Автор Тема: Неправомірні дії Дніпрогаз  (Прочитано 8410 раз)

Алена Владимировна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #30 : 11 Травень 2017, 16:44:05 »
Мабуть всі вже не тільки чули а вже і бачили новий черговий тариф, щось я не побачила семе на форумі радість самого НКРЕ! Щось немає Постанови КМ - щоб ми нарешті зраділи від невтомної праці наших дуже турботних за наше життя!
А де квітанціі за березень від Постачальників...?! Досі рахуємо самі... а ви бачили як вам вже перерахували ваши розрахунки... ось, ось в тому і річ... саме борги... борги... і це ще не останній розрахунок на користь ... а на чию користь?!)))))))))

Цены для населения с 1 апреля 2017 р.

Постановлением КМУ №187 от 22.03.2017 г. установлены:

Цена на газ, по которой НАК "Нафтогаз Украины" продает/поставляет природный газа для бытовых потребителей (и ТКЭ для нужд населения) - 4942 грн за 1000 куб.м (включая 1,917% торговой наценки НАК «Нафтогаз Украины») без учета НДС.
Торговая наценка ПСО-поставщика, который - не более 2,5%.
В результате стоимость газа как товара, без учета платы (тарифов) за услуги распределения и транспортировки и НДС, составляет 5065.55 грн. за 1000 куб.м.

Вместе с тарифом на распределение и транспортировку (732,70 грн.), и с учетом НДС (1159,65 грн.) розничная цена газа для населения составляет 6957.90 грн. за 1000 куб.м.

6.9579 грн. за куб.м    цена газа для бытового потребителя с учетом НДС с 1 апреля 2017 г.
В случае роста более чем на 10% цены импортного паритета (определяется формулой в п. 13 постановления), цена на период с 1 октября 2017 г. по 1 апреля 2018 г. будет увеличена до уровня паритетной.

Так це ще не все покращення? Ото буде рівень парітетності!!!)))

Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #31 : 12 Травень 2017, 10:41:33 »
В доповнення до всього хотів би добавити на форум ось таку цікаву новину:
Починаючи з 1 квітня 2017 року вартість природного газу як товару для населення, без урахування тарифів на його транспортування і розподіл (доставку до споживача), буде знижена на 13%. Про це повідомила заступник директора Департаменту з регулювання відносин у нафтогазовій сфері Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, передає УНІАН.

Зазначимо, що наразі ціна на газ для населення становить 6879 гривень за 1 тис. кубометрів.

"У структурі ціни для побутового споживача тариф на транспортування і розподіл складає 13%, все інше – це ціна "Нафтогазу". Після накладення спецзобов'язань (згідно з яким "Нафтогаз" повинен буде постачати газ для населення до 1 квітня 2018 року), з 1 квітня дійсно ця ціна буде знижена на вартість транспортування", – відзначила Кривенко.

За її словами, в результаті прийнятого 28 березня рішення НКРЕКП про розподіл тарифу на газ для кінцевого споживача – на вартість газу як товару і на ціну доставки, споживачі зможуть обирати собі постачальника, які будуть конкурувати між собою, пропонуючи нижчу ціну газу як товару. Водночас, вартість доставки палива матиме фіксоване значення.

"Відділення вартості транспортування газу від його ціни як товару несе ряд переваг для побутового споживача. Наприклад, споживач зможе обирати собі постачальника. На сьогодні у нас працює близько 40 ліцензіатів у сфері постачання газу", – повідомляють у НКРЕКП.

Прочитавши все вище сказано цікаво виходить, що якщо прорахувати ціну, що вона знизиться на 13 % від сьогоднішньої ціни на газ то ціна на газ складатиме 6,08 грн, а на ділі ж вийде так що споживач з урахуванням транспортування сплачуватиме  6,95 грн що місяця.

Цікаве виходить зниження ціни на газ....

Також мене наприклад як побутового Споживача, турбує питання, чому Постачальник газа  "Дніпрогаз" , Дніпрогаз збут" не виконує своїх прямих доручень які покладені на нього Постановою НКРЕКП 2500, та не доносить до Споживачів інформацію, яку він повинен доносити це його прямий обов'язок згідно данної Постанови НКРЕКП доносити інформацію до Споживача, не надає роз'яснення, як сплачувати Споживачу за газ згідно нових нововведень.

