Автор Тема: Неправомірні дії Дніпрогаз  (Прочитано 6442 раз)

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #15 : 28 Березень 2017, 10:16:19 »
Як було вище сказано  "особисті кабінети" це бутафорія. Можливо "особисті кабінети" і бутафорія, але на практиці нічого не змінешь, вони існують та пололоження про "особистий кабінет" та його суть, чітко закріплено в Постановах НКРЕКП №2498 №2500, друге питання виникає в тому, чому на практиці Постачальник відмовляється від "особистого кабінету" не бире до уваги  данні із нього?, тим самим порушуючи умови договіру постачання газу згідно Постанови НКРЕКП №2500 в якому чітко зафіксовано, що з себе уявляє "особистий кабінет"
Також було сказано вище "до уваги повинні братися тільки показники, надані споживачем" На практиці ніхто не бере до уваги, якщо ти хочешь зробити перерахунок показники, куби які передає Споживач, а розрахунок намагаються робити по квитанціях, які є в "Дніпрогаз", хоча Постанова НКРЕКП чітко регламентує, що одиницею розрахунку є куби за які сплачує Споживач згідно встановленного тарифа.
Також НКРЕКП чітко зазначає, що Споживач повинен передавати показники з 1 по 5 число, та я як Споживач передаю показники  з 1 по 5 число, але виникає питання в тому, що Споживача змушують сплачувати за газ до 10 числа.
На мою думку примус  Постачальником Споживача до сплати за газ до 10 числа є неправомірним, бо не може Споживач сплатити до 10 числа, на сьогоднішній день до 10 числа не сплачується заробітна плата, а якщо брати до уваги, що особа є інвалідом, як я, то пенсію також не перераховують до 10 числа, також станом на сьогоднішній день, якщо особа отримує субсидію ЖКП то субсидія за газ також не перерахована. Вимагати від Споживача сплачувати за газ до 10 числа це є тиском.

Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #16 : 28 Березень 2017, 15:39:28 »
Дуже зацікавила дана тема, цікава вона з юридичної точки зору тим, що багато чого написано в Законах та Постановах які стосуються постачання газу, нібито і зазначені права Споживача, але виникає декілька цікавих моментів, згідно Закону Споживача є право а як його втілити на  практиці не відомо.
Розглянемо на прикладі Закон України "Про ринок природнього газу" від 9 квітня 2015 року №329-VIII в ньому чітко зазначено  на що має право Споживач:
-дострокове розірвання договору постачання, якщо постачальник повідомив споживача про намір внесення змін до договору постачання в частині умов постачання та нові умови постачання виявилися для нього неприйнятними.
-вільний вибір постачальника
Цікаво виходить, а як на практиці Споживач може знайти іншого Постачальника, коли Постачальник один інших не має. Як може Споживач на практиці внести зміни в договір, якщо договір на Постачання природнього газу є публічний та висловлюючись не юридичною термінологією "зроблений за одним шаблоном" для усіх Споживачів. Постачальник на практиці в жодному разі не буде приймати зміни в договір з якими не згоден Споживач, бо Постачальник монополіст. Навіщо тоді вносити такі пропозиції до Закону, якщо на практиці їх не можливо втілити?
Наприклад мене, як Споживача не задовільняє, що згідно Постанови НКРЕКП 2496, я як Споживач повинен сплачувати за газ до 10 числа, якщо я внесу в договір  зауваження, на яке згідно Закону я маю право вносити зміни " я наприклад вимагаю щоб мені надали право сплачувати за газ 30 числа кожного місяця" такі мої вимоги будуть прийняти до розгляду? думаю ні.
Підводячи підсумок та проаналізувавши все, можна сказати, що договір на постачання газу є монопольним і з усіх прав Споживача які закріплені в цьому договіру, на практиці втілити можна одиниці, бо прочитавши все те що написала Ірина Ігорівна, можна сказати так, що монополіст повністю ігнорує права Споживача.   


Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #17 : 28 Березень 2017, 17:54:39 »
Стало цікаво, як Споживачу, а які ще виникають проблеми у Споживачів з "Дніпрогаз збут" продивившись інтернет знайшов дуже цікаву тему, яка стосується данного Постачальника, розміщена вона в газеті "Сільські вісті"Вівторок, 7 лютого 2017 року № 10 (19455) от така цікава стаття:
Днями Єлизаветівську сільську раду, що в Петриківському районі, оточило понад два десятки осіб у формі обласної охоронної фірми «Ягуар». Кілька їх зайшли у приміщення і почали вимагали, щоб голова Максим Голосний негайно підписав договір із вказаними ними організаціями на постачання в село побутового газу. Якщо ж відмовиться, то дуже пошкодує.
МАКСИМ Ігорович зателефонував у районне управління поліції та обласне СБУ. Тим часом у сільраді і коло неї миттю зібралися люди — вони вже звикли захищати свого голову. З огляду на це непрохані гості на погром не наважилися.

Багато хто пам’ятає Максима Голосного. Саме він напередодні позаминулих парламентських виборів, будучи керівником єлизаветівської громади, розмістив кілька бігбордів із зображенням бабусі з котом та написом: «Дізналась, що онук голосуватиме за «регіоналів», — переписала хату на кота». Після такого зухвальства служаки режиму Януковича довго переслідували чоловіка, якийсь час йому довелося переховуватись.

У 2015-му єлизаветівці знову обрали Голосного своїм головою. І знову він воює. А спонукала до «бойових дій» зміна постачальників природного газу в області. Відтепер блакитним паливом забезпечуватиме давній, але вже приватний «Дніпропетровськгаз» разом із новоствореним партнером — дочірнім ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут», котре з’явилось, як кажуть, «наче Пилип з конопель», тобто невідомо звідки. Саме від цих організацій виступали посланці-«тітушки», які, окрім підписання договору, вимагали ще й виплатити заборговані 250 тисяч гривень за вже спожите блакитне паливо.

А першоосновою «непорозумінь» став прийнятий у квітні 2015 року закон про газовий ринок. «Доволі громіздкий і безглуздий для держави, — вважає місцева активістка Ірина Дейнеко, котра відстежує діяльність комунальної сфери. — Законодавець передбачив виключно вільний ринок, контролювати який державі, місцевим громадам, громадським організаціям категорично заборонено». Сільський голова з Єлизаветівки може поіменно назвати всіх в області, кому цей закон потрібен, хто його, мабуть, таким і замовляв.

«У першу свою каденцію як голова сільради, — розповідає Максим Голосний, — я підписував договір на постачання газу з державним «Дніпрогаз» і ПАТ «Дніпропетровськгаз», 25% акцій якого були у власності держави. Тепер же прибули «ходаки» із суто приватних підприємств. Вони не надали жодного документа, який би підтвердив, що газ, який постачатимуть, належить їм. Ми готові платити, але кому? Як формується тариф? Куди й кому підуть наші гроші? Громаду примушують підписати договір із сумнівним постачальником!»

Зауважу, що таку позицію Максима Ігоровича підтримують не всі. Мовляв, краще підписати і платити, ніж мати проблеми. Але ніхто не може дорікнути йому за те, що вирішив з’ясувати, кому належить новоявлене товариство зі збуту газу. І Голосний таки розкрив таємницю: ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» засноване не в Україні, а на Кіпрі, до того ж не громадянами нашої держави...

— Чому ми маємо підписувати угоду з іноземною компанією, щодо якої ще три роки тому порушено справу про банкрутство? — обурюється Голосний. — «Дніпропетровськгаз Збут» дуже хитро утнув нове дочірнє товариство зі збуту газу в Дніпрі — ПрАТ «Дніпропетровськгаз», яке у всеукраїнському Єдиному реєстрі юридичних і фізичних осіб — підприємств та підприємців значиться… банкрутом. То ж які потрібні захмарні тарифи на газ, щоб «зліплена» іноземцями компанія зводила кінці з кінцями! Чи не з цієї причини споживачі Дніпропетровщини отримують повідомлення про свою начебто заборгованість газопостачальникам?

До речі, ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» довго не чіпала «злісного» неплатника — Єлизаветівську сільраду. Зрозуміло, не хотіли розголосу. Та наприкінці минулого року товариство все ж подало позов до суду, сподіваючись утихомирити незговірливого сільського голову. Але суд відклав розгляд справи на невизначений термін, бо позивач не має доказів, що газ, який «на дурничку» спалили у селі, належав саме йому. У резервуар, від якого йде труба до села, природне паливо подавали ще три десятки постачальників... Голосний вважає, що село має всі шанси відхилити позов кіпріотів.

