Автор Тема: акта розмежування балансової належності розпод. г-ду  (Прочитано 9254 раз)

vovo

 • Гість
Доброго дня, допоможіть будь ласка з таким питанням: на підставі чого під час будівництва газопостачання будинку приватного повинен складатися акт балансової належності та чи може оператор грм прийняти на баланс розподільний газопровід згідно того акту без іншиг договорів чи рішень?
тобто інвестор будівництва безвозмездно) передає на баланс вуличний газопровід лише на підставі акту балансової належності?

vovo

 • Гість
Будь ласка підкажіть як передати оператору ГРМ частину розподільного або газопроводу вводу (до межі проектування) окрім акту розмежування нічого нема! потрібний договір? чи продати йому! в договорі на приєднання жодних слів про це!!! хелпп плизз)

НКРЕКП

 • Гість
Відповідь НКРЕКП
« Reply #2 : 03 Червень 2016, 12:45:13 »
Відповідно до вимог пункту 1 глави 1 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 (далі – Кодекс), експлуатацію газорозподільних систем здійснюють виключно Оператори газорозподільних систем.
Порядок визначення межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності визначений главою 5 розділу ІІІ Кодексу.
Так, відповідно до положень пункту 1 глави 5 цього розділу Кодексу межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності між Оператором ГРМ та споживачем визначається в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, що є невід'ємною частиною договору розподілу природного газу (або у передбачених цим Кодексом випадках технічній угоді про умови приймання-передачі газу ГРМ).
Акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін в обов'язковому порядку має містити схему газопроводів з визначенням на них межі балансової належності, точки вимірювання (місця встановлення вузла обліку) та напрямів потоків природного газу.
Межа балансової належності визначається за ознаками права власності на газові мережі чи окремі її елементи. Межа експлуатаційної відповідальності встановлюється на межі балансової належності, але за домовленістю сторін може не збігатися з межею балансової належності, про що має бути зазначено в акті розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін (пункт 2 глави 5 розділу ІІІ Кодексу).
Згідно з положеннями пункту 3 глави 5 розділу ІІІ Кодексу власники газових мереж, які згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, забезпечують належну їх експлуатацію згідно з чинним законодавством, зокрема Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285, або укладають відповідний договір із суб'єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт, за виключенням газових мереж, які кваліфікуються як ГРМ згідно з розділом II Кодексу.
В свою чергу, відповідно до пункту 2 глави 1 розділу ІІІ Кодексу власники газової мережі, яка згідно з розділом II Кодексу кваліфікується як газорозподільна система (крім газорозподільної системи, що відноситься до державного майна), що не є Операторами ГРМ, та Оператор ГРМ, до мереж якого підключені належні власникам газорозподільні системи (або на території ліцензованої діяльності якого знаходяться споживачі, підключені до цих газорозподільних систем), зобов'язані укласти договір про експлуатацію таких газорозподільних систем, або договір господарського відання чи користування з передачею газорозподільних систем на баланс Оператору ГРМ, або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).
Договори експлуатації, господарського відання та користування укладаються за формами, визначеними у додатках 3 - 5 Кодексу (крім газових мереж, що є державним майном).
Звертаємо увагу, що відповідно до положень пункту 2.1 розділу ІІ Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 13.01.2010 №12, однією з умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу є наявність у ліцензіата розподільних мереж, які перебувають у його власності чи користуванні.
Згідно з положеннями пунктів 1-3 розділу ІІ договору на користування складовими газорозподільної системи та договору на господарське відання складовими газорозподільної системи  право власності на майно, передане за цими договорами, належить власнику.
Укладення цих договорів не змінює права власності на майно, надане підприємству на праві користування/господарського відання.
Передане у користування/господарське відання майно зараховується на баланс підприємства.
Крім цього, в рамках договору на користування складовими газорозподільної системи та договору на господарське відання складовими газорозподільної системи технічне обслуговування майна здійснюється за рахунок газорозподільного підприємства (підпункт 4 пункту 4  розділу ІІІ договорів).
Таким чином, якщо газопровід передається на баланс газорозподільного підприємства у власність, користування чи господарське відання, всі економічно обґрунтовані витрати, пов’язані з його обслуговуванням та експлуатацією будуть враховані при розрахунку тарифу на транспортування природного газу розподільними трубопроводами, а отже мають покриватися за рахунок газорозподільного підприємства.
Враховуючи вищезазначене, власники газової мережі, яка є газорозподільною системою, зобов'язані укласти з Оператором ГРМ будь-який із передбачених пунктом 2 глави 1 розділу ІІІ Кодексу договорів (про експлуатацію, господарське відання чи користування), або оформити передачу належних власникам газорозподільних систем у власність зазначеному Оператору ГРМ (у тому числі шляхом купівлі-продажу).

Offline ANdrGR

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 1
  • Перегляд профілю
Багатоквартирний будинок створено ОСББ, потрібно укласти договір і балансове розмежування. Наша позиція що ми є балансоутримувачами внтрішньої мережі ( тобто від крану на фасаді стіни і в середину), газкантора наполягає на тому що ми повинні відповідати до центральної труби ( а це ще 20 метрів труби, яка не зрозуміло в якому стані). Поясніть будь ласка, як довести  що газопровід не у нас на балансі, та які документи піттверджують власніть на газопровід.

Offline alexplco

 • Newbie
 • *
 • Повідомлень: 1
  • Перегляд профілю
  • запчасти из польши
В мене таке ж питання стосовно нашого будинку, буду вдячна за відповідь.

Offline Влад Нечай

 • Full Member
 • ***
 • Повідомлень: 124
  • Перегляд профілю
Будинок проектувався, будувався та здавався в експлуатацію. При цьому оформлялась документація, в якій відображено хто оплатив та в якій якості ту чи іншу частину газового обладнання (газових комунікацій будинку та газових мереж. що приєднують його до розподільчої мережі). Арбітром у Вашому питанні є проектна та виконавча документація на будинок. Якщо в  документацію "замотали рибу" й не передали її ОСББ  то біда. Треба її шукати, бо без даного "арбітра" істину прийдеться шукати у суді, сплачуючи експертам за встановлення ймовірної межі балансового розмежування.