Автор Тема: Повідомлення Дніпрогазу з приводу нарахування пені  (Прочитано 7846 раз)

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Дякую за відповідь НКРЕКП як контролюючому органу.
Кожен громадянин України згідно Конституції України, має право на висловлення думок, та поглядів, от і я хочу висловитись з приводу наданої відповіді. Відповідь я б хотів сказати так, що вона  надана шаблонна так як відповідає ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» так і відповідає НКРЕКП спираючись на чинні нормативно правові акти, тобто апелюють нормативно-правовими актами, а у творених проблем по суті не вирішується.
От наприклад є проблема в роботі «особистих кабінетів» не має можливості завантажити рахунок.
Відповідь яку надає НКРЕКП
Відповідно до інформації, наданої ТОВ «Дніпропетровськгаз збут», у зв’язку з технічними роботами в особистих кабінетах споживачів газу на деякий час була відсутня можливість завантаження рахунка за природний газ, використаний минулого місяця.
Шановні, я все розумію, але чомусь дуже часто виникають такі проблеми у Постачальника з приводу роботи «особистого кабінету» наприклад не має можливості отримати в «особистому кабінеті» інформації з приводу річного споживання газу за 2017 рік., да по місячно є можливість отримання інформації, а річного показника споживання газу не має, а це є головне бо потім виникає багато розбіжностей, та Споживач може отримати «штучний борг»
Хочу також нагадати, що такі часті збої в роботі системи роботи «особистого кабінеті» є порушенням Постачальником Постанови НКРЕКП №2500 де записано, що через «особистий кабінет» Споживач отримую будь яку інформацію з приводу отримання інформації по газу та фінансам.
Але є інформація слідуюча, зараз за вікном березень, а рахунку роздрукованого не принесли навіть за січень, це що теж технічні збої в роботі працівника з боку Постачальника?
Також НКРЕКП зазначає
  Таким чином, у разі сумніву споживачів природного газу щодо правомірності нарахувань за надані послуги з газопостачання вони мають право звернутись до газопостачального підприємства для проведення звірки витрат газу, нарахувань та оплат по особовому рахунку та отримати відповідні детальні роз’яснення по нарахуванням.
Чому Споживач повинен ходити до Постачальника в 21 столітті з бумажняними роздруківками, стояти в черзі, якщо дане розрахування можна  здійснювати за допомогою «особистого кабінету» він же й для того й призначений.
Я висловив свою думку та вважаю, що такі проблеми існують не тільки у мене як побутового Споживача а й у інших…..


 


Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Знайшлась дуже цікава стаття
https://ubr.ua/finances/skoro-haz-budem-izmerjat-ne-v-kubicheskikh-metrakh-a-v-dzhouljakh-ukrtranshaz-3866872
"Украина должна перейти от старых советских стандартов к новым, принятым в странах ЕС. Например, если мы сейчас измеряем газ в кубических метрах, то в будущем перейдем на энергетические единицы - в МДж или кВт*ч или Гкал", - отметили в пресс-службе.

Хотілось би отримати інформацію як побутовому споживачу, а коли побутовий споживач матиме можливість на встановлення індивідуального лічильника на кожну батарею в  будинку і буде сплачувати не за спожиті куби газу, а сплачувати за спожиті Ггкал?

Offline Влад Нечай

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 124
  • Перегляд профілю
Плани стосуються не встановлення лічильників теплової енергії на кожну батарею, а формування ринкової ціни на природний газ, співставленої з індивідуальною калорійністю газу, виміряною в точці входу в дану розподільчу мережу. Споживач платитиме не за куби, а за комбінацію куби*Калорійність, приведену до однієї з енергетичних одиниць.

Offline Yevgeniy

 • Jr. Member
 • **
 • Повідомлень: 52
  • Перегляд профілю
Знайшлась ось така цікава стаття, де була висловлена думка  експертом в галузі газопостачання