Судова тяганина, певно, роздратувала новоявлених постачальників. Тому з перших днів нинішнього року вони заходилися атакувати непоступливих єлизаветівців. Щойно вдарили січневі морози, їм взагалі припинили подавати газ — хтось навмисне пошкодив газорозподільчий пункт. Сільрада викликала наряд поліції, а обласну владу закликала негайно розгорнути в селі пункти обігріву. Ремонтували обладнання два дні, за цей час ніхто й пальцем не ворухнув, аби допомогти селянам. Зловмисників, звісно, не знайшли. Невдовзі до газовиків надійшов сигнал, буцімто біля єлизаветівського дитсадка відчувається сильний запах газу. Виявилося, повідомлення було липове — комусь дуже кортіло знову відрізати село від газопостачання. Після цього селяни постійно чергують біля газопостачальної мережі та об’єктів загального користування.

Максим Голосний показав мені ще один диво-документ. Донедавна підконтрольний державі «Дніпропетровськгаз», дочірнім підприємством якого є «Дніпропетровськгаз Збут», у травні минулого року обрав нового голову наглядової ради і оновив склад ревізійної комісії. Всі вони з іноземними прізвищами, висунуті компаніями і фірмами, місцезнаходження яких — Британські й Віргінські Острови, тобто в офшорній зоні.

В Україні навіть із пенсій відраховують збір на війну, а тарифи для населення не мають ніяких логічних меж. Між тим останні копійки з кишень українців бурхливими потоками течуть на Кіпр та на далекі Британські Віргінські Острови. І ніхто в державі ламати цю схему не збирається. Окрім Максима Голосного та його єлизаветівських однодумців...

Walter

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #18 : 28 Березень 2017, 20:30:17 »
Це ще все були квіточки. Тепер зявилися ягідки: НКРЕКП зобовязала споживачів платити абонплату за приєднання до газових мереж...
Тобто ви економили газ,за місяць не спалили жодного куба,а все одно  доведеться заплатити газовикам.
СУПЕР!!!

Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #19 : 29 Березень 2017, 15:26:13 »
Вчора в ЗМІ було сказано, що НКРЕКП зобовязала споживачів платити абонплату за приєднання до газових мереж. Тобто дані зміни повинні бути відображені в договорі постачання газу населенню.
Закон України "Про ринок природнього газу" від 9 квітня 2015 року №329-VIII в ньому чітко зазначено  на що має право Споживач:
-дострокове розірвання договору постачання, якщо постачальник повідомив споживача про намір внесення змін до договору постачання в частині умов постачання та нові умови постачання виявилися для нього неприйнятними.
Виникає з юридичної точки зору слідуюче питання, а чи зможе внести Споживач зміни в договір, щоб вони були прийняті до уваги Постачальником проте, що він не погоджується сплачувати абонплату за газ? В Законі України "Про ринок природнього газу" зафіксовано, що Споживач має право розірвати договір, якщо він не згоден з умовами постачання. Як Споживачу на практиці втілити данну норму Закона України, якщо він наприклад не згоден з данними умовами де йому знайти іншого Постачальника, якщо є тільки один монопольний Постачальник?

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #20 : 30 Березень 2017, 10:05:41 »
Зайшла на форум, щоб знову донести інформацію, проте, що відбуваються порушення Постанов НКРЕКП №2498 та №2500 які стосуються "особистого кабінету" на данний момент вже закінчується березень місяць, а соціальна допомога ще не надійшла, а може вже і надійшла, але я, як Споживач не маю можливості це бачити та контролювати, бо Постачальником ПАТ "Дніпрогаз" порушуються вимоги до користування "особистого кабінету" знову не має відображення фінансової інформації в "особистому кабнеті" тим самим, Постачальник знову в черновий раз порушує вимоги Постанови НКРЕКП №2500 про право Споживача отримувати любу інформацію, яка стосується фінансів та спожитих кубів газу. В данний момент знову порушено моє право на отримання фінансової інформації по моїм коштам через "особистий кабінет"

Алена Владимировна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #21 : 30 Березень 2017, 15:13:09 »
Як кажуть люди - Господь усе бачить!

Дуже цікавий коментар прочитала, а і насправді, не завадило би почитати?
…Та й не завадило б опублікувати результати дослідження, яким чином приватизувались газотранспортні та газорозподільчі мережі - має бути багато цікавого…
Думаю, що дуже було би цікаво!