Також мене, як Споживача турбує чому ми Споживачі  обмежені в правах, ми не маємо можливості зкачати рахунок за сплату за газ починаючи з березня місяця.
 
Окрему увагу хотіб би звернути на ось цей абзац:


"Відділення вартості транспортування газу від його ціни як товару несе ряд переваг для побутового споживача. Наприклад, споживач зможе обирати собі постачальника. На сьогодні у нас працює близько 40 ліцензіатів у сфері постачання газу"

Прочитавши все та перерахувавши то виходить що 40 ліцензованих постачальників газу це є "облгази" та їх підструктури "газзбути" Якщо уважно все перерахувати то їх в цілому виходить 40 одиниць.
« Останнє редагування: 12 Травень 2017, 10:43:19 від Yevgeniy »

Нечипорук В.

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #32 : 12 Травень 2017, 11:41:36 »
Зазначена Вами інформація застаріла, а зміни не відбулись (набула чинності постанова НКРЕКП від 10.04.2017  № 494).
За посиланням http://www.nerc.gov.ua/data/filearch/litsenziini_reestry/perelik_gaz.pdf
можете побачити кількість та склад постачальників природного газу на останні дати. Це всі потенційні конкуренти з постачання газу й для населення, якщо відбудуться необхідні зміни законодавства.

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #33 : 12 Травень 2017, 21:10:33 »
Доброго вечора, усім читачам моєї теми, давно я сюди не заходила, але бачу, що моя тема б'є рекорди і тут вже почала добавлятись від корситувачив форума різна інформація. Кожна думка важлива, кожна думка цікава..

Попереднім читачем навіть викладено документ, скільки в нас існує потенційних постачальників газу, якщо приймуть зміни в законодавство.. виникають  тільки питання а приймуть? Поки що  це все на бумазі, а бумага як кажуть все стерпить.

На сьогоднішній день, а я знову і знову повертаюсь до головної теми це проблеми з "Дніпрогаз" та "Дніпрогаз збут" монополіст як чинив так як хотів так і чинить, в дорахування до всього про що я писала, з початку, ще добавилось те, що в "особистому кабінеті" Постачальник почав анульовувати декотрі по місячні данні які стосуються сплати та споживання кубів.

Не зважаючи ні на що, Постачальник знову і знову порушує Постанови НКРЕКП 2498 та 2500 та ігнорує Споживача

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #34 : 17 Травень 2017, 12:07:46 »
Знову і знову заходжу на форум НКРЕКП, та намагаюсь отримати від них відповідь, та побачити реальні дії, які будуть направлені на те щоб "поставити на місце" монополіста в особі "Дніпрогаз" та "Дніпрогаз збут", але бачу що не має результату з боку контролюючого органу НКРЕКП який повинен слідкувати за монопольними організаціями та карати їх за монопольні протиправні дії, адже нагляд та контроль за монополістами в сфері енергетики та газопостачання з 2016 року покладено на НКРЕКП, але поки що жодного результату...

З приводу того, як зараз працює монополіст Дніпрогаз, та Дніпрогаз збут, то хочу сказати слідуюче, Постачальник знову не бере до уваги докази, які я надаю як Споживач , для того щоб довести, що борг який існує виник штучно через монопольні дії Постачальника. Дніпрогаз збут в свою чергу відмовляється переглядати штучний борг, який виник з його вини та знову чинить протиправні дії.

Для того, щоб чітко прояснити фінансову картину яка склалась, я навіть в супереч своїм інтересам, вимушна була відмовитись від соціальної виплати яку я отримувала кожного місяця, але навіть це не допомгло маніпулювання фінансовим станом, який відображається в "особистому кабінеті" як відбувалось так і відбувається, штучний борг як був так і залишається, а монополіст як чинив протиправні дії так і чинить.

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #35 : 27 Травень 2017, 21:42:09 »
Доброго вечора, всім хто цікавиться моєю темою створеною на форумі НКРЕКП... "газова-сага" продовжується...

На сьогоднішній час, монополіст в особі "Дніпрогаз" "Дніпрогаз збут" як порушував права так і порушує ігноруючи Постанови НКРЕКП.

Мню було зроблено офіційне звернення до Постачальника, в якому я наголошувала на тому, що, я як Споживач маю право на отриманння контролерської карти ( ксерокопії), щоб чітко розібратись, які показники куб/м газу фіксував контролер коли приходив з контролерської перевіркою.