Облік газу в кубометрах - це радянська практика, яка збереглася тільки для однієї категорії споживачів - побутових. Лише для них ціна на газ встановлена без урахування його калорійності, енергетичної цінності. Оплата газу в енергетичних одиницях для побутових споживачів дозволить завершити черговий етап реформ і виправити цю несправедливість.
Споживачі газу в Харківській області, які отримали в лютому газ із газорозподільної станції (ГРС) Киселі, вилучили з кубометра газу енергію в розмірі 10,87 кВт•год.
Клієнти Чернівцігазу, які отримали в той же період газ із  ГРС Черешенька з такого ж кубометра газу, видучили  менше енергії - 10,26 кВт•год. При цьому і ті й інші побутові споживачі платять за кубометр газу однакову ціну. Навіть в межах одного населеного пункту кількість енергії, отриманої з одного кубометра газу, може відрізнятися, адже газ різний, він надходить із різних джерел - це різні українські родовища, імпорт з різних країн.
Кубометр газу, кубометр дров, кубометр води - звична система вимірювання. Тільки кубометр дубових дров значно дорожче соснових. А кубометр мінеральної води буде коштувати в десятки разів дорожче, ніж кубометр води з-під крана.Так що не так з газовими кубометрами?
Облік газу в кубометрах - це радянська практика, яка збереглася тільки для однієї категорії споживачів - побутових. Тільки для них ціна на газ встановлена без урахування його калорійності, енергетичної цінності.
Оплата газу в енергетичних одиницях для побутових споживачів дозволить завершити черговий етап реформ і виправити цю несправедливість.
Зазначу, що домогосподарства вже готові до таких нововведень. З березня минулого року всі клієнти - побутові споживачі газорозподільних компаній групи РГК отримують в рахунках дані не тільки про обсяг спожитого газу, а й кількості отриманих енергетичних одиниць. Тому для них перехід до нової методики розрахунків не буде чимось новим.
Вони також мають можливість простежити, звідки до них в будинок надходить газ - для цього на сайті всіх газорозподільних компаній працює розділ "Маршрути транспортування газу", де можна за номером маршруту подивитися шлях, який пройшов газ до будинку.
Точно так же клієнти газорозподільних компаній можуть дізнатися про калорійність газу. Щомісяця вони на своїх сайтах в розділі "Якість газу" надають споживачам інформацію про середньозважені значення теплоти згоряння природного газу та інших його характеристик. Вся ця інформація відкрита і доступна кожному клієнту газорозподільних компаній протягом останнього року.
Хочу зазначити, що нововведення дозволить розвінчати міф про те, що газ - найдорожче паливо. Побутові споживачі зможуть самі переконатися, що в перерахунку на кіловати енергія, отримана з газу, залишається найбільш доступною. Один кВт•год, отриманий з газу з ГРС Киселі, коштував клієнтам Харківгазу менше 65 копійок. Це на 25 копійок дешевше електричного кіловата при споживанні до 100 кВт•год на місяць і більше ніж на 1 грн дешевше - при споживанні понад 100 кВт•год на місяць.
Після переходу до оплати за енергетичні одиниці споживачі зможуть зіставляти вартість різних видів енергії. І вибирати більш дешеві енергоносії для своїх цілей.
Для переходу на оплату газу в енергетичних одиницях не потрібно ніякого додаткового обладнання - щоб порахувати енергетичну цінність газу, досить знати його обсяг в кубах, приведений до стандартних умов і середньозважене значення вищої теплоти згорання. Формула розрахунку дуже проста:
Vc × Hcз = E, де
E - обсяг (кількість) енергії газу, кВт•год
Vc - об'єм газу, приведений до стандартних умов, м3
Hcв - середньозважене значення вищої теплоти згорання газу кВт•год/м3.
Зазначу, що в ЄС вже давно діє така система обліку і там ніхто не міняв звичайні побутові лічильники на спеціальні вузли обліку, що вимірюють спожитий газ в енергетичних одиницях. Європейські домогосподарства ведуть облік газу в кубах, а розраховуються - за спожиту енергію з урахуванням калорійності газу.
Розрахунки за газ в енергетичних одиницях вже давно працюють для промисловості і всіх комерційних споживачів. Так що можливий переклад побутових споживачів на нову систему підрахунку не буде чимось кардинально новим для продавців газу.

В мене наприклад як у побутового Споживача, виникає запитання, а чи виграє від цього Споживач фінансово, чи буде він в разі таких змін сплачувати менше за газ? 

Offline Алена Владимировна

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 23
  • Перегляд профілю
Навіть намагаюся в це прочитане вникнути... і думка про те, що нас роблять дурнями не покидає з моменту змін у газопостачальних конторах.
Для того, щоб кудись переходити, щось вводити треба не тільки написати, щоб люди прочитали, а щоб люди відчули на собі оце всі покращення!!! Ви насправді думаєте, що нас в черговий раз приведуть до шляху - все нове, це на користь та захист...?
Мабуть газ в нас самий якісний, що за личені хвилини все закіпає, обігріває і не смердить... як наче мазут підливають та сірники гаснуть від тільки до підноса підпалювання конфорки... це все повна чергова "на вухи локшина"... не має віри - бо це все брехня!
Для переходу на оплату газу в енергетичних одиницях не потрібно ніякого додаткового обладнання - щоб порахувати енергетичну цінність газу, досить знати його обсяг в кубах, приведений до стандартних умов і середньозважене значення вищої теплоти згорання.
А як бути з приладом, який покажить ці стандартні умови?! Теплота згорання...сміх та й годі... ото "розводять"