Автор Тема: Держенергонагляд, чому приєднання нестандартне?  (Прочитано 1756 раз)

samsung777

  • Гість
Доброго дня. Зробила заявку у Вінницяобленерго на підвищення потужності до 30 кВт 0,4 кВ (трифазне) - другий ступінь потужності. Приватний будинок у сільській місцевості. Існуюче підключення 3 кВт 220В (однофазне). В шести метрах від будинку проходить повітряна лінія 0,4 кВ (трифазна).
Я вважаю, що точкою забезпечення потужності має бути прийнята найближча опора повітряної лінії, що стоїть в шести метрах від будинку, опираючись на п. 1.7.1 Постанови НКРЕКП від 17.01.2013  № 32 Для визначення типу приєднання (стандартне приєднання або приєднання, яке не є стандартним) за точку забезпечення потужності приймається найближча точка в існуючих (діючих) електричних мережах (повітряна лінія, трансформаторна підстанція або розподільний пункт) електропередавальної організації ступеня напруги, що відповідає ступеню напруги в точці приєднання.

Однак спецаліст Обленерго Турлюк, а також в.о. директора технічного Серб вважають, що точкою забезпечення потужності має виступати не найближча опора з повітряною лінією відповідного ступеню напруги 0,4 кВ, а трансформаторна підстанція ТП-10/0,4 кВ №37, яка знаходиться на відстані більше 300 метрів від мого будинку. Відповідно підключення вони вважають нестандартним із випливаючою звідси необхідністю встановлення трансформатора за мій рахунок. Таку відповідь я отримала на свою заяву від 10.05.2017 р. у листі №4353 від 25.05.2017р. Цитую: У Вашому випадку точка забезпечення потужності прийнята (визначена) в РУ-10 кВ ТП-10/0,4 кВ №37. У своїх висновках вони опираються на якесь роз'яснення НКРЕКП, що для споживачів другої категорії потужності відстань потрібно рахувати не до найближчої опори повітряної лінії відповідного ступеню напруги, а саме до трансформаторної підстанції.
Прошу відповіді, чому ці фахівці приймають точкою забезпечення потужності РУ-10 кВ, якщо я замовляю 0,4 кВ? І що це за роз'яснення НКРЕКП, на яке вони опираються, але повідомити мені його номер не хочуть?
Також у своїй відповіді дані фахівці сформулювали дивну фразу: ступень напруги в точці приєднання (0,4 кВ) та ступень напруги в точці забезпечення потужності (10 кВ) не збігаються.
Я не розумію цієї дивної фрази, як і куди мають збігтися точки з різними ступенями напруги 0,4 кВ і 10 кВ, адже 10 кВ я не замовляю, і ступінь напруги 10 кВ мене не стосується.
Прошу відповіді, чому з відповіді ПАТ Вінницяобленерго випливає, що ступені напруги в в точці приєднання і в точці забезпечення потужності різні (не збігаються), якщо Ступінь напруги – це одне з номінальних значень напруги, що використовується у відповідній електричній мережі (ДСТУ 3465-96), і її величина незмінна?

Факти такі: найближча точка відповідного ступеню напруги 0,4 кВ в шести метрах від будинку. На яких підставах точкою ступеню напруги визначена підстанція РУ-10 кВ?

Якщо дані фахівці порушують моє право на стандартне приєднання, прошу реагування до керівника ІКЦ ПАТ Вінницяобленерго.

samsung777

  • Гість
Всім дякую. Питання вирішилось на мою користь.