Автор Тема: ціна на природний газ  (Прочитано 2913 раз)

Олександр

  • Гість
ціна на природний газ
« : 10 Січень 2012, 18:23:09 »
Договір  про надання послуг з газопостачання було укладено у 2009 році, до 01.08.2010 року оплачував послуги за спожитий газ згідно з тарифами встановленими НКРЕ, тобто 48,36 з куб.м. З 01.08.2010 року сплачував згідно з Постановою НКРЕ від 13 липня 2010 року N 812, тобто 72,54 коп. за 1 куб метр, однак Управління газового господарства говорить, що не бачить платежів 2009 року та до серпня місяця 2010 року, та всю кількість спожитого газу порахувало за діючими тарифами у 2011 році. За якими тарифами сплачується спожитий газ, за тарифами які діяли в період споживання споживачем газу? Чи оплата за спожитий газ сплачується згідно з тарифами, встановленими НКРЕ на дату оплати коштів, незалежно від періоду споживання газу?


Offline НКРЕ

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 1132
  • На особисті повідомлення не відповідаю
    • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #1 : 18 Січень 2012, 09:27:22 »
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) - споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246     (далі – Правила).
Відповідно до пункту 10 Правил розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Згідно з пунктом 17 Правил розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк.
Зняття показань лічильників газу проводиться споживачем щомісяця станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.
Пунктом 19 Правил встановлено, якщо споживач не оплатив надані послуги з газопостачання протягом 10 днів після строку, зазначеного в договорі чи платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних п'яти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.
У разі неоплати наданих послуг з газопостачання протягом 10 днів після отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення) газопостачальне підприємство має право відключити споживача від газопостачання.
Припинення газопостачання не звільняє споживача від обов'язку сплатити заборгованість за фактично отримані послуги з газопостачання.
Відповідно до вимог положень пункту 19 Правил споживач зобов’язаний, зокрема, своєчасно вносити плату за надані послуги з газопостачання.
Пунктом 32 Правил передбачено, що газопостачальне підприємство зобов’язане, зокрема, проводити не менше ніж один раз на шість місяців контрольне зняття показань лічильників газу у споживачів відповідно до затверджених графіків та знімати показники лічильників газу у грудні попереднього року та січні поточного року.
Таким чином, нарахування оплати споживачеві за надані послуги з газопостачання повинно здійснюватися за відповідними роздрібними цінами на газ для населення, що діяли в період споживання споживачем газу.


Таким чином, нарахування оплати за надані послуги з газопостачання споживачам повинно здійснюватися газопостачальним підприємством за встановленими цінами на підставі фактичних показань лічильників газу споживачів, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги обставини, наведені у Вашому запитанні, оплата наданих послуг з 2009 року по 1 серпня 2010 року, на думку Комісії, мала бути нарахована Вам газопостачальним підприємством за роздрібними цінами на природний газ згідно з постановою НКРЕ "Про затвердження Роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення, Міжнародного дитячого центру "Артек" і Українського дитячого центру "Молода гвардія" від 25.10.2008 № 1239, а саме:
- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік:
   за наявності газових лічильників - 48,36 коп. за 1 м3;
   за відсутності газових лічильників - 53,16 коп. за 1 м3;
- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік:
   за наявності газових лічильників - 73,20 коп. за 1 м3;
   за відсутності газових лічильників - 80,52 коп. за 1 м3;
- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік:
   за наявності газових лічильників - 149,88 коп. за 1 м3;
   за відсутності газових лічильників - 164,82 коп. за 1 м3;
- за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік:
   за наявності газових лічильників - 179,04 коп. за 1 м3;
   за відсутності газових лічильників - 196,86 коп. за 1 м3.
Разом з цим слід зазначити, що у зв’язку з відсутністю повної та детальної інформації щодо обставин про які йдеться та з метою надання остаточних висновків стосовно правомірності нарахованої Вам заборгованості, радимо Вам письмово звернутись із заявою до НКРЕ відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян".
За більш детальною інформацією, автор може звернутися також до відповідного територіального представництва НКРЕ.
Додатково зазначаємо, що пунктом 39 Правил передбачено, що у разі коли між споживачем і газопостачальним (газорозподільним) підприємством не досягнуто згоди про надання послуг з газопостачання, розміру їх оплати, відшкодування збитків, спірні питання вирішуються в судовому порядку.
НКРЕ