Автор Тема: Приэднання новобудови у Броварах  (Прочитано 1335 раз)

Offline Victoriia

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 3
  • Перегляд профілю
Приэднання новобудови у Броварах
« : 02 Січень 2018, 10:32:29 »
Доброго дня!

Прошу допомогти вирішити питання з підключенням багатоквартирного будинку розташованого у м. Бровари Київської обл. за адресою вул. Симоненка Василя, 113а.
Будинок здано в експлуатацію в травні 2016 року. Згідно чинного законодавства, забудовник мав підключити будинок до електричних мереж за постійною схемою протягом 120 календарних днів. Але це так і не відбулося. Наразі, мешканці користуються "тимчасовою" електроенергією з будівельного майданчика, час від часу електроенергію в будинку вимикають.

Підкажіть, будь ласка, в якому статусі зараз питання з підключенням будинку на Симоненка Василя, 113а?
Яким чином власники квартир можуть впливати на вирішення проблеми електропостачання будинку?

Offline ПрАТ Київобленерго

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 51
  • Перегляд профілю
Re: Приэднання новобудови у Броварах
« Reply #1 : 09 Січень 2018, 13:45:48 »
Шановний заявнику!
Відносини щодо приєднання електроустановок об`єктів будівництва до електричних мереж регламентуються згідно з вимогами Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики № 32 від 17.01.2013 (далі – Правила).
Правилами передбачено, що послуга з приєднання до електричних мереж надається на підставі договору про приєднання до електричних мереж. Технічні умови (далі – ТУ) приєднання видаються у разі приєднання нової електроустановки, збільшення електричної потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи модернізації, зміни вимог замовника до надійності електрозабезпечення електроустановки, зміни точки приєднання.
ТУ - комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам, зокрема щодо водо-, тепло-, енерго- і газопостачання, каналізації, радіофікації, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод, телефонізації, телекомунікації, диспетчеризації, пожежної та техногенної безпеки. ТУ на електропостачання регламентують тип підключення, точку підключення, необхідні заходи та умови, які потрібно виконати для підключення до загальних електричних мереж. ТУ визначають необхідні параметри ввідного пристрою, розрахункових засобів обліку електричної енергії і містять вихідні дані для проектування.
З метою приєднання електроустановок багатоквартирного житлового комплексу, частиною якого є і багатоквартирний житловий будинок 113-А по вул. Василя Симоненка в м. Бровари, відповідної потужності та категорії з надійності електропостачання до електричних мереж, замовник будівництва уклав Договір про приєднання до електричних мереж та отримав ТУ. З метою належної організації зовнішнього електропостачання багатоквартирного житлового комплексу забудовнику необхідно повністю виконати умови договору про приєднання до електричних мереж та вимоги ТУ.
Приєднання електроустановок багатоквартирного житлового комплексу, до електричних мереж Товариства буде можливим після виконання замовником будівництва в повному обсязі договору про приєднання до електричних мереж і вимог ТУ, а також введення об’єкта будівництва в експлуатацію у порядку, передбаченому законодавством у сфері містобудівної діяльності.
Одним з основних видів діяльності ПрАТ «Київобленерго» є отримання, передача, розподiл та постачання електроенергiї споживачам на умовах укладених договорiв по тарифах, що регулюються вiдповiдно до чинного законодавства. Питання контролю за термінами виконання замовником будівництва умов договору про приєднання до електричних мереж та вимог ТУ не відноситься до компетенції ПрАТ «Київобленерго».

З повагою, ПрАТ «Київобленерго».


Offline Victoriia

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 3
  • Перегляд профілю
Re: Приэднання новобудови у Броварах
« Reply #2 : 10 Січень 2018, 10:02:13 »
Доброго дня! Замовником та підрядником будівництва житлового багатоквартирного будинку № 113-А по вул.Симоненка Василя у м.Бровари є Товариство з обмеженою відповідальністю "Броварський домобудівний комбінат "Меркурій". Будинок введено в експлуатацію в травні 2016 року у порядку, передбаченому  чинним законодавством. Тобто згідно ст.39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" будинок вже більше року має бути приєднано до електричних мереж за постійною схемою. Тому (враховуючи попередню відповідь) виникли наступні питання.
1) Частиною якого багатоквартирного житлового комплексу є багатоквартирний житловий будинок № 113-А по вул.Симоненка Василя у м.Бровари? (справа в тому, що ТОВ "БДК"Меркурій" в даному районі міста не будував, не будує та не будуватиме будинків, крім житлового багатоквартирного будинку № 113-А по вул.Симоненка Василя, це передбачено проектом)
2) Чи виконав забудовник умови договору про приєднання до електричних мереж та вимоги ТУ? Якщо так, то в які строки можна очікувати приєднання будинку до електричних мереж за постійною схемою? Якщо ні, то які саме умови забудовник не виконав?
3) Яка процедура в разі зміни точки приєднання та/або точки забезпечення тощо: забудовник автоматично отримує нові ТУ та новий договір про приєднання до електричних мереж чи забудовнику необхідно повторно подати заявку на приєдання до ел.мереж, укласти новий договір та отримати нові ТУ?
4) Проти ТОВ "БДК "Меркурій" впроваджено справу стосовно визнання останнього банкрутом, що станеться найближчим часом. Численні звернення співвласників будинку щодо вирішення проблеми електропостачання будинку ТОВ "БДК "Меркурій" (в особі генерального директора Бєліка В.І.) ігнорує (можливо, з вищезазначеної причини). Хто (обслуговуюча організація, Броварська міська рада чи хтось інший) і як саме (цей хтось має написати нову заявку на приєднання даного будинку чи стає правонаступником договіру, укладеного ТОВ "БДК "Меркурій" з ПрАТ "Київобленерго", інший варіант) може вирішувати питання приєднання даного будинку до електричних мереж, коли забудовника визнають банкрутом (що станеться найближчим часом)?
5) В житловому багатоквартирному будинку № 113-А по вул.Симоненка Василя вже більше року на законних засадах живуть (і зареєстровані згідно чинного законодавства) люди, в т.ч., маленькі діти та літні люди. Опалення будинку - індивідуальне, від дахової котельні. Тобто в разі довготривалого припинення електропостачання даного будинку в холодну пору року є велика вірогідність, що котельня та внутрішньобудинкові мережі можуть серйозно постраждати ( а внаслідок цього постраждають і люди, які мешкають у цьому будинку). Хто саме буде нести відповідальність в цьому випадку?
Дуже прошу дати роз'яснення та дякую за увагу!

Offline ПрАТ Київобленерго

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 51
  • Перегляд профілю
Re: Приэднання новобудови у Броварах
« Reply #3 : 11 Січень 2018, 15:53:56 »
Шановний заявник.
1.   За результатами проведеного персоналом Товариства обстеження встановлено, що багатоквартирний житловий будинок, про приєднання електроустановок якого до електричних мереж йдеться у Вашому зверненні, знаходиться на земельній ділянці кадастровий № 3210600000:00:063:2265.
2.   З метою приєднання електроустановок багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Бровари, вул. Київська, 5-ий мікрорайон ІV житлового району, кадастровий № 3210600000:00:063:2265, відповідної потужності та категорії з надійності електропостачання до електричних мереж, між Товариством та  ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій» в серпні 2017 року було укладено і діє Договір про приєднання до електричних мереж невід’ємним додатком до якого є технічні умови приєднання, яке не є стандартним, до електричних мереж електроустановок (надалі –ТУ).
3.   Станом на сьогодні, в ході проведеного обстеження встановлено, що зазначений багатоквартирний житловий будинок, підключений по тимчасовій схемі від електромереж юридичної особи ТОВ «Будстандартінжиніринг». Умови договору про приєднання до електричних мереж та вимоги ТУ ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій» не виконано, зокрема, проектна документація на будівництво зовнішнього електропостачання багатоквартирного житлового будинку, кадастровий номер земельної ділянки 3210600000:00:063:2265, до Товариства на узгодження не надходила. ПрАТ «Київобленерго» не вповноважене відслідковувати терміни та обсяг  виконання забудовником ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій» вимог ТУ. Для роз’яснення питання електропостачання вказаного багатоквартирного будинку Товариство рекомендує мешканцям будинку звертатись до забудовник ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій».
4.   ТУ приєднання видаються у разі приєднання нової електроустановки, збільшення електричної потужності електроустановки внаслідок реконструкції чи модернізації, зміни вимог замовника до надійності електрозабезпечення електроустановки, зміни точки приєднання.
5.   Мешканці вказаного будинку можуть створити об’єднання співвласників (ОСББ, ЖЕК, обслуговуючий кооператив, тощо), що стане колективним замовником послуги з приєднання до електричних мереж.
6.   Щодо питання внутрішньо будинкових мереж повідомляємо, що відповідно до п. 10.2 Правил користування електричною енергією та ст. 322 Цивільного кодексу України власник електроустановок зобов’язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до чинних вимог нормативних документів.
З повагою ПрАТ "Київобленерго".

Offline Victoriia

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 3
  • Перегляд профілю
Re: Приэднання новобудови у Броварах
« Reply #4 : 11 Січень 2018, 22:30:31 »
Доброго дня!

Згідно з листом вих.№ 05/361/9450 від 06.12.2017 Київобленерго надало відмову на звернення вх.№7974 від 24.11.2017 щодо погодження проектно-кошторисної документації № 06-11-2017 (ТУ № К-00-17-0288 від 08.06.2017). Прошу розібратися в ситуації: проектна документація на погодження не надходила чи в її погодженні було відмовлено? І якщо відмовлено, то чому? Також прошу прояснити, які саме умови договору про приєднання до електричних мереж та вимоги ТУ ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій» не виконано (крім погодження проектно-кошторисної документації)?

Дякую за увагу!

Offline ПрАТ Київобленерго

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 51
  • Перегляд профілю
Re: Приэднання новобудови у Броварах
« Reply #5 : 12 Січень 2018, 10:44:47 »
З метою приєднання електроустановок багатоквартирного житлового будинку за адресою: м. Бровари, вул. Київська, 5-ий мікрорайон ІV житлового району, кадастровий № 3210600000:00:063:2265, відповідної потужності та категорії з надійності електропостачання до електричних мереж, між Товариством та  ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій» в серпні 2017 року було укладено і діє Договір про приєднання до електричних мереж невід’ємним додатком до якого є технічні умови приєднання, яке не є стандартним, до електричних мереж електроустановок.
Для роз’яснення всіх питань щодо електропостачання вказаного багатоквартирного будинку, а саме, виконання умов Договору про приєднання та вимог ТУ, погодження проектної документації та ін., Товариство рекомендує мешканцям будинку звертатись до забудовника ТОВ «Броварський домобудівний комбінат «Меркурій».