Автор Тема: Ответственный за электрохозяйство. Помогите разобраться.  (Прочитано 814 раз)

Татьяна

• Гість
Я частное лицо. Мой дом подключен к линии 10 кВ через понижающий трансформатор. Таким образом мне принадлежит линия в 4 столба, которая ответвляется от магистральной высоковольтки и на конце которой находится КТП-10/0.23 кВ (трансформатор ОМП, который преобразут 10000 в 230, которые и подаются на дом). Все это на моем балансе. Это было сделано не от избытка денег, а поскольку другого варианта иметь в доме электричество не было. Т.е. таким необычным образом запитан обычный сельский дом.
2 года назад РЭС попросил назначить ответственного за электрохозяйство. Сказали, что нужен электрик с 5 разряда с допуском до и выше 1000В. Мы нашли соседа электрика 5 группы, он брал выписки из какого-то журнала со своей работы, где было написано, что он что-то "знает", технику безопасности, я полагаю. С ним мы заключали договор как 2 частных лица и на списке ответственных, где значилась я и электрик, в облэнерго ставили подпись. Я эту бумажку с подписью везла в районный РЭС и 2 года все было хорошо. Но в этом году подпись ставить отказались. Объяснив, что поскольку мой электрик является электромехаником, он ге может отвечать за мое электрохозяйство. Мне посоветовали самой пройти какие-то курсы ответственных за электрохозяйство и сказали, что тогда бумажки на подпись возить уже нужнл не будет. Где эти курсы они не знают, но знают, что всякие садовые товарищества и гаражные кооперативы так и решают свой вопрос - председатель товарищества проходит курсы и все отлично. Как вариант мне предложили договориться с РЭСом, но с РЭСом я уже на эту тему говорила, они могут решить мой вопрос, но я не согласна платить столько сколько они хотят.

И потому у меня есть несколько вопросов.
1. А может я попадаю под пункт 1.8? ... цитирую

Згідно з вимогами пункту 1.8 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 за № 91, особу, відповідальну за електрогосподарство, можуть не призначати споживачі, які мають один несекціонований ввідно-розподільний пристрій напругою до 380 В та електрогосподарство, яке складається з електропобутових і освітлювальних приладів, які розміщені в помешканнях без підвищеної небезпеки і не знаходяться у вибухо- та пожежонебезпечних зонах.

Керівник споживача після проведення йому електропередавальною організацією інструктажу з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів у обсязі, що відповідає ІІ групі з електробезпеки, відповідає за виконання функцій щодо організації технічної та безпечної експлуатації таких електроустановок та умов електроспоживання. Інструктаж проводиться під час укладання або переоформлення договору про постачання електричної енергії.

Или все-таки со своими столбами на которых высоковольтные провода и трансформатором - не попадаю под этот пункт? Объясните женщине, пожалуйста. Очень как-то уж обидно, что все платят по счетчику, а мне линию чинить, масло в трансформаторе менять да плюс к этому еще и бабки платить, за то, что кто-то будет называться ответственным за это все.

2. Если я не попадаю под категорию обычного потребителя, то какой закон ко мне применяется. Что мне по этому закону будет, если я вот возьму и не назначу этого ответственного.

3. Кто знает что это за волшебные курсы о которых я выше писала, на которых учат быть ответственным за свое хозяйство (электрическое) и после которых ты сам с усами и бумажки туда-сюда возить не нужно?

Татьяна

• Гість
Так. Похоже ответы на свои вопросы я уже нашла.
1. Моя ситуация относится к пункту 1.9 того же распоряжения.
1.9. Експлуатація електроустановок на напругу понад 1 кВ, власником яких є населення, допускається у разі, якщо власник має V групу з електробезпеки або уклав договір про надання послуг щодо обслуговування цих електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією. Власник електроустановки або, у разі укладення відповідного договору, електропередавальна чи спеціалізована організація забезпечують виконання заходів щодо організації експлуатації електроустановок відповідно до вимог цих Правил.
У разі якщо власник електроустановки самостійно здійснює організацію експлуатації цієї електроустановки, то повноту і достатність розроблених заходів він повинен узгоджувати з відповідним територіальним органом центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду

2. На этот вопрос ответа пока нет.

