Автор Тема: Установка дублирующего прибора учёта электроэнергии  (Прочитано 652 раз)

Offline Alex777

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
Добрый день!
Насколько правомерно желание энергокомпании установить дублирующий прибор учёта электроэнергии для проверки работы основного (коммерческого) учёта? Не могу найти ни одной нормы, предусматривающей такую установку.

Offline Влад Нечай

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
    • Перегляд профілю
В Україні діє дозвільне законодавство "Дозволено все, що не заборонено Законом".
В ПКЕЕ, абзац 2 пункту 3.1 сказано:
"Розрахункові засоби обліку електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог ПУЕ, цих Правил та проектних рішень".
Тут виписано особливості встановлення  технічних засобів контролю споживанням, про які Ви говорите.
Дублюючий  облік в якості технічного  і дублюючий розрахунковий облік неспівставні речі.

Offline Alex777

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
Речь идёт об установке энергокомпанией технического учёта для контроля коммерческого и рядом с ним. Но и п.3.36. ППЭЭ и ПУЭ говорят об установке технического учёта именно потребителем для своих нужд. Установка технических учётов энергокомпанией не предусмотрена. Более того, энергокомпании даны широчайшие полномочия по проверке работы коммерческого учёта: тех. проверка, внеплановая поверка, экспертиза, замена счётчика потребителя своим.
К тому же, если энергокомпания считала нужным установку такого проверочного технического учёта, то должна была сообщить обо этом, и обоснованно, при согласовании проекта обустройства узла учёта. Но в проекте этого нет, а потребитель не обязан потакать прихотям инспекторов энергокомпании, также как  не обязан брать под сохранность тех. учёт и пломбы на нём.

Offline Влад Нечай

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
    • Перегляд профілю
Ви не сформулювали істотну особливість ситуації. В якому місці по відношенню до межі розмежування балансової належності електроустановок ЕК має намір встановити свій технічний облік? Якщо в межах балансової належності споживача, то лише за згодою споживача (додаткова угода), на основі проектних рішень оплачених енергокомпанією. Пломби на технічному обліку не мають юридичного значення, крім випадку, що споживач добровільно, на основі договору погодиться зберігати лічильник та пломби й нести "якусь" відповідальність за їх пошкодження.

Offline Alex777

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
Свои технические учёты энергокомпания хочет установить в электроустановке потребителя, на его подстанции.

Offline Влад Нечай

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 49
    • Перегляд профілю
ПКЕЕ містять лише "право споживача встановити технічний облік", а не обов'язок це зробити на вимогу ЕК.
ЕК може сформувати договір (додаткову угоду) щодо встановлення техобліків та  надати на підписання споживачу. В договорі може запропонувати стимулюючу "морковку" В разі незгоди споживача може звернутись в суд щодо примусу до укладання договору. А там , як вирішить суддя.

Offline Alex777

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 10
    • Перегляд профілю
Спасибо за Ваши ответы.