Автор Тема: Нарахування перевищення договірних величин юридичним споживачам  (Прочитано 1542 раз)

Матильда

  • Гість
У зв'язку із втратою чинності Закону України про електроенергетику (за виключенням декількох статей), чи має право Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом виставляти рахунки споживачам за перевищення договірних величин споживання електричної енергії? Дякую за відповідь.   

Провокашка

  • Гість
Читайте договір. Допоки в ньому буде відповідне положення нарахування буде обгрунтованим. В умовах повноцінного ринку обсяг перевищення контрактної величини буде вважатись купленим не у контрактного постачальника , а на балансуючому ринку. Й мені здається, що там ціна буде істотно більше двократної контрактної.

Матильда

  • Гість
Тобто, за наявності декількох договорів в різних обленерго, в одному випадку можна не сплачувати надані рахунки за перевищення, посилатись на відміну статей, оскільки в договорі зазначено про необхідність сплати підвищеної вартості у разі перевищення відповідно до ст.  Закону України про електроенергетику, в другому випадку треба сплачувати ( в договорі вказано про необхідність оплати в двократному розмірі), а в третьому можна подумати, бо в договорі прописано "... сплачує подвійну вартість відповідно до ст.26 Закоу України про електроенергетику"? Хотілося б почути думку регулятора з цього приводу. Споживачі тепер в залежності від місцезнаходження мають працювати в різних умовах, а це вже схоже на нерівномірність у доступі до монопольних послуг...

Offline allrighter

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю
Приєднуюсь до питання. Дійсно, хотілося б дізнатися про позицію регулятора. Наразі, я так розумію, все залежить від формулювань додатків договорів  про постачання е/е в різних постачальників.

Offline Mary

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 8
    • Перегляд профілю
Теж приєднуюсь до запитання. Чекаємо відповіді регулятора...

Offline Провокашка

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 23
    • Перегляд профілю
Текст Закону в Прикінцевих положеннях кострубатий, тому не радила б Регулятору коментувати чуже творіння.
А по суті:
в Прикінцевих положеннях, в пункті 13 є абзац:
До дати запровадження двосторонніх договорів, ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку постачальник універсальних послуг купує електричну енергію для постачання споживачам відповідно до Закону України "Про електроенергетику", а ціни, за якими постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії побутовим споживачам, встановлюються Регулятором.

Це положення формує додаткові зобов'язання постачальника в частині забезпечення відповідності договірного обсягу закупівлі/споживання. Це дає підстави в існуючих договорах зберігати додаткову вартість перевищення договірної величини споживання для споживачів.

Offline allrighter

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 4
    • Перегляд профілю
не таке воно  й чуже:
"З метою приведення законодавства України у відповідність до вимог «Третього пакета» енергетичного законодавства ЄС протягом 2015 – 2016 років за активної участі НКРЕКП за підтримки Секретаріату Енергетичного Співтовариства було розроблено проект Закону України «Про ринок електричної енергії України»
Це витримка з річного звіту регулятора за 2016р.
Стверджувати, що це був грім серед ясного неба, мабуть, все ж некоректно.
Тому все ж таки сподіваюсь почути не на висновки, а хоча б  позицію регулятора.

Offline olzet977

  • Newbie
  • *
  • Повідомлень: 5
    • Перегляд профілю
Приєднуюсь до запитання, воно актуальне, особливо для підприємств, які надають ЖКП ! Необхідно почути думку регулятора та роз'яснення. Оскільки, таке мовчання дає "зелене світло" РЕСам підставу для відмови у внесенні змін до договорів!