3. Курсы есть - можно пройти в интернете, но сначала надо получить 2 группу, экзамен, потом 3, экзамен и т.д.

Вывод - фактически остается единственный вариант - договор с РЭС. Удобно, поскольку после этого не нужно будет возить документы на подпись каждый год. Но дорого.

Или сдавать на баланс РЭСу свое электрохозяйство. Для этого написать заявление в облэнерго. И примут, и ничего доплачивать за это не нужно.

Вот все что я узнала. Может быть кому-то будет полезно.

Offline Григорій2

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
1. А может я попадаю под пункт 1.8?
По вашому допису, ви маєте КТП-10/0.23 кВ, тобто ел. установку 10 кВ
Значить під п.1.8 не підпадаєте

2. Если я не попадаю под категорию обычного потребителя, то какой закон ко мне применяется. Что мне по этому закону будет, если я вот возьму и не назначу этого ответственного.
Але в тих же Правилах http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1143-06
І. Сфера застосування
1.1. Ці Правила встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання (далі - електроустановки) споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Правила поширюються на діючі електроустановки на напругу до 150 кВ включно, які належать суб’єктам господарювання - споживачам електроенергії незалежно від форм власності та відомчої належності, що використовують електричну енергію для забезпечення власних потреб на підставі договору, а також населення, яке на правах власності має електроустановки на напругу понад 1 кВ

З цього випливає, що ви маєте право на використання ел.установок вище 0,38 кВ, проте
•   треба обслуговуючий персонал (2 людини) для КТП
•   або договір з РЕМ на ОТО (оперативно-технічне обслуговування) КТП, за гроші, приблизно 500-600 грн/рік.
        Якщо виникне несправність, то ви ще заплатите за роботу і матеріали.
•   або передайте КТП (лінію можете лишити) РЕМу за символічну суму (тому, що це потрібно вам, а не РЕМу)
« Останнє редагування: 02 Лютий 2018, 11:11:20 від Григорій2 »

Offline Дарья

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Так. Похоже ответы на свои вопросы я уже нашла.
1. Моя ситуация относится к пункту 1.9 того же распоряжения.
1.9. Експлуатація електроустановок на напругу понад 1 кВ, власником яких є населення, допускається у разі, якщо власник має V групу з електробезпеки або уклав договір про надання послуг щодо обслуговування цих електроустановок з електропередавальною або спеціалізованою організацією. Власник електроустановки або, у разі укладення відповідного договору, електропередавальна чи спеціалізована організація забезпечують виконання заходів щодо організації експлуатації електроустановок відповідно до вимог цих Правил.
У разі якщо власник електроустановки самостійно здійснює організацію експлуатації цієї електроустановки, то повноту і достатність розроблених заходів він повинен узгоджувати з відповідним територіальним органом центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду

2. На этот вопрос ответа пока нет.

3. Курсы есть - можно пройти в интернете, но сначала надо получить 2 группу, экзамен, потом 3, экзамен и т.д.

Вывод - фактически остается единственный вариант - договор с РЭС. Удобно, поскольку после этого не нужно будет возить документы на подпись каждый год. Но дорого.

Или сдавать на баланс РЭСу свое электрохозяйство. Для этого написать заявление в облэнерго. И примут, и ничего доплачивать за это не нужно.

Вот все что я узнала. Может быть кому-то будет полезно.

Перед тем, как что-то передавать рэсу нужно понимать несколько вещей.
1. Какая мощность выделена на подстанцию, а какая на дом.
2. Где стоит прибор учёта.

