Автор Тема: Погодження проектної документації  (Прочитано 5125 раз)

punkandrocknroll

  • Гість
Зауваження ПАТ"Чернігівобленеерго" до проекту *******магазин****.
1. Проект виконаний з порушеннями вимог ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». В проекті відсутня пояснювальна записка, що складається з розділів згідно Додатку Д ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
 2. Відсутній розрахунок класу наслідків та категорії складності об’єкту будівництва відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 та змін до ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013.
 3. В ВП-0.22кВ встановлений лічильник електроенергії марки НІК 2102-02М2В. Згідно п. 1.1.2 ТУ №018-127/2016 проектом необхідно визначити можливість використання приладу обліку для обмеження потужності відповідно до Правил користування електричною енергією. Передбачити встановлення приладу обліку з обмеженням потужності (з реле керування навантаженням).
 4. Згідно п. 1.2 ТУ №018-127/2016 проектом необхідно передбачити пристрої захисту від перенапруг згідно вимог ПУЕ.
 5. Надати обґрунтування вибраного коефіцієнту потужності для магазину 0, 95.
Внести зміни до проекту або у разі відмови від коригування, надати обгрунтування з посиланням на нормативні документи.
 Тому проектна документація направляється на доопрацювання.

     
    Я розробляв тільки розділ ЕТР (внутрішні електромережі магазину).
    Дещо не зрозуміла позиція ПАТ"Чернігівобленерго" зауваження п.1, п.2, п.5 не стосуються технічних умов, зауваження у такому вигляді є експертизою проекту. А експертизу проекту повинні виконувати фахівці-експерти, які мають відповідні кваліфікаційні сертифікати.
    Як мені, як пректанту донести це співробітникам ПАТ"Чернігівобленерго".
    Приєднання об'єкту  стандартне. У правилах приєднання електроустановок до електричних мереж у розділі ІІ.Стандартне приєднання не має вказівок про погодження проектної документації електропередавальною організацією.
    ТУ - є вихідними даними. В ТУ зазначалось, що необхідно погодити проект в частині електрообліку(проте не зовсім зрозуміло, що це означає), тип та технічні характеристики засобу обліку.
    Чи звертати увагу на п.1, п.2, п.5 зауважень при повторному поданні на погодження. У якому вигляді повинно бути погодження і чи воно повинно бути.
    Чи необхідно додатково звернутись в ДАБК, щодо перевищення повноважень (відсутність сертифікату фахівця-експерта) співробітниками ПАТ"Чернігівобленерго" при погодженні проектної  документації.
   

ПАТ Чернігівобленерго

  • Гість
Re: Погодження проектної документації
« Reply #1 : 24 Січень 2017, 10:51:47 »
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до п. 4.1 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» (далі - ДБН) проектна документація має відповідати положенням законодавства, вимогам містобудівної документації, будівельних норм, стандартів та правил.
Таким чином, проектна документація повинна бути виконана згідно з ДБН, оскільки він набув чинності з 1 жовтня 2014 року та обов’язковий для виконання незалежно від технічних умов чи інших вихідних даних.
Для надання Вам обґрунтованої відповіді з приводу порушених Вами питань рекомендуємо Вам звернутись письмово на адресу ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО»: 14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 40. 

ПАТ Чернігівобленерго

  • Гість
Re: Погодження проектної документації
« Reply #2 : 27 Січень 2017, 13:59:40 »
Згідно з п. 3.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, розрахункові засоби обліку електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог ПУЕ, цих Правил та проектних рішень.
Проектні рішення виконуються у відповідності до ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», який набув чинності з 1 жовтня 2014 року.
Якщо ви не змінили своїх намірів щодо погодження проектної документації та відповідності її до вимог нормативних документів, пропонуємо Вам звернутися до фахівців-експертів для отримання висновку щодо відповідності проектної документації нормативним документам.
Згідно з додатком 4 до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, в п. 1.1 розділу І «Вимоги до електроустановок Замовника» технічних умов стандартного приєднання до електричних мереж електроустановок (типова форма) вказуються вимоги до технічного узгодження електроустановок Замовника та електропередавальної організації. Тому електропередавальна організація повинна узгоджувати електроустановки Замовника.
В "Єдине вікно" ПАТ"ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО" (далі – Товариство) за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, 126 за телефоном 654-783 звертаються зі зверненнями по багатьом видам робіт, пов’язаних з діяльністю Товариства. З Вашого звернення в «Єдине вікно» було незрозуміло погодження саме яких документів Ви мали на увазі і тому Вам була надана інформація щодо терміну надання відповіді на звернення громадян.

Dzxtckfd

  • Гість
Re: Погодження проектної документації
« Reply #3 : 14 Березень 2017, 11:17:54 »
Доброго дня, чим закінчилося? Схоже на спрямоване прийняття на обленерго функцій експертизи (ДСТУ-Н БА.2.2-10:2012), та тим самим цілеспрямований "ненав'язливий" тиск на проектувальників та зволікання у вирішенні питань$ про терміни-окрема розмова.