Автор Тема: Встановлення лічильнику газу в приватному будинку. Запоріжгаз  (Прочитано 1036 раз)

Offline olejnikaa

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Добрий день.

У Запоріжжя після реконструкції приватного будинку (всі реєстраційні документи, в т.ч. декларацію про введення в експлуатацію, оформлено) хочу перенести газові труби (кухню зробити в іншій кімнаті і т.ін.).
Газовий лічильник також хочу поставити на стіні свого будинку. Проте при підготовці проекту реконструкції газопостачання мені повідомили, що газовий лічильник ОБОВ'ЯЗКОВО повинен стояти ПОЗА межами нашої земельної ділянки. При цьому основна газова труба (з якої відбувається підключення нашого будинку до газу) проходить по нашій території (приблизно за 6 метрів від межі).

Питання:
Чи правомірна вимога Запоріжгаза щодо встановлення лічильника ПОЗА межами земельної ділянки?
На підставі яких нормативних актів Запоріжгаз вимагає встановлення лічильника саме поза межами земельної ділянки?

Offline Влад Нечай

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
В розділі V  Кодексу газорозподільних систем, в пункті 4 є абзац:
"Якщо на дату подання заяви про приєднання до ГРМ на об’єкті чи земельній ділянці замовника відсутній діючий газопровід (відсутня існуюча межа балансової належності), точка приєднання (запроектована межа балансової належності) визначається на межі земельної ділянки замовника або, за його згодою, на території такої земельної ділянки."
Є обгрунтованим розміщення точки вимірювання в точці приєднання(наприклад на межі земельної ділянки).
За цих умов виникає питання-  Що технічно мається на увазі під поняттям "ПОЗА межами нашої земельної ділянки"? На зовнішній стороні огорожі?". В питанні щодо забезпечення вільного доступу до приладу обліку треба досягати компромісу.

Offline olejnikaa

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Дякую за відповідь!

Хочу уточнити, що мова йде не про приєднання, а про реконструкцію (без необхідності збільшення пропускної потужності ГРМ в точці приєднання). В жодних нормативних документах не знайшов я вимоги щодо встановлення лічильників не на своїй території (навпаки, наприклад, в тому ж ДБН В2.5... сказано, що "....Розміщення лічильників слід передбачати .... на території споживача газу").

Ще раз хочу уточнити, що газ вже підключений, і до точки приєднання від моєї огорожі метрів 6, тобто для виносу лічильнику за забор необхідно зробити додатковий "крюк" (що є не зовсім естетично). Крім того виникає питання: хто несе відповідальність за лічильник та цілісність пломб на ньому? Як так розумію, що таку відповідальність несу я, як споживач. Проте як я можу її гарантувати, якщо лічильник буде встановлено за межами моєї ділянки? (чи навіть на моїй межі). Будь хто в будь-який час в такому разі зможе поламати обладнання чи перекрити мені газ (я не проти компромісів з Запоріжгазом, но не хочу, щоб будь-який перехожий міг гратися з моїм газовим краном та мав можливість зірвати пломби на моєму лічильнику).
Саме тому для мене є неприйнятним встановлення лічильнику в місцях, де я не зможу забезпечити збереження його цілісності, а також цілісності пломб.  Стосовно компромісів щодо забезпечення вільного доступу до приладів обліку, жодного разу не було, щоб я до цього не впускав додому працівників Запоріжгазу.

Стосовно технічної сторони питання: проектні організації (ми зверталися до різних організацій нашого міста) стверджують, що вони навіть не будуть братися за проект, де лічильник буде встановлено на території ділянки споживача (стверджується, що в цьому випадку Запоріжгаз просто не погодить проект). При цьому на запитання:  "на підставі чого (якого документу) Запоріжгаз вимагає встановлення лічильників газу поза межами території споживача?" дають відповідь, що таке рішення прийнято на Технічній раді Запоріжгазу і посилаються на Кодекс газопостачання (чи газорозподільних систем), проте в кодексах такого положення немає, а так званого "рішення технічної ради Запоріжгазу" в засобах масової інформації та в інтернеті знайти просто не можливо (скоріш за все воно оприлюднено не будо).

Тому і виникає питання: Чи є правомірною вимога Запоріжгаза щодо встановлення лічильника поза межами земельної ділянки?

Offline Влад Нечай

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
Вимога газорозподільного підприємства повинна посилатись на якусь конкретне положення нормативно-технічного документу або нормативно-правового акту. Якщо такого посилання нема, то запросіть його письмово.