Ибо ситуация может оказаться такой, что завтра вы её передадите, Рэс её загрузит вашими соседями(а может ещё и перегрузит). И вы потом будете бегать разбираться почему у вас света нет. И получиться что сети села вы практически за свой счёт улучшили, а сами без света остались. А если не передадите - то остаток мощности на тп вы этим самым соседям сможете продать и часть денег вернуть. Правда для этого лицензию на продажу э/э надо будет получить.

Но при этом есть ещё момент - сейчас вы оплачиваете потери в трансформаторе, потери в линии, потери в кабеле от трансформатора к дому... Если передадите - прибор учёта вам поставят в доме - и суммы за э/э уменьшаться... Плюс ремонт за счёт РЭС...

Курсы в интернете - что-то новое... Вообще-то вы должны прослушать лекции, и по итогу сдать экзамен. И пятую группу вы явно получите не быстро. Есть ещё определённый интервал между получением групп допуска...

Offline Григорій2

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
И пятую группу вы явно получите не быстро. Есть ещё определённый интервал между получением групп допуска...
ПБЕЕ, табл.1, стор.121 - мін. стаж
з в/о - 6 міс
з ПТУ - 12 міс
без спец.освіти - 24 міс

Татьяна

• Гість
Спасибо, Григорий и Дарья.
Да, все верно вы говорите, так и есть.
Именно из соображений того, что не хочется, чтобы РЭС распоряжался моей ТП по собственному усмотрению, не сдала на баланс, и уже заключила договор с РЭС, мне насчитали 2000грн в год.

Offline Григорій2

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
... заключила договор с РЭС, мне насчитали 2000грн в год.
Щось занадто багато
Я сьогодні опрацьовував документи на ОТО 2-х КТП до 100 кВА на віддалі від бази 2 км
Ви будете сміятись - 958,49 грн./рік

Примірна форма № КБ-2в

ХХ             (найменування підприємства, організації)                           
Ідентифікаційний код ЄДРПОУ      (211651751)                           
Замовник         ХХХ                     
                            (найменування підприємства, організації)                           
Генпідрядник         ХХ                     
Субпідрядник         ХХХ                     
Договір        ХХХ                     
Найменування будівництва та його адреса: оперативно-технічне обслуговування ПС 10/0,4 кВ                            
Найменування об'єкта: КТП-10/0,4 кВ №, №                           
А К Т № ХХ                           
приймання виконаних будівельних робіт                           
за 01.02.2018 - 01.02.2018 року                           