Постачальник в своїй відповіді, як кажуть був   у "власному стилі" Відповідь просто приголомшива, та про це повинен знати кожен Споживач, виясняється, що контролерська карта- це документ як вважає Постачальник в своїй відповіді на моє звернення, на який Споживач не має права вимагати бо він є тільки для внутрішнього користування і все, Споживач не має право на ознайомлення з данними по своєму домоволодінню в контролерській книгі.

Грубе порушення прав Споживача Постачальником- монополістом, виявляється в данному випадку в тому, що Постачальник "Дніпрогаз збут" порушує  норми Постанови НКРЕКП №2500 в якій вказано, що Споживач в праві згідно данної Постанови НКРЕКП вимагати від Постачальника інформацію, яка стосується фінансів, спожитих кубів газу та інше.

В мене знову є запитання до НКРЕКП, як до контролюючого органу, Чому контролюючий орган НКРЕКП не слідкує за тим, як виконують монополісти Постанови які розроблені НКРЕКП? 
« Останнє редагування: 27 Травень 2017, 21:47:54 від Ірина Ігорівна »

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #36 : 31 Травень 2017, 09:56:01 »
В доповнення  до всього написаного, хочу повторно звернутись до НКРЕКП та внести свої зауваження та пропозицї.

Мною вище було сказано, що коли звертаєшься до "Дніпрогаз" "Дніпрогаз збут" з офіційним письмовим зверненням надати ксерокопію контролерської книги, приходить відповідь, що контролерська книга це документ внурішнього користування тільки для робітників Постачальника, а Споживач не має права отримати данний документ. З боку Постачальника це є грубим порушенням прав Споживача на отримання інформації, бо Постанова НКРЕКП №2500 чітко вказує на те, що Споживач  має право на отримання любої інформації від Постачальника яка стосується кубів газу а фінансових коштів.

Враховуючи те, що відбулись зміни в нормативно-правових актах які стосуються постачання газу, та згідно Постанови НКРЕКП "Правила постачання газу побутовим споживачам" № 2496 та згідно данних Правил контролер газового господарства повинен знімати показники газу раз на 6 місяців. Хотілось би звернутись до НКРЕКП, щоб контролюючий орган  чітко вніс роз'яснення, якого числа повинен приходити газовий контролер. Споживач чітко забов'язаний вносити показання згідно Правил №2496 з 1 по 5 число. Так виникає питання чому контролер приходить знімати показники газу коли йому заманеться? Чому контролера не забов'яжуть приходити знімати показання газу 1 числа?

Саме не узгодження чіткої дати зняття контролером показників газу приводить в подальшому з маніпулюванями кубами газу Споживача. За допомогою маніпулюванням контролерськими показниками які зняті в не чіткий зазначений час відбувається введення Постачальником Споживача в штучні борги.

Враховуючи те, що законодавством не заборонено вносити зауваження та пропозиції. Я хотіла б внести таку пропозиції, щоб НКРЕКП внесло зміни в Постанову, та забов’язало контролера приходити 1 числа для зняття показань у Споживача, та щоб контролер газового господарства ставив розпис та дату в власних облікових записах Споживача, які є у кожного , кожен Споживач записує кожного місяця спожиті куби газу. А також, внести, як на мою думку одну із важливих змін до Постанови НКРЕКП, в якій би було зафіксовано, що Постачальнику забороняється проводити будь які розрахунки після зняття контролером контролерських показань, розрахунки Постачальник повинен робити тільки в тому випадку коли Споживачем не вчасно подані показники за спожитий газ. Якщо Споживач вчасно передає показники газу та проведено зняття показників газу у Споживача контролером Постачальник не повинен проводити більше ніяких розрахунків, бо саме проведені після контролерських показань розрахунки Постачальником призводять до завищених кубів газу у Споживача, що вводить його в штучні борги.
« Останнє редагування: 31 Травень 2017, 10:31:32 від Ірина Ігорівна »

vovo

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #37 : 01 Червень 2017, 08:45:27 »
Ви собі уявляєте ситуацію, що тільки настає 1 число, як от сьогодні в той самий момент до всіх спожівачів з вузлами обліку стукає в двері контролер?! Обов'язок споживача надати доступ до газопровідних мереж газовикам будь коли!

