором ГРМ технічних умов на реконструкцію комерційного вузла обліку.
Також представники районного структурного підрозділу облгазу в усній формі вказали на те, що (на їхню думку) зберегти наявні внутрішні газові мережі неможливо, оскільки вони не відповідають нормам (трубопроводи не можуть проходити через приміщення).
Є публічна заява організації з цього приводу:
https://kurs.if.ua/news/prykarpatski_blagodiynyky_prosyat_firtasha_dopomogty_pidklyuchyty_budynok_dlya_syrit_do_gazu_63303.html

Чи правомірними є дії облгазу, який наполягає на здійсненні нового підключення?
« Останнє редагування: 24 Лютий 2018, 17:16:20 від Василь Футерко »