№ п/п   Найменування робіт і витрат   Обгрунту-вання (шифр і № позиції нормативу)   Одиниця виміру   Кількість   Поточна ціна одиниці виміру, грн.         Виконано   робіт (витрати), грн.   Витрати труда робітників-будівельників на обсяг робіт, люд.год
               Всього   у тому числі         
                  заробітна плата   експлуатація машин та механізмів      
Номер за л. к.                     у тому числі заробітна плата машиністів та робітників, зайнятих на ремонті та технічному обслугованні      Витрати труда робітників, що обслуговують машини, на обсяг робіт, люд.год
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10
   Локальний кошторис №4-1-1 на нижче перераховані роботи                        
   Розділ 1. КТП однотрансформаторна (2 шт)                        
1 / 1   Огляд обладнання КТП (2 рази в рік)   ТР1-14-1-1   підст.   4   14,75   14,75   -   59   3
2 / 2   Технічне обслуговування КТП до 250 кВА   ТР1-13-3-1-ИН   пункт   2   36,1   36,1   -   72,2   3,6
3 / 3   Візуальна перевірка стану заземлення ТП, РП   ТР1-10-10-1   контур   2   24,77   24,77   -   49,54   2,52         
4 / 4   Відновлення написів на обладнанні підстанції без трафарета   ТР1-10-14-2-ИН   100 знак   0,3   97,69   97,69   -   29,31   1,56
5 / 5   Вимірювання навантаження трансформатора   ТР1-10-15-1   трансф.   2   14,04   14,04   -   28,08   1,4
6 / 6   Очищення від пороху і забруднення апаратури низьковольтної шафи КТП   ТР1-13-9-1-ИН   шафа   2   8,96   8,96   -   17,92   1
   Всього прямі витрати по розділу 1                     256,05   13,08
7 / 7   Опис використаних матеріалів  + 2% заготівельно-складські витрати   T_   грн   1   -   -   -   -   -
   Розділ 3. Простій - пробіг бригадного автомобіля (наказ №30 від 17.02.2017 р)                        
8 / 8   Бригадний автомобіль ГАЗ-3307    T_простій 1   год.   2,6   51,23   -   51,23   133,2   -
                     14,86      -
9 / 9   Бригадний автомобіль ГАЗ-   T_пробіг 2   км   16   8,12   -   8,12   129,92   -
                     2,35      -
   Всього прямі витрати по розділу 3                     263,12   -
   Всього по кошторису №4-1-1                     519,17   13,08
I.   Разом прямі витрати      грн.               519,17   13,08
   у тому числі:                        
     - вартість матеріалів, виробів і конструкцій      грн.               -   
     - заробітна плата      грн.               256,05   
     - вартість експлуатації машин      грн.               263,12   
II.   Загальновиробничі витрати      грн.               215,99   1,5696
III.   Кошти на зведення і розбирання тимчасових будівель і споруд      грн.               -   -
IV.   Кошти на виконання будівельних робіт у зимовий (літній) період      грн.               -   -
   Разом вартість будівельних робіт (I + II + III + IV)      грн.               735,16   14,6496
V.   Інші супутні витрати      грн.               -   -
   Разом (I + II + III + IV + V)      грн.               735,16   14,6496
VI.   Прибуток (буд.:2,96, п.н.:2,96)      грн.               43,36   -
VII.   Адміністративні витрати (буд.:1,38, п.н.:1,38)      грн.               20,22   -
VIII.   Кошти на покриття ризиків      грн.               -   -
IX.   Кошти на покриття додаткових витрат, пов`язаних з інфляційними процесами      грн.               -   -
   Разом (I + II + III + IV + V + VI + VII + VIII + IX)      грн.               798,74   14,6496
X.   Податки, збори, обов`язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва (без ПДВ)      грн.               -   -
   Разом (I + II + III + IV + V + VI + VII + VIII + IX + X)      грн.               798,74   14,6496
XI.   Податок на додану вартість       грн.               159,75   -
   Всього по акту      грн.               958,49   14,6496

М.П.   Замовник:                                _____________________  представник замовника                         
      (підпис)   (ПІБ)                  

"___" ____________ 20__ року   
      (підпис)   (ПІБ)                  
« Останнє редагування: 22 Лютий 2018, 15:10:25 від Григорій2 »

Offline mr.Nobody

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
2000 при сьогоднішніх цінах більш менш )
тут вже залежить як рахувати, але РЕМ буде старатись рахунок по максимуму виставити... Щоб говорити про обгрунтованість даної суми, варто добре вивчити кошторис і перелік робіт які він в себе включає)
p/s Якщо і погодитесь на ТО від РЕМу, то слідкуйте, щоб роботи по ТО виконуватись, а не були лише фіктивними ( на папері)...

Offline Григорій2

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
2000 при сьогоднішніх цінах більш менш )
тут вже залежить як рахувати, але РЕМ буде старатись рахунок по максимуму виставити... Щоб говорити про обгрунтованість даної суми, варто добре вивчити кошторис і перелік робіт які він в себе включає)
p/s Якщо і погодитесь на ТО від РЕМу, то слідкуйте, щоб роботи по ТО виконуватись, а не були лише фіктивними ( на папері)...
Розрахунок єдиний по Україні, один, по програмі ІВК для всіх Обленерго
Всього 6 пунктів роботи може бути (див. вище). Якщо з ладу вийде обладнання, аварія, то за гроші Власника додатковий акт про виконану роботу + матеріали
А 2000 грн явно дурниця

« Останнє редагування: 23 Лютий 2018, 07:34:32 від Григорій2 »