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #38 : 01 Червень 2017, 13:27:25 »

Ви собі уявляєте ситуацію, що тільки настає 1 число, як от сьогодні в той самий момент до всіх спожівачів з вузлами обліку стукає в двері контролер?! Обов'язок споживача надати доступ до газопровідних мереж газовикам будь коли!

А тут нічого складного не має для уяви, за кожним контролером на дільниці не так вже й багато закріплено домоволодінь які він може пройти та зняти показники. В решті решт, це його робота, за яку він отримує гроші, а гроші він отримує саме завдяки сплаті за спожитий газ Споживачем, з цих отриманих коштів за газ від Споживача  Постачальник частину прибутку відраховує на  з/п робітникам. Так що, вважаю, що контролер може зняти показники за газ у Споживача 1 числа- це робота.

Постачальник же не питає Споживача може чи не може він з 1 по 5 внести показники за газ, він просто спирається на Постанову НКРЕКП №2500 і все, тобто ніхто не враховує можливості Споживача, його заганяють в становлені нормативно-правовим документом рамки. Так чому не можна Поставити таким же самим нормативно-правовим актом часові рамки для контролера. 

vovo

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #39 : 01 Червень 2017, 16:32:22 »
Якщо абонента немає вдома ні 1 ні 2 ні ... 5 числа, як діяти контролерови?
Не подумайте, що я на боці монополіста, просто продовжую Вашу тему...

Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #40 : 01 Червень 2017, 21:06:42 »
Дуже гарну тему створила Ірина Ігорівна, уважно кожного разу читаю, особливо цікаво дві останні відповіді від Vovo та Ірини Ігорівни.. Авторка теми в останній своїй відповіді, дуже гарно підреслила, що якщо Постачальник ставить в такі умови Споживача. що в Споживача не має іншого вибору як виконувати те, що закріплено в данній Постанові, то чому Споживач не може вносити якісь пропозиції та доповнонення, Конституція України "гарантує усім рівні права та можливості"

Стосовно того, що Vovo написав, що Якщо абонента немає вдома ні 1 ні 2 ні ... 5 числа, як діяти контролерови? А якщо Споживач з 1 по 5 знаходить по за межами досяжності тоді як йому передавати показники?

Все це дуже цікаво. але добавити хочу одне що повинен бути чітко закріплений законодавчо механізм, який би регулював у часі не тільки Споживача але й Постачальника. Бо якщо подивитись уважно Постанову НКЕКП № 2500 то там зразу ж прописано,що Споживач повинен з 1 по 5 число передавати показники. Хіба це не порушення прав людини заганяти його в рамки, навіть якщо це "догововір" а в договорі завжди вказуються терміни коли яка із сторін повинна виконати свої обов'язки за данним договором.. Але якийсь це виходить однобокий договір, який насичений монопольним положенням, в данному випадку це облгази (Постачальники), а де згідно данного договору закріплено в який період контретна дата на яке число повинен приходити котролер знімати показники? Поняття зняття показань 1 раз в 6 місяців це дуже туманно. Де чітка дата? її не має. Постачальник керуюється сугубо своїм монопольним положенням..

Якби "Дніпрогаз" як Постачальник не використовував  своє монопольне пложення, то певним би чином був би розроблений документ. який би згідно вимог ЗУ "Про інформацію" був би розміщений на сайті Постачальника де було б вказано чітка дата 1 число приходять контролери та знімають показники.

Walter

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #41 : 02 Червень 2017, 09:39:13 »
Ви собі уявляєте ситуацію, що тільки настає 1 число, як от сьогодні в той самий момент до всіх спожівачів з вузлами обліку стукає в двері контролер?! Обов'язок споживача надати доступ до газопровідних мереж газовикам будь коли!
При чому тут контролер і 1-ше число?  Контролер може приходити для звірки два рази на рік. Завдання контролера просто два рази на рік перевірити, чи не махлює споживач з показниками.

А на кожне перше число показники лічильника зобовязаний передавати споживач і саме ці цифри повинні прийматися до уваги.
Хто давав право газовикам самовільно змінювати цифри, надані споживачами на перше число???
 


Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #42 : 02 Червень 2017, 20:15:49 »
Заходжу подивитись свою тему, та бачу, що тема набирає обертів, йдуть жваві дискусії. Дуже цікаво стосовно контролера...
Контролер може приходити для звірки два рази на рік. Завдання контролера просто два рази на рік перевірити, чи не махлює споживач з показниками.