 Накіпіло, бо коли-небудь доведеться Вам панове відповідсти за все що коється, навіть щє і поколінню вашому залишиться, бо якщо вже ото так з інваліда знущаються, то вже навіть немає потреби згадувати про – повернення кинутого бумеранга, на все це тільки час…

Є ще запитання до «панів» стосовно новини останньої:
Чи вами будувались ці мережі, щоб на них зараз наживатися, наприклад, моя родина купувала на той час, за свої гроші і труби, самі навіть траншеї рили, щоб пішло оце космічне блакитне паливо, бо стоїло копійки, та гріло і обігрівало всю оселю так, що всі діти бігали роздягненні по домівці, а зараз, душу не зігрієшь, навіть не відчуваєшь оте блакитне - бодяжне. За свої кошти купували лічильники газу, але все цього замало, треба щє..щє..гнобити народ, бо все мало, мало...ми живимо на своїй ЗЕМЛІ, ми хозяйва своєї Української Землі - і це все належить народу України. Скільки ще, Ви, будете знущатися з народу?


Offline Yuriy

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 101
  • Перегляд профілю
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #22 : 31 Березень 2017, 13:08:01 »
ми живимо на своїй ЗЕМЛІ, ми хозяйва своєї Української Землі - і це все належить народу України. Скільки ще, Ви, будете знущатися з народу?

Вы наверное давно видели Конституцию с изменениями тех клоунов, из того цирка под куполом.
Уже все принадлежит, как Вы выразились -"панам", народу уже давно ничего не принадлежит, солнце и воздух тоже их.

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #23 : 06 Квітень 2017, 20:28:11 »
Хотіла би знову донести до форумчан, як відбуваються справи. Знову надходить соціальна виплата, яку навіть не знаю як вдалось встигнути побачити в "особистому кабінеті" що вона надійшла і знову вона зникла через годину.

В мене знову виникає запитання до НКРЕКП. Чому НКРЕКП не здійснює одну із своїх функції, це контроль над Постачальниками. Чому Постачальник керуючись монопольним положенням, ігнорує Постанову НКРЕКП №2500, в якій чітко зазначено, що "особистий кабінет" розроблено для того, щоб Споживач мав можливість слідкувати за спожитими кубами газу,передавати показники, та головне чітко бачити фінансовий стан.

На данний момент, я бічу одні порушення з боку  ПАТ Дніпрогаз- постачальника як монополіста, повністю невілюються норми Постанови НКРЕКП №2500. Я, як Споживач знову не маю можливості бачити реальний фінансовий стан рахунку.

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #24 : 07 Квітень 2017, 09:13:04 »
В черговий раз довожу до відома форумчан та Споживачів, особливо тих в кого Постачальник газу Дніпрогаз. Скориставшись сайтом Дніпрогаз та зайшла в "особистий кабінет" для того, щоб перевірити данні.

В результаті перебування на сайті:

Отримано близько 100 вірусів

Прийшлось переустановлювати систему  Windows

Ось таке "якісне" ПО ставить Постачальник, в результаті чого Споживач отримує збитки.

Хотіла б звернутись до НКРЕКП, як контролюючого органа, а чи перевіряють вони якість програмного забезпечення яке ставить Постачальник.
Результат такого програмного забезпечення встановленого Постачальником порушує Постанову НКРЕКП № 2500 в якій зазначено, що Споживач має право на якісне одержання послуг.
« Останнє редагування: 07 Квітень 2017, 09:16:00 від Ірина Ігорівна »

Алена Владимировна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #25 : 08 Квітень 2017, 13:07:41 »
Доброго дня!
Ви ще не бачили ноухау від Газопостачальників, це вже мабуть перед чимось не надихаються - що то таке взагалі - залякування від блакитного палива...капець повний!
Вже насторожує навіть, може то насправді попередження - ВІРУС НАВКОЛО!))

Шановна Ірина, я так розумію, ви дуже гарно впливаєте на те, як швидко приймаються певні дії, то мабуть і є для вас відповідь, але щоб усі бачили та боялися. Ото вже вам і попередження!)))))))))

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #26 : 21 Квітень 2017, 10:25:22 »
Зайшла поділитись с учасниками форума наступною інформацією. Не знаю як працюють особисті кабінети у інших споживачів газу, в яких Постачальник не ПАТ Дніпрогаз, але у мене як у Споживача газу в якого Постачальник Дніпрогаз, відбувається суцільний безлад в роботі "особистого кабінету".

