Автор Тема: Яка правомірність забудовника? Тиск на інвесторів шляхом непідключення до електр  (Прочитано 234 раз)

Offline Вітtia

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Добрий день! Знаючі люди ,підскажіть таке питання та розібратись правильно в ситуації. Я як інвестор придбав квартиру в новобудові в одному із сіл під Києвом. Квартиру здали в експлуатацію,але не провели ніяких комунікацій. 4 рік живемо з неврегульованими відносинами з забудовником. Коли ми брали ключі від квартири забудовник завіряв що скоро а саме через місяць подадуть газ і електрику. Потім через деякий час прийшов новий менеджер,що теж як попередні обіцяв скорше підключення мереж. Але пройшло 3 роки ні мереж ні яких сподвижок немає,а є неврегульовані відносини в площині тарифікації та оплати послуг. За електрику просить оплатити кв в два рази більше чим є нормативи прийняті. Договора ніякі не підписували з забудовником на отримання електрики. Тепер по його цифрам та ізза його невчасного підєднання до мережі виставляє мені борг. Зараз каже що буде приєднання електрики до квартир без боргів,а ті що є борг буде просити київобленерго не приєднувати до мережі боржників. Чи має право так поступати забудовник.Я з ним намагався врегулювати тарифний пакет по електриці яку він нам надавав але він не хоче і слухати. Хоче попереднє керівництво на словах говорили що тарифи будуть згідно сітки тарифних планів. Чи можу я сам звернутись в київобленерго з заявою на підключення до мереж?

Offline Григорій

• Hero Member
    • Перегляд профілю
... Договора ніякі не підписували з забудовником на отримання електрики. Тепер по його цифрам та ізза його невчасного підєднання до мережі виставляє мені борг.

Зараз каже що буде приєднання електрики до квартир без боргів,а ті що є борг буде просити київобленерго не приєднувати до мережі боржників. Чи має право так поступати забудовник

Чи можу я сам звернутись в київобленерго з заявою на підключення до мереж?
РЕМ підключає об'єкт (багатоквартирний будинок, окремий будинок...)
Так що не включити вашу ввартиру не має права.
А от по факту забудовник може домовитись з РЕМ,щоб вам не підключили шляхом не поставити лічильник, не приєднати провода...
Тоді в Обленерго, ДЕН, суд...
« Останнє редагування: 13 Липень 2017, 11:52:16 від Григорій »

Offline Вітtia

• Newbie
  • *
    • Перегляд профілю
Дякую.
А на якій підставі він може домовитись з ресом? Яка форма домовленості і чи має правову силу мати такі домовленості?
Заходив до відкритого вікна та запитував по справі. Дівчина сказала  що продавати електрику не має права забудовник але каже що і підключити без забудовника мою квартиру не можуть,бо жек має видати якусь довітку по боргам. Питаю що за довітка не каже. Получається замкнутий круг. Продавати  забудовник ел-ку не має права за будьякою ціною,в моєму випадку в два рази більшу сітки. Рес не підключає бо є якась довітка яку жек забудовника не дасть. Хоча коли газ підключають ніякі довідки про борги не вимагають і в облгазі не оперують.
Якась кругова порука...

Offline Григорій

• Hero Member
    • Перегляд профілю
Дякую.
1. А на якій підставі він може домовитись з ресом?
2. Яка форма домовленості і
3. чи має правову силу мати такі домовленості?
1-2 знайомство/родич там/хабар...
3. ні
Я писав вище: звертайтесь в ДЕН, захист споживачі (в т.ч. ел.ен.), в суд

Offline Провокашка

• Sr. Member
    • Перегляд профілю
На стадії будівництва є основний інвестор (наймає забудовника) та співінвестори( покупці окремих квартир).Проектування будинку та виконання погоджених проектних рішень забезпечується договорами інвесторів та забудовника.
Електрична енергія, що споживається в період будівництва вимірюється обліком будмайданчика та оплачується за промисловими тарифами (в червні була 2 грн 17 коп). Для забудовника та інвесторів це не купівля-продаж ел-ї, а складчина на оплату "будівельного споживання" ел-ї.
Ситуація змінюється після здачі будинку в експлуатацію. Договір інвестиції має завершитись, договір про постачання ел-ї на будмайданчик має бути завершений (розірваний, з врегулюванням усіх взаємних зобов'язань, в тому числі по "складчині за ел-ю"). Замість нього може з'явитись одна з альтернативних форм відносин щодо користування ел-ї, зокрема:
- юридична особа ОСББ, або уповноважений більшістю співвласників управляючий (ЖЕО) укладає договір про постачання на площадку вимірювання "населений пункт" (за відповідним зниженим дотаційним тарифом) та окремо на площадку вимірювання "комерційні приміщення" (промисловий тариф). Відносини в "населеному пункті" також не є купівлею-продажем ел-ї,  це складчина на оплату спожитої по загальному лічильнику ел-ї (проект постійних ТУ може передбачати такий облік). При такій формі відносин окремий мешканець одноосібно не може укласти договір про користування ел-єю з енергокомпанією(розділ 12 ПКЕЕ);
- якщо постійні ТУ не передбачають загального обліку, то юридична особа ОСББ, або уповноважений більшістю співвласників управляючий (ЖЕО) укладає договір про постачання на площадку вимірювання "технічні цілі будинку та освітлення місць загального використання", а електропостачання квартир здійснюється по індивідуальних договорах мешканців з енергокомпанією та по індивідуальних квартирних обліках).
З Ваших пояснень не зрозуміло деталей взаємовідносин.
Трансформація першої форми в другу, або "гібрид відносин" законодавчо недостатньо врегульовані, тому стверджувати про неправоту ЖЕО поспішно.

Offline exkaliburniys

• Sr. Member
    • Перегляд профілю
Я думаю краще заплатити борг якщо дійсно будинок підключать по постійній схемі. Правда є такий ньюанс, що забудовник просто хоче щоб борг йому заплатили, а коли підключать і сам не знає))
Домовитись з обленерго він не зможе- не той рівень і обленерго на нього все одно, але напартачити мабуть зможе, хоча це дуже тупо. В проекті занизить Вашу потужність або включить в якусь 10-ту чергу підключення. Але якщо ось-ось підключать, то в проекті все вже погоджено і забудовник нічого зробити не зможе. Із-за боргів обленерго не зможе підключити "весь" будинок і тільки.
Юридично все вирішує тільки Ваш договір із забудовником або купівлі-продажу.