Завдання то в контролера дійсно перевіряти Споживача та знімати контрольні показники за газ, але якось цікаво виходить після його перевірок раз контролер знімає показники, а потім так раз і ці контролерські показники не беруться до уваги і робітники "Дніпрогаз" "Дніпропетровськ газ збут" взяли і провели розрахунок- перерахунок після контролерських показань, а потім так цікаво дившься в "особистому кабінеті" а твої показники спожитого газу різняться з тими Показниками які виставляє Постачальник, дивишься а тобі вже на кінець року і нарахували лишні 200-500 куб/м газу.

Такщо мабуть всеж таки дуже важливо коли приходить контролер та знімає контролерські показники.

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #43 : 07 Червень 2017, 10:26:22 »
Продовжую доносити інформацію в своїй темі про зловживання  "Дніпрогаз" "Дніпрогаз збут" ось знайшлась дуже цікава стаття, про монопольні дії Постачальника, що навіть відбулась перевірка територіальним відділенням Антимонопольного комітету в м.Дніпро монополіста постачальника
http://buroua.com/antimonopolnyj-komitet-vyyasnil-chto-monopolist-dnepropetrovskgaz-sbyt-ushhemlyaet-interesy-dnepropetrovchan/ Данна стаття ще від 2016 р., але те що було зловживання Постачальником в 2016 році так вони залишились і в 2017 році.

Також хотіла б звернути увагу читачів на те, що Антимонопльний комітет позбавлений вже з середини 2016 р. права впливу на монополіста в сфері газопостачання. Тепер усим цим керує НКРЕКП.. Хотілось би посути відповідь від НКРЕКП як контролюючого органу, що думає НКРЕКП про монопльні дії Постачальника.....

Алена Владимировна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #44 : 08 Червень 2017, 14:09:40 »
При чому тут контролер і 1-ше число?  Контролер може приходити для звірки два рази на рік. Завдання контролера просто два рази на рік перевірити, чи не махлює споживач з показниками.

А на кожне перше число показники лічильника зобовязаний передавати споживач і саме ці цифри повинні прийматися до уваги.
Хто давав право газовикам самовільно змінювати цифри, надані споживачами на перше число???
[/quote]

Доброго дня!
Ми знову з Вами в темі, приємно, коли наші питання співпадають))

А Ви впевнені, що ті показники, через пів року будуть мати зовсім інши цифри. Це вже перевірено за роки, що змінюють – наприклад в кінці року річні показники, як пише пані Ірина, таке відбувається постійно! Ви навіть потім загубитесь, як таке може статися, коли ви все чітко рахували…))) Це все так зроблять «красиво», що навіть потім сами не зможуть звести те, що розрахували двома руками  розрахувателі Постачальника. Запитайте просто, хто це зробив…ніхто і ніколи не назвуть хто за цим ховається.  І навіть того оберігають як найдорожчого у світі рахувальника. На все є дозвіл тих, хто керує і спостерігає за рухами.
Просто порахуйте самі, візьміть річні показники які розписані помісячно, і додавайте до кожного розрахунка, і зверніть увагу на соті куби газу, які додають (так… туди відсоток, туди відсоток і побачити в цілому, скільки вам кубів додали, це не рахуючи те, що вже додали до показників, які ви надали з 1по 5(включно!!!).  Вас  дуже здивує те, що побачите.
А на ваше питання, хто дав право самовільно змінювати цифри, надані споживачами на перше число?... відповім дуже просто – це така собі примха, бо саме з цієї примхи виникає ще дуже цікаві борги))
З мого прикладу: контролер зняла показники 28 числа, я надаю через особистий кабінет на 1 число показання, фактичні куби газу, саме на 1 число!, які використала. Як гадаєте, які показники були зараховані?!)) Звісно контролерські!!! Мої куби, які я передаю потім зникають і залишаються контролерські, ось з цього і починаються питання, а як таке може бути? На якій підставі, лише контролерські показники, що пробачте, Споживач – не махлює, стає головним показником саме контролерьскій !? А мої – фіксовані до уваги не беруться. І якщо ціна тарифу газу, ну ось так… підвищили… саме сплачувати треба починаючи з контролерських, бо це основа-основ показників…. Це така довга тема розмови, але по суті, знову ж таке - саме маніпуляція кубами і це вже наші гроші!)))
Тому, саме це питання про права … дуже складна тема. Саме наші з вами права!