Не має можливості скачати рахунок для сплати за газ, бо як зазначає Постачальник, данний сервіс знаходиться в розробці і такі дії вже відбуваються на протязі цілого тижня. В особистому кабінеті також не має чіткого закріплення, стососвно мови на якій повинна вестись первинна інформація. Ініціали Споживача внесені нашою державною мовою українською, а вся інша інформація внесена російською. Також відбуваються цікаві речі коли заходиш до особистого кабінету один раз сайт відображає інформацію українською, потім відображає російською. Ми живемо в Україні і Постачальник повинен дотримуватись державних стандартів, а державний стандарт це коли вся офіційна інформація подається державною мовою.

Особливу увагу хочу звернути на те, що не має можливості скачати рахунок для сплати за газ. Унеможливлювання скачування рахунку порушує права Споживача на вільний доступ до інформації. Такі дії Постачальника є грубим порушенням Постанови НКРЕКП №2500
« Останнє редагування: 21 Квітень 2017, 10:27:10 від Ірина Ігорівна »

ВладКР

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #27 : 04 Травень 2017, 16:04:12 »
Знакомая ситуация, только у меня Криворожгаз.
1. Пишу разработчикам сайта 104.ua "уберите рекламу и приведите в чувство сайт ибо это позорище" - отвечают "только за счет рекламы и живем, выживаем", прям слеза навернулась. Т.е. все газовые олигархи вкл. Фирташа  на сайт денег найти не могут.
Ув. НКРЕКП дайте им денег и пригласите программистов из Мегабиллинг пож-та.

2. Абсолютно ВСЕ роторные счетчики снимаются и "не проходят поверку". У меня и у соседа сняли - "не прошли поверку"- пишем им "ну и ставьте в течение 2 мес за счет Криворожгаз" - НЕ СТАВЯТ !!! хотя давно 2 мес прошло.
Может наконец-то НКРЕКП созовет консилиум "докторов" для лечения или роторных счетчиков или Криворожгаз? А может стоит закрыть завод их выпускающий?

3. В начале 2000х Криворожгаз так "учел льготы УВОВ" моим родителям, что после того как я  "схватил за руку" газовиков родители год не платили за газ. И так наверное с тысячами граждан поступали. Ворье.
4. Насчитали тем же родителям "с потолка" задолженность ок.10000грн (помните их маневры на границе менее 6тыс кубов или более"...  В суд даже расчет не представили, их судья выгнал в общее производство и с тех пор прошло более 5 лет, а они до сих пор пытаются взыскать запугивая отключением ( баланс так и не исправили)

5. НКРЕКП играет на их стороне и от него ждать нечего. Разве что удаления тем из форума которые им не нравятся.
Достаточно прочитать новеллу в правила, которую НКРЕКП подарил олигархам прошлым летом, что в случае разногласий их расчеты принимаются за верные пока Потребитель не докажет обратное в суде. Т.е. олигархам и упрощенное производство и отключение газа, а гражданам страны - в суд идите.

Так и живем уважаемая Ирина Игоревна,
доброго Вам здоровья и не ошибаться на выборах президента... :'(

Ірина Ігорівна

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #28 : 05 Травень 2017, 09:24:38 »
Зайшла, сьогодні на форум нкрекп, честно кажучи, не думала, що тема яку я тут розмістила, набере скільки переглядів. Тепер бачу, що якщо тема має скільки переглядів за такий короткий термін з моменту її розміщення, то вважаю, що багато людей мають такі ж проблеми з Постачальниками газу.

 Окрему увагу хочу звернути, на попередню відповідь. Оскільки проблема є з Криворіжгазом, як Постачальником а Криворіжгаз входить до структури Дніпрогаз, то хочу зазначити що проблеми з Постачальникм газа на Дніпропетровщині носять загальний обласний характер.

 Стосовно всього вище написаного попереднім читачем, хотіла б висловити вдячність за побажання здоров'я, та прокоментувати вище написане.

Я все ж таки надіюсь, що НКРЕКП, як центральний контролючий орган в сфері енергетики, зверне увагу на проблеми, які чинять монополісти в сфері постачання газу, та проведе перевірки, хоча... як було вище сказано з приводу НКРЕКП надіїї мало.

Я б хотіла, щоб НКРЕКП, виконувало свої основні функції, та проводило перевірку Постачальника з приводу порушення прав Споживачів постачальником та притягло його до відповідальності, як раніше наприклад до відповідальності монополістів притягував Антимонопольний комітет, але в 2016 році він був позбавлений таких прав і контроль за монополістами в сфері енергетиці здійснює НКРЕКП.

