Автор Тема: Зміни в оплаті за газ для побутових споживачів  (Прочитано 426 раз)

Василий Иванович

  • Гість
На сайті ПАТ “Дніпрогаз” від 23.02.17 розміщена дуже цікава стаття  https://104.ua/ru/gas/id/scho-take-energetichni-odinici-21370  в якій закріплено, що Споживач, зможе власноруч  прорахувати скільки енергії ним розходується для обігріву оселі та приготування їжі. В свою чергу Постачальник посилається на НКРЕКП як контролюючий орган, яким була розроблена Постанова № 84 від 26.01.17 http://www.nerc.gov.ua/?id=23448

Уважно перечитавши Постанову, а особливо пояснення до данної Постанови НКРЕКП №84 виникає дуже багато цікавих запитань.

В пояснювальній записці навіть сам автор Постанови, вказує на те, що є недоліки в данній Постанові, що не має  можливості визначати обсяг природнього газу  за одиницями енергії, тобто оператор ГРМ виконує не в повній мірі свої повноваження перед Споживачем. Такоє НКРЕКП наголошує, що Споживач має можливість  в платіжних документах бачити поряд зі спожитими кубами газу, бачити  скільки спожито газу в енергетичних одиницях.

Запитання до НКРЕКП, як контролюючого органу, а яким чином Споживач може бути впевнений, що вказані енергетичні одиниці підпадають дійсності? Може вони  завищені?
Да Постачальник красиво пише на своєму  сайті, що якщо Споживач отримує газ низької енергетичної калорійності то і сплачує він більше. А як Споживач на практиці буде знати яка реальна калорійність газу повинна бути, в Споживача по домовлодінню не встановлено контролюючих приладів які б фіксували  якість газу.

Звертаюсь, до НКРЕКП як контроюючого органу, з пропозицією, на законодавчому рівні закріпити, та забов’язати Постачальника встановлювати по домоволодінням прилади контролю, щоб Споживач мав можливість бачити реальну  якість енергії газу.

vovo

  • Гість
Доброго дня, дане питання на цьому ресурісі навряд чи змусить ставити прилади контролю всім, а також подавати на розгляд будь який закон України...
По суті питання можу сказати, що 10 різних показників і ви переводите метри в калорії і т.д.
Для визначення власнику своїми силами оператор ГРМ змушений кожному вказати в особистому кабінету маршрут транспортування газу від - місця де офіційно йде вимірювання якості газу (визначається теплота згорання) до газоспоживаючого обладнання споживача. Далі чиста математика і споживання як по об'му так і по калорійності.
 Це вже реалізовано має бути... :o

Провокашка

  • Гість
А я думаю пропозиція слушна, але з уточненням - споживачу можна надати можливість контролювати фактичну якість газу на його обєкті, але в рамках задоволення його ініціативи й за його гроші. Я, як споживачка газу в побуті розумію ціну таких "понтів" й за пріоритетністю відношу  проблему  відхилень калорійності газу до 60-ї позиції в ряду різних ризиків.

Алена Владимировна

  • Гість
Щось стає спекотно...
По темі...
Все порахували, все нарахували, все накидали, розкидали, читаю, дивлюся на все це – і ось що думаю, ну як ще можна Споживача завести в кут, та ще на цьому заробити купу грошей.
Інформація розрахована саме для омани Споживача, скільки народу будуть сидіти і рахувати по оцім Хформулам та
користуватися методичками за 2004 рік!
На які прилади це прописано, на яку якість газу розраховано, невже на того, який зараз чи то гріє, чи то зігріває, чи то просто горить синім полум'ям?!
Трішки думок, якщо кожен зараз власник в приватному секторі, економить, котли мають свою економічну спрямованість, і кожен приватник економить як може, а як може - це, на своєму прикладі, взимку - температура в квартирі була +18, це теплі шкарпетки, вовняні кофти, ну і ще ряд речей, що допомагають вижити в зимовий період економії), і це можна назвати стандартними умовами.
А ще саме цікаве, так це кВт в розрахунках, це ж скільки електроенергії розраховано на потребу опалювального котла, ото п*єзо що ціркає поки повітря вийде…
Хто небудь перевіряв у домівках якість газу? Мабуть тільки мріють це зробити… а все прописано про стандартні умови…760 мм.рт.ст))))
Ще дуже цікаве нововведення, нарешті через 9 місяців побачила контролера, так показники зараз записують, та враховуються до отіх сотих кубів, і це вже нагадує ціни у супермаркету – найкраща ціна і тільки зараз 999.99 грн.
Те що набігало, та ще біжить, вже є одиниця кубу))
А ми все, як чесні Споживачі, округлюємо, округлюємо...нам не вірять, а раптом куб не додамо)))
Що ще нам очікувати?
Щоб все це вводити та бути перед Споживачами щирими))) – встановлюйте у кожну домівку прилад, який буде це все фіксувати, це справа Держави, та тих, хто розводить оцей примарний міраж піклування за збереження та якість якісного газу, що поставляється.