Автор Тема: Розрахунок вартості газу для співвласників приватного будинку  (Прочитано 6198 раз)

admin

 • Гість
Добрий день!
   Повертаюся до свого питання розрахунку вартості газу для співвласників приватного будинку.
   Ми з братом маємо у власності приватний будинок та земельну ділянку. Власність кожного визначена у частках, що зазначено у відповідних договорах дарування. Маємо відокремлені об'єкти споживання газу, електроенергії та води, не ведемо спільного господарства. Але склалася така ситуація: контролери та юрист газопостачального підприємства, посилаючись на "Правила надання населенню послуг з газопостачання" (спочатку на п.10 -у разі розміщення за однією поштовою адресою кількох об'єктів, що належать споживачеві на правах власності або користування, загальний обсяг споживання природного газу для застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання, визначається як сума показників приладів обліку, встановлених на таких об'єктах; потім на п.4 - у разі коли об'єкт споживання перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в договорі), вимагають від нас заключення одного договору, для того, щоб розраховувати ціну з врахування загальної суми використаного газу з двох об'єктів споживання. Правомірність такого розрахунку підтвердила НКРЕ, посилаючись на те, що згідно Цивільного Кодексу  співвласник несе відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном, та на те, що маємо одну поштову адресу. Але, якщо так, то: по-перше, в "Правилах" не прописано, як бути якщо співвласники не дають письмової  згоди на підписання одного договору; по-друге,  у одного  з нас відбирають право власності та  суттєво погіршують матеріальний стан, так як один споживач має сучасний економічний  газовий прилад і платить за мінімальною ціною, а інший споживач має прилади застарілих конструкцій, споживає за рік більше 2500 куб.м, платить за відповідною диференційованою ціною (а враховуючи загальну суму ціна буде ще вища, але вже для обох співвласників); по-третє, якщо я правильно розумію, в ЦК мова ведеться про спільне майно, а не про споживчі потреби кожного співвласника (не можна відповідати за те скільки кожній людині потрібно  випити води чи молока, або скільки з'їсти хліба, або скільки використати газу, щоб нагрітися); та по-четверте, розділитися на два домоволодіння та отримати дві поштові адреси практично неможливо ( БТІ висуває свої вимоги, згідно своїх нормативних актів). 
     Чи можливо вирішити цю проблему? Що робити?     

energy

 • Гість
     Чи можливо вирішити цю проблему? Що робити?     
Да.
Выделить в натуре свою часть майна и получить отдельный адрес 14/1 или 14а (например).

Offline НКРЕ

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Повідомлень: 1132
 • На особисті повідомлення не відповідаю
  • Перегляд профілю
Відповідь НКРЕ
« Reply #2 : 08 Листопад 2012, 14:38:50 »
Відповідно до положення пункту 4 §1 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 № 950, Кабінет Міністрів видає на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України у межах своєї компетенції постанови і розпорядження, обов'язкові для виконання.
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) - споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 № 2246 (далі – Правила).
Відповідно до положень пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством відповідно до типового договору, затвердженого у встановленому порядку.
У разі коли об'єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в договорі.
Пунктом 2 Правил встановлено, що об'єкт споживача - територіально відокремлена газифікована споруда (житловий будинок, квартира, майстерня, літня кухня тощо), що належить споживачеві на правах власності або користування.
Згідно з пунктом 1 Типового договору про надання населенню послуг з газопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 938, виконавець зобов'язується безперервно надавати споживачеві, членам його сім'ї та іншим особам, зареєстрованим у квартирі, приватному будинку, послуги з постачання природного або скрапленого газу від групових резервуарних установок для побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення житлових приміщень, з гарантованим рівнем надійності, безпеки, якості та величиною тиску, а споживач зобов'язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами (цінами) у строки і на умовах, передбачених цим договором.
Таким чином, у разі якщо дві частини одного будинку мають одну поштову адресу та належать двом власникам на правах власності чи користування, надання послуг з газопостачання має здійснюватися на підставі одного договору про надання послуг з газопостачання, укладеного між газопостачальним підприємством та одним із співвласників за згодою іншого співвласника.
Згідно з пунктом 10 Правил розрахунок населення за надані послуги з газопостачання здійснюється починаючи з 1 січня 2007 р. за роздрібними цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання, що встановлені НКРЕ, за показаннями лічильників газу, а у разі їх відсутності - за нормами споживання природного газу.
Застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання, у поточному році для споживачів здійснюється залежно від річного обсягу використання природного газу (зафіксованого на особових рахунках споживача) у попередньому році.
У разі розміщення за однією поштовою адресою кількох об'єктів, що належать споживачеві на правах власності або користування, загальний обсяг споживання природного газу для застосування роздрібних цін, диференційованих залежно від річних обсягів споживання, визначається як сума показників приладів обліку, встановлених на таких об'єктах.
Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до частини першої та другої статті 358 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. При цьому, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном (стаття 360 ЦК України).
Додатково повідомляємо, що правова можливість укладення договору про надання послуг з кожним із співвласників виникає за умови:
-   виділення часток спільної власності в натурі із забезпеченням частки кожного із співвласників окремим обліком спожитого природного газу, тобто забезпечення технічної можливості окремого споживання природного газу співвласниками в територіальних межах виділених в натурі часток приватного будинку (створення територіально відокремленої газифікованої споруди);
-   присвоєння в передбаченому законодавством порядку різних поштових адрес виділеним в натурі часткам співвласників.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до вимог Правил газопостачання до приватного будинку, який перебуває у спільній частковій власності, має здійснюватися на підставі договору про надання населенню послуг з газопостачання, укладеному з одним із співвласників вказаного будинку. Інший співвласник, а також особи, зареєстровані в цьому будинку, будуть споживати природний газ на підставі договору, укладеного між газопостачальним підприємством та одним із співвласників.
При цьому, ведення відокремленого обліку природного газу за домоволодінням, що знаходиться у співвласності можливе при присвоєнні в передбаченому законодавством порядку різних поштових адрес виділеним в натурі часткам співвласників, які будуть забезпечені окремим обліком природного газу. 
НКРЕ


Alexandr

 • Гість
в продолжение темы:
один дом, два владельца (по 1/2 части), адрес почтовый один (не разделен), могут ли два совладельца установить каждый себе по газовому счетчику и получить разный лицевые счета, либо только один лицевой и один счетчик?

energy

 • Гість
в продолжение темы:
один дом, два владельца (по 1/2 части), адрес почтовый один (не разделен), могут ли два совладельца установить каждый себе по газовому счетчику и получить разный лицевые счета,
Нет.
либо только один лицевой и один счетчик?
Да.