Я, як Постачальник, хочу щоб Постачальник враховував права Споживача, які закріплені в Постанові НКРЕКП  №2500, та брав до уваги докази які надає Споживач для захисту свох інтересів, в моєму випадку це, щоб Постачальник приняв до уваги докази, які я надаю, що борг виник штучно, з вини Постачальника, але Постачальник  спирається тільки на власні розрахунки і все, а докази не винуватості Споживача він не бере до уваги, бо як він вважає, що письмові докази не є доказами, тим самим порушує навіть норми Цивільного кодексу України, в якому закріплено що люба  письмова інформація з офіційного джерела є доказом.

Я б хотіла щоб НКРЕКП звернуло увагу на свавілля яке чинить монополіст та втрутилось для вирішення цього питання, а вже потім звернутись  до суду з метою відстоювання та захисту своїх прав да доказу того, що Постачальник порушує права Споживача, та чинить фінансові маніпуляції якими вводить Споживача в штучний борг.

Право на захист своїх прав в суді має кожен Споживач який отримує газ згідно Постанови НКРЕКП №2500.   

Yevgeniy

 • Гість
Re: Неправомірні дії Дніпрогаз
« Reply #29 : 06 Травень 2017, 20:13:12 »
Доброго вечора, Шановна Ірина Ігорівна, завжди читаю Вашу тему, ось знайшлась цікава інформація,яка стосується ПАТ "Дніпрогаз"

Уважно прочитавши дану статтю, виникає питання, а чи виконував Дніпрогаз в 2014-2015 році те, про що він сам подав в данній статті? Я думаю, якби Постачальник ПАТ Дніпрогаз виконував те, що ним було прописано, то не виникало б у людей штучних боргів які виникають не з їх вини, конфліктних ситуацій та інше.

Для того, щоб зрозуміти про що йде мова пропоную уважно прочитати дану статтю:
ПАТ «Дніпрогаз» здійснить перерахунок вартості природного газу для споживачів, у яких встановлено лічильник та газ використовується для опалення. Перерахунок буде проведений до 1 лютого 2015 року відповідно до показників приладів обліку на підставі обсягів газу, спожитого у 2014 році.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), встановлено 4 категорії споживання природного газу. Відповідно до них визначається вартість газу для тих споживачів, хто має лічильник. Адже у кожної з категорій своя ціна за одиницю об’єму палива, яка залежить від обсягів газу, спожитого за рік.
«ПАТ «Дніпрогаз» щороку проводить перерахунок оплати вартості використаного природного газу окремо для кожного споживача залежно від обсягу використання газу у попередньому році та диференційованих залежно від річних обсягів споживання роздрібних цін, що діяли в зазначеному році. Таким чином, споживачі, які бажають заощадити кошти з сімейного бюджету, повинні економно використовувати природний газ впродовж року», - пояснює начальник управління обліку та балансів ПАТ «Дніпрогаз» Валентина Лапханова.

Якщо за результатами перерахунку фактичне використання газу в 2014 році було перевищено відповідно до встановлених обсягів, споживач зобов’язаний впродовж трьох місяців з дати здійснення перерахунку сплатити газопостачальному підприємству різницю його вартості. Відповідно у наступному році ціна природного газу для розрахунку буде підвищеною. У випадку, якщо після перерахунку за показниками лічильника простежується фактичне зменшення споживання газу впродовж 2014 року, у таких споживачів різниця у вартості газу залишиться на особовому рахунку і буде врахована при майбутніх платежах.
Отже, щоб уникнути непорозумінь, фахівці ПАТ «Дніпрогаз» радять щомісяця знімати показання лічильників газу та здійснювати оплату за газ в повному обсязі до 1 числа кожного місяця.
Згідно з Постановою НКРЕ від 03.04.2014 р. № 420 для споживачів, які мають прилади обліку газу, застосовуються такі ціни: при використанні газу для приготування їжі та підігріву води – 1,182 грн. за 1 кубометр. При використанні газу для опалення за умови, що обсяг його споживання не перевищує 2500 куб. м, ціна буде становити 1,089 грн. за 1 кубометр. Якщо ж споживання газу було більшим, але не перевищило 6000 куб. м, ціна за 1 куб. м становитиме 1,788 грн. За умови річного споживання газу, яке перевищує 6000 куб. м, ціна блакитного палива буде становити 3,645 грн. за 1 кубометр.