Автор Тема: Help! Щодо розірвання договору в односторонньому порядку.  (Прочитано 703 раз)

Offline maloj009

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Доброго дня! Допопоможіть будь ласка юридично сприраючись на пункти правил та типового довогору про постачання е\е( далі-Договір) ініціювати розірвання договрору.
 Ситуація наступна, між ПАТ "Київенерго" та орендарем укладено договір. У вересні 2017 року орендар без відома зіжає з приміщення, без належного повідомлення ПАТ "Київенерго" про розірвання договору.
Я, як власник, звернувся з листом до ПАТ " Київенерго" що правовідносини, що виникли між сторонами на підставі даного правочину, регулюються Законом України «Про електроенергетику» та Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – ПКЕЕ). і відповідно до Відповідно до п. 5.4 ПКЕЕ договір про постачання електричної енергії укладається на підставі копії документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення) або копії документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об'єкта).
а так як договор оренди уже розірваний і немає жодних документів які дають право займати дане приміщеня просив до кінця року ініціювати ПАТ "Київенерго" розірвати договірр в одностороньому порядку що дозволено умовами договру.
Казалось все буде добре, але ПАТ "Київенерго" повідомляє що розірвати договір не може бо по даній адресі є акт про порушення складений на орендаря, по якому ще іде судові справи і звісно велика сума по даному акті
Питання хто стикався з такою ситуацією, Чи правомірно зі мною як власником не укладають договір, так як я не маю відношення по даному акту із-за такої ситуації я заручник монопольного становище. Як мені укласти договір мені потрібно електроенергії.
наперед дякую за поради!!!

Offline maloj009

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Регулятор теж не знає відповіді на дану ситуацію???
« Останнє редагування: 22 Квітень 2018, 18:55:04 від maloj009 »

Offline Влад Нечай

• Jr. Member
  • **
    • Перегляд профілю
Питання "Чи правомірно не укладають договір?" не чітке.
Якщо договір ТИПОВИЙ, то він не передбачає одностороннього розірвання, а пункт 6.18 ПКЕЕ передбачає укладання нового договору по обєкту після розірвання попереднього. При цьому ПКЕЕ не містять детальних положень щодо обовязку енергокомпанії реагувати на звернення подібне Вашому. Тому з точки зору ПКЕЕ (правове поле повноважень НКРЕКП) дії енергокомпанії правомірні. А от з точки зору Загального законодавства та Антимонопольного тут є необгрунтована бездіяльність. Але це правове поле суду або АМК.
Якщо рахунок нерадивому оредарю належно виставлено, то розірвання договору (вже недієвому) не створює енгергокомпанії додаткових ризиків для стягнення боргу (через суд).
Важливо знати юридичну адресу орендаря для розірвання договору за згодою сторін, або в судовому порядку.
В Вашому випадку слід звернутись до АМК (для генерації його рекомендації щодо розірвання попереднього договору), або прямо до суду щодо примусового укладання договору. У НКРЕКП нема зброї проти